உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • crime
    • »
    • 'Bulli Bai' Case: দিল্লী আৰক্ষীৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ পদক্ষেপ, মূল অভিযুক্তক অসমৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ ! ধৃত অভিযুক্তজন ইঞ্জীনিয়াৰিঙৰ দ্বিতীয় বৰ্ষৰ ছাত্ৰ ...

    'Bulli Bai' Case: দিল্লী আৰক্ষীৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ পদক্ষেপ, মূল অভিযুক্তক অসমৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ ! ধৃত অভিযুক্তজন ইঞ্জীনিয়াৰিঙৰ দ্বিতীয় বৰ্ষৰ ছাত্ৰ ...

    দিল্লী আৰক্ষীয়ে Bulli Bai ম'বাইল এপ সম্পৰ্কীয় গোচৰৰ ওপৰত বৃহস্পতিবাৰে মূল অভিযুক্তজনক অসমৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে। আৰক্ষীয়ে কৈছে যে অভিযুক্তজনক নিৰজ বিষ্ণই বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে, যি ভূপালৰ ভেলোৰ ইনষ্টিটিউট অৱ টেকন'লজীৰ B.Techৰ চিএছইৰ  দ্বিতীয় বৰ্ষৰ। তেওঁ অসমৰ যোৰহাটৰ দিগম্বৰৰ বাসিন্দা, এজন বিষয়াই কয়।

    দিল্লী আৰক্ষীয়ে Bulli Bai ম'বাইল এপ সম্পৰ্কীয় গোচৰৰ ওপৰত বৃহস্পতিবাৰে মূল অভিযুক্তজনক অসমৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে। আৰক্ষীয়ে কৈছে যে অভিযুক্তজনক নিৰজ বিষ্ণই বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে, যি ভূপালৰ ভেলোৰ ইনষ্টিটিউট অৱ টেকন'লজীৰ B.Techৰ চিএছইৰ  দ্বিতীয় বৰ্ষৰ। তেওঁ অসমৰ যোৰহাটৰ দিগম্বৰৰ বাসিন্দা, এজন বিষয়াই কয়।

    দিল্লী আৰক্ষীয়ে Bulli Bai ম'বাইল এপ সম্পৰ্কীয় গোচৰৰ ওপৰত বৃহস্পতিবাৰে মূল অভিযুক্তজনক অসমৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে। আৰক্ষীয়ে কৈছে যে অভিযুক্তজনক নিৰজ বিষ্ণই বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে, যি ভূপালৰ ভেলোৰ ইনষ্টিটিউট অৱ টেকন'লজীৰ B.Techৰ চিএছইৰ  দ্বিতীয় বৰ্ষৰ। তেওঁ অসমৰ যোৰহাটৰ দিগম্বৰৰ বাসিন্দা, এজন বিষয়াই কয়।

    • Share this:
    দিল্লী আৰক্ষীয়ে বুলি বাই ম'বাইল এপ সম্পৰ্কীয় গোচৰটোৰ ওপৰত গুৰুত্বপূৰ্ণ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছে। দিল্লী আৰক্ষীয়ে বৃহস্পতিবাৰে মূল অভিযুক্তজনক অসমৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে। আৰক্ষীয়ে কৈছে যে অভিযুক্তজনক নিৰজ বিষ্ণই বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে, যি ভূপালৰ ভেলোৰ ইনষ্টিটিউট অৱ টেকন'লজীৰ B.Techৰ চিএছইৰ  দ্বিতীয় বৰ্ষৰ। তেওঁ অসমৰ যোৰহাটৰ দিগম্বৰৰ বাসিন্দা, এজন বিষয়াই কয়। দিল্লী আৰক্ষীয়ে যোৰহাৰৰ নিজ বাসগৃহৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ কৰে নীৰজক। বিশেষ কোষে জনাইছে যে অভিযানটো ইন্টেলিজেন্স ফিউজন এণ্ড ষ্ট্ৰেটেজিক অপাৰেচন ইউনিট (IFSO)ৰ দ্বাৰা সম্পন্ন কৰা হৈছিল। আৰক্ষীয়ে অভিযুক্তজনৰ সৈতে আবেলি ৩.৩০ বজাত দিল্লী বিমানবন্দৰত উপস্থিত হৈছে। খবৰ পোৱা গৈছে যে অভিযুক্তজনে এই এপটোত মুছলমান মহিলাসকলক অপমানজনক ভাৱে দেখুৱাইছিল।

    আইএফএছঅ'য়ে GitHubত বুলি বাই এপৰ সৃষ্টিকৰ্তাক, এপটোৰ মূল ষড়যন্ত্ৰকাৰী আৰু টুইটাৰ একাউণ্ট ধাৰকক  গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে। মুম্বাই আৰক্ষীয়ে বুধবাৰে কৈছিল যে 'বুলি বাই' এপৰ সন্দৰ্ভত এতিয়ালৈকে তিনিজন লোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে য'ত মুছলমান মহিলাসকলক অনলাইনত ফটো পোষ্ট কৰি বদনাম কৰা হৈছে। আৰক্ষীয়ে এইটোও দাবী কৰিছিল যে দেখা গৈছে যে অভিযুক্তজনে তেওঁলোকৰ টুইটাৰ হেণ্ডেলত শিখ সম্প্ৰদায়ৰ নাম ব্যৱহাৰ কৰি লোকসকলক বিপথে পৰিচালিত কৰিছিল আৰু অভিযুক্তৰ পৰিচয় প্ৰতিহত কৰিছিল।

    এই সন্দৰ্ভত এজন জ্যেষ্ঠ আৰক্ষী বিষয়াই ইয়াত কয় যে আৰক্ষীৰ চাইবাৰ গোটে উত্তৰাখণ্ডৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ কৰা ১৮ বছৰীয়া শ্বেতা সিং হৈছে এপটোৰ টুইটাৰ হেণ্ডেল সৃষ্টি কৰা মুখ্য অভিযুক্ত। তেওঁ দাবী কৰিছিল যে সিঙে দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হৈছিল আৰু ইঞ্জীনিয়াৰিং কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছিল। দিনটোৰ আৰম্ভণিতে মুম্বাইৰ আৰক্ষী আয়ুক্ত হেমন্ত নাগাৰালে সাংবাদিকক কৈছিল যে গোচৰটোত আৰু কিছু লোক জড়িত থকাৰ সন্দেহ কৰা হৈছে।

    মায়াংক ৰাৱালক (২১) বুধবাৰে পুৱতি নিশা উত্তৰাখণ্ডৰ পৰা গোচৰটোত গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছিল। শ্বেতা সিঙক মঙলবাৰে উত্তৰাখণ্ডৰ ৰুদ্ৰপুৰৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছিল আনহাতে অভিযান্ত্ৰিক বিদ্যাৰ্থী বিশাল কুমাৰ ঝা (২১)ক সোমবাৰে বাংগালুৰুৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছিল। নাগাৰালে কৈছিল যে মুম্বাই আৰক্ষীয়ে এপটোৰ বিষয়ে অভিযোগ পোৱাৰ পিছত ২ জানুৱাৰীত এখন এজাহাৰ পঞ্জীয়ন কৰিছিল যাৰ পিছত অনুসন্ধানকাৰীসকলে এপটোৰ কাৰিকৰী বিশ্লেষণ আৰু সম্পৰ্কিত টুইটাৰ হেণ্ডেল আৰম্ভ কৰিছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: