• Home
  • »
  • News
  • »
  • crime
  • »
  • তালিবানত যোগদান কৰিবলৈ আফগানিস্তানলৈ ৰাওনা বাংলাদেশী যুৱক ! ঢাকাৰ আৰক্ষী আয়ুক্তই প্ৰকাশ কৰিলে চাঞ্চল্যকৰ তথ্য...

তালিবানত যোগদান কৰিবলৈ আফগানিস্তানলৈ ৰাওনা বাংলাদেশী যুৱক ! ঢাকাৰ আৰক্ষী আয়ুক্তই প্ৰকাশ কৰিলে চাঞ্চল্যকৰ তথ্য...

এইবাৰ বাংলাদেশৰ (Bangladesh) কেইবাজনো নাগৰিকে তালিবান(Taliban)ত যোগদান কৰিবলৈ আফগানিস্তানলৈ ৰাওনা হৈছে। তেওঁলোকৰ লক্ষ্য হৈছে ইছলামৰ নামত এটা 'খিলাফত' সৃষ্টি কৰা। ঢাকাৰ আৰক্ষী আয়ুক্ত ছফিকুল ইছলামে এই চাঞ্চল্যকৰ খবৰ প্ৰকাশ কৰিছে।

এইবাৰ বাংলাদেশৰ (Bangladesh) কেইবাজনো নাগৰিকে তালিবান(Taliban)ত যোগদান কৰিবলৈ আফগানিস্তানলৈ ৰাওনা হৈছে। তেওঁলোকৰ লক্ষ্য হৈছে ইছলামৰ নামত এটা 'খিলাফত' সৃষ্টি কৰা। ঢাকাৰ আৰক্ষী আয়ুক্ত ছফিকুল ইছলামে এই চাঞ্চল্যকৰ খবৰ প্ৰকাশ কৰিছে।

এইবাৰ বাংলাদেশৰ (Bangladesh) কেইবাজনো নাগৰিকে তালিবান(Taliban)ত যোগদান কৰিবলৈ আফগানিস্তানলৈ ৰাওনা হৈছে। তেওঁলোকৰ লক্ষ্য হৈছে ইছলামৰ নামত এটা 'খিলাফত' সৃষ্টি কৰা। ঢাকাৰ আৰক্ষী আয়ুক্ত ছফিকুল ইছলামে এই চাঞ্চল্যকৰ খবৰ প্ৰকাশ কৰিছে।

  • Share this:
জেহাদৰ দখল লাহে লাহে বাঢ়ি আহিছে । এইবাৰ বাংলাদেশৰ (Bangladesh) কেইবাজনো নাগৰিকে তালিবান(Taliban)ত যোগদান কৰিবলৈ আফগানিস্তানলৈ ৰাওনা হৈছে। তেওঁলোকৰ লক্ষ্য হৈছে ইছলামৰ নামত এটা 'খিলাফত' সৃষ্টি কৰা। ঢাকাৰ আৰক্ষী আয়ুক্ত ছফিকুল ইছলামে এই চাঞ্চল্যকৰ খবৰ প্ৰকাশ কৰিছে।

সাংবাদিকৰ প্ৰশ্নৰ উত্তৰত ঢাকা মেট্ৰ'পলিটান পুলিচৰ (DMP) আয়ুক্ত ছফিকুল ইছলামে কয়, "আমাৰ দেশৰ চোৰাংচোৱা সংস্থাসমূহে বাংলাদেশৰ পৰা কিমানজন লোক আফগানিস্তানলৈ গৈছে বা কিমান জন বাংলাদেশী আছে সেই বিষয়ে তথ্য প্ৰদান কৰে। আমাক আফগানিস্তানৰ পৰা আনুষ্ঠানিকভাৱে কোৱা হোৱা নাই যে ইমান সংখ্যক বাংলাদেশীয়ে তেওঁলোকৰ দেশৰ পৰা পলাই গৈছে বা আটক কৰা হৈছে আৰু কাৰাগাৰলৈ লৈ যোৱা হৈছে।  অৱশ্যে, যদি তালিবান(Taliban)ত যোগদান কৰিবলৈ আফগানিস্তানলৈ যোৱাসকল আফগানিস্তানৰ পৰা বাংলাদেশত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে, তেওঁলোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হ'ব আৰু আইনৰ অধীনলৈ অনা হ'ব। তেওঁ লগতে কয়, "আফগানিস্তানত ক্ষমতা দখল কৰাৰ পিছতে তালিবান বিশ্বৰ আটাইতকৈ শক্তিশালী ৰাজ্য হ'ব বুলি দাবী কৰিব পাৰে। ক'ব পাৰে, "আমি যুদ্ধত আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰক পৰাস্ত কৰি আফগানিস্তানক মুক্ত কৰিছো। এনে পৰিস্থিতিয়ে যুৱকৰ চিন্তা-চৰ্চাৰ সম্ভাৱনা সৃষ্টি কৰিব পাৰে। এই ঢৌৱে আমাৰ উপমহাদেশকে ধৰি সকলো দেশতে আঘাত কৰিব। "

উল্লেখ্য যে মাত্ৰ ডেৰ মাহত আফগানিস্তানত আমূল পৰিৱৰ্তন আহিছে। দেশখন সলনি হৈছে। তালিবানে (Taliban) আফগানিস্তান (Afghanistan) দখল কৰাৰ পিছত নতুন নাম 'ইছলামিক এমিৰেত অফ আফগানিস্তান' হৈ পৰিছে। উগ্ৰপন্থী দলটোৱে শীঘ্ৰেই এই নতুন চৰকাৰ গঠনৰ কথা ঘোষণা কৰিবলৈ গৈ আছে।

তালিবানৰ হৈ যুঁজ দিয়া বাংলাদেশীসকলৰ বহুতে পিছত উগ্ৰপন্থী গোট গঠন কৰে, যেনে হৰকত-উল-জিহাদ আল-ইছলামী বাংলাদেশ বা হুজিব আৰু জামাতুল মুজাহিদীন বাংলাদেশ বা জেএমবি
Published by:Kokil Sarma
First published: