உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • crime
    • »
    • Bulli Bai app: যোৰহাটৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ হোৱা নীৰজে জেৰা আৰম্ভ হোৱাৰ লগে লগে অপৰাধ স্বীকাৰ কৰে ! কিয় এই কাম কৰিছিল নীৰজে, সেয়াও ক'লে ...

    Bulli Bai app: যোৰহাটৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ হোৱা নীৰজে জেৰা আৰম্ভ হোৱাৰ লগে লগে অপৰাধ স্বীকাৰ কৰে ! কিয় এই কাম কৰিছিল নীৰজে, সেয়াও ক'লে ...

    ছ'চিয়েল মিডিয়াত (Social Media)ত মহিলাসকলক লক্ষ্য কৰি লোৱা 'বুলি বাই' (Bulli Bai) এপৰ সন্দৰ্ভত অসমৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ হোৱা নীৰজ বিষ্ণোই নিজৰ অপৰাধ স্বীকাৰ কৰিছে। তেওঁ আৰক্ষীৰ জেৰাত কেইবাটাও গোপন কথা মুকলি কৰিছে।

    ছ'চিয়েল মিডিয়াত (Social Media)ত মহিলাসকলক লক্ষ্য কৰি লোৱা 'বুলি বাই' (Bulli Bai) এপৰ সন্দৰ্ভত অসমৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ হোৱা নীৰজ বিষ্ণোই নিজৰ অপৰাধ স্বীকাৰ কৰিছে। তেওঁ আৰক্ষীৰ জেৰাত কেইবাটাও গোপন কথা মুকলি কৰিছে।

    ছ'চিয়েল মিডিয়াত (Social Media)ত মহিলাসকলক লক্ষ্য কৰি লোৱা 'বুলি বাই' (Bulli Bai) এপৰ সন্দৰ্ভত অসমৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ হোৱা নীৰজ বিষ্ণোই নিজৰ অপৰাধ স্বীকাৰ কৰিছে। তেওঁ আৰক্ষীৰ জেৰাত কেইবাটাও গোপন কথা মুকলি কৰিছে।

    • Share this:
    ছ'চিয়েল মিডিয়াত (Social Media)ত মহিলাসকলক লক্ষ্য কৰি লোৱা 'বুলি বাই' (Bulli Bai) এপৰ সন্দৰ্ভত অসমৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ হোৱা নীৰজ বিষ্ণোই নিজৰ অপৰাধ স্বীকাৰ কৰিছে। তেওঁ আৰক্ষীৰ জেৰাত কেইবাটাও গোপন কথা মুকলি কৰিছে। তেওঁ কৈছে যে তেওঁ এটা নিৰ্দিষ্ট ধৰ্মৰ ওপৰত খং কৰিছিল আৰু ধৰ্ম বা বিশেষ আদৰ্শৰ বিষয়ে সামাজিক মাধ্যমত সক্ৰিয় মহিলাসকলক লক্ষ্য কৰি লৈছিল। তেওঁ কৈছিল মোৰ কোনো অনুশোচনা নাই।

    আইএফএছঅ' গোটৰ ডিচিপি কেপিএছ মালহোত্ৰাৰ মতে, অভিযুক্ত নীৰজ বিষ্ণইক অসমৰ যোৰহাটৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছিল। তেওঁ কম্পিউটাৰ বিজ্ঞানৰ এজন বিটেক দ্বিতীয় বৰ্ষৰ ছাত্ৰ। নীৰজে প্ৰকাশ কৰিছে যে বুলি বাই এপটোৰ একেই সৃষ্টিকৰ্তা। জেৰাত নীৰজে কৈছিল যে তেওঁ githubত বুলি বাই এপটো সৃষ্টি কৰিছিল। তেওঁ টুইটাৰত @bullibai_ একাউণ্টো সৃষ্টি কৰিছিল।

    অনুসন্ধানটোৱে প্ৰকাশ কৰিছিল যে github একাউণ্ট এপটো ২০২১ চনৰ নৱেম্বৰত বিকশিত কৰা হৈছিল আৰু ২০২১ চনৰ ডিচেম্বৰত আপডেট কৰা হৈছিল। ই @sage0x1 নামৰ এটা টুইটাৰ একাউণ্টো সৃষ্টি কৰিছিল। নীৰজে স্বীকাৰ কৰিছে যে তেওঁ এপটোৰ সন্দৰ্ভত সামাজিক মাধ্যমৰ বাতৰিৰ ওপৰত চকু ৰাখিছিল। তেওঁ @giyu44 আন এটা টুইটাৰ একাউণ্ট সৃষ্টি কৰিছিল আৰু তেওঁ টুইট কৰিছিল যে মুম্বাই আৰক্ষীয়ে ভুল লোকসকলক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে। দৰাচলতে, মুম্বাই আৰক্ষীয়ে একেটা গোচৰৰ সন্দৰ্ভত বাংগালুৰু আৰু উত্তৰাখণ্ডৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে। সূত্ৰই এতিয়া কৈছে যে এই অভিযুক্তসকলে সামাজিক মাধ্যমৰ জৰিয়তে ইজনে সিজনৰ সৈতে যোগাযোগ কৰাটো সম্ভৱ। এইটোও খবৰ পোৱা গৈছে যে উত্তৰাখণ্ডৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ হোৱাটোৱে এটা একাউণ্ট সৃষ্টি কৰিছিল আৰু নীৰজক দিছিল যিটো তেওঁ চম্ভালি আছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: