உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • crime
    • »
    • উত্তৰ প্ৰদেশত গ্ৰেপ্তাৰ হোৱাৰ পিছত অসমলৈ লৈ অহা ২ 'চোৰাং গৰু ব্যৱসায়ী' নিহত, আৰক্ষীয়ে অধিক তদন্তৰ বাবে লৈ যোৱা সময়তে উগ্ৰপন্থীৰ আক্ৰমণ: আৰক্ষী

    উত্তৰ প্ৰদেশত গ্ৰেপ্তাৰ হোৱাৰ পিছত অসমলৈ লৈ অহা ২ 'চোৰাং গৰু ব্যৱসায়ী' নিহত, আৰক্ষীয়ে অধিক তদন্তৰ বাবে লৈ যোৱা সময়তে উগ্ৰপন্থীৰ আক্ৰমণ: আৰক্ষী

    Representational/File Image

    Representational/File Image

    উত্তৰ প্ৰদেশত গ্ৰেপ্তাৰ কৰা আৰু অসম আৰক্ষীক গতাই দিয়া দুজন "চোৰাং গৰু ব্যৱসায়ী" সোমবাৰে নিশা ভাৰত-ভূটান সীমান্তৰ ওচৰৰ কোকৰাঝাৰৰ ৰাইমোনা ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যানৰ ভিতৰত দুয়োকে "অধিক তদন্ত"ৰ বাবে লৈ যোৱা সময়তে নিহত হয়।

    • Share this:
    যোৱা সপ্তাহত উত্তৰ প্ৰদেশত গ্ৰেপ্তাৰ কৰা আৰু অসম আৰক্ষীক গতাই দিয়া দুজন "চোৰাং গৰু ব্যৱসায়ী" সোমবাৰে নিশা ভাৰত-ভূটান সীমান্তৰ ওচৰৰ কোকৰাঝাৰৰ ৰাইমোনা ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যানৰ ভিতৰত দুয়োকে "অধিক তদন্ত"ৰ বাবে লৈ যোৱা সময়তে নিহত হয়। সন্দেহযুক্ত উগ্ৰপন্থী আৰু আৰক্ষীৰ মাজত হোৱা গুলীচালনাৰ ফলক ২ চোৰাং গৰু ব্যৱসায়ী নিহত আৰু চাৰিজন আৰক্ষী আহত হয়,  বিষয়াই কয়।

    দুয়োজনকে মিৰাটস্থিত ভাতৃ আকবৰ বানজাৰা আৰু চলমান বানজাৰা বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে, যাৰ বিৰুদ্ধে "আন্তৰ্জাতিক গৰু চোৰাং চিণ্ডিকেট" চলোৱা আৰু উগ্ৰপন্থী গোটৰ সৈতে সম্পৰ্ক থকাৰ অভিযোগ আছিল, বিষয়াসকলে কয়। আহত চাৰিজন আৰক্ষী বৰ্তমান "বিপদমুক্ত" বুলি তেওঁলোকে জানিবলৈ দিছে।

    "উত্তৰ প্ৰদেশ আৰক্ষীয়ে তেওঁলোকক ১৩ এপ্ৰিলত গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছিল আৰু তেওঁলোকক অসম আৰক্ষীক গতাই দিছিল। গোসাইগাঁও আৰক্ষী থানাত এটা গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছিল। অনুসন্ধানত প্ৰকাশ পাইছিল যে দুয়োজনৰ উগ্ৰপন্থী গোটৰ সৈতে সম্পৰ্ক আছিল। তেওঁলোকৰ বিৰুদ্ধে একাধিক গোচৰ আছিল," কোকৰাঝাৰৰ এছ পি প্ৰতীক থুবে কয়।

    থুবে কয় যে উত্তৰ প্ৰদেশ আৰক্ষীক দুয়োকে আটক কৰাৰ বাবে ২ লাখ টকাৰ পুৰস্কাৰ দিয়া হৈছিল। ১৫ এপ্ৰিলত উত্তৰ প্ৰদেশ আৰক্ষীৰ হেণ্ডেলৰ এটা টুইটত কোৱা হৈছিল যে মিৰাট আৰক্ষীয়ে "আন্তঃৰাজ্যিক গৰু চোৰাং ব্যৱসায়ীৰ এটা দলক ধৰিছে যি বাংলাদেশলৈকে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় চিণ্ডিকেট চলাইছিল আৰু তেওঁলোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰাৰ বাবে পুৰস্কাৰো বহন কৰিছিল"। টুইটটোত কোৱা হৈছে, "অসম আৰক্ষীৰ এজন বিষয়াই ২ লাখ টকাৰ পুৰস্কাৰৰ পৰিমাণ মিৰাট আৰক্ষীক হস্তান্তৰ কৰিছে।"

    অসম আৰক্ষীৰ মতে, দুয়োজন ভাতৃয়ে "গৰু চোৰাং ব্যৱসায়ৰ বাবে তেওঁলোকৰ পিছত থকা ৰাস্তাবোৰৰ" সম্পৰ্কে তথ্য প্ৰকাশ কৰিছিল আৰু "চিনাক্তকৰণ" আৰু "অধিক অনুসন্ধান"ৰ বাবে ৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যানৰ এটা "ভিতৰুৱা" এলেকালৈ লৈ যোৱা হৈছিল।

    "তালৈ যাওঁতে আমাৰ দলটোক সন্দেহযুক্ত উগ্ৰপন্থীয়ে আক্ৰমণ কৰিছিল, যিয়ে আৰক্ষীৰ বাহনখনত গুলীবৰ্ষণ আৰম্ভ কৰিছিল। আমি বিশ্বাস কৰোঁ যে তেওঁলোক একেটা গোট যাৰ সৈতে দুয়োৰে সম্পৰ্ক আছে। যিহেতু আমাৰ আৰক্ষী কৰ্মীসকল প্ৰশিক্ষণপ্ৰাপ্ত, তেওঁলোকে লগে লগে স্থিতি ল'বলৈ সক্ষম হৈছিল। কিন্তু দুয়োজন ভাতৃয়ে পলমকৈ স্থিতি লোৱাৰ বাবে তেওঁলোক গুলীৰ দ্বাৰা আঘাতপ্ৰাপ্ত হৈছিল," থুবে কয়।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: