• Home
  • »
  • News
  • »
  • crime
  • »
  • হোলীৰ পূৰ্বে বাংলাদেশৰ ইস্কন মন্দিৰত আক্ৰমণ, মন্দিৰ লণ্ডভণ্ড কৰিলে ২০০ দুৰ্বৃত্তই ...

হোলীৰ পূৰ্বে বাংলাদেশৰ ইস্কন মন্দিৰত আক্ৰমণ, মন্দিৰ লণ্ডভণ্ড কৰিলে ২০০ দুৰ্বৃত্তই ...

বৃহস্পতিবাৰে বাংলাদেশৰ ৰাজধানী ঢাকাৰ ইস্কন মন্দিৰ এটাত আক্ৰমণ। তথ্য অনুসৰি, মন্দিৰৰ ভিতৰত প্ৰায় ২০০ জন লোকৰ এটা দল প্ৰৱেশ কৰিছিল (Iskcon Temple Attack) আৰু ইয়াক লণ্ডভণ্ড কৰিছিল।

বৃহস্পতিবাৰে বাংলাদেশৰ ৰাজধানী ঢাকাৰ ইস্কন মন্দিৰ এটাত আক্ৰমণ। তথ্য অনুসৰি, মন্দিৰৰ ভিতৰত প্ৰায় ২০০ জন লোকৰ এটা দল প্ৰৱেশ কৰিছিল (Iskcon Temple Attack) আৰু ইয়াক লণ্ডভণ্ড কৰিছিল।

বৃহস্পতিবাৰে বাংলাদেশৰ ৰাজধানী ঢাকাৰ ইস্কন মন্দিৰ এটাত আক্ৰমণ। তথ্য অনুসৰি, মন্দিৰৰ ভিতৰত প্ৰায় ২০০ জন লোকৰ এটা দল প্ৰৱেশ কৰিছিল (Iskcon Temple Attack) আৰু ইয়াক লণ্ডভণ্ড কৰিছিল।

  • Share this:
হোলীৰ এদিন আগতে বৃহস্পতিবাৰে বাংলাদেশৰ ৰাজধানী ঢাকাৰ ইস্কন মন্দিৰ এটাত আক্ৰমণ সংঘটিত হয়। তথ্য অনুসৰি, মন্দিৰৰ ভিতৰত প্ৰায় ২০০ জন লোকৰ এটা দল প্ৰৱেশ কৰিছিল (Iskcon Temple Attack) আৰু ইয়াক লণ্ডভণ্ড কৰিছিল। তেওঁলোকে তাত ডকাইতিও কৰিছিল। আক্ৰমণটোত কেইবাজনো লোক আহত হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে। কোৱা হৈছে যে আক্ৰমণটো ঢাকাৰ ৰাধাকান্ত মন্দিৰত সংঘটিত হৈছিল, যিটো ইস্কনৰ অংশ।

বাংলাদেশৰ হিন্দু সম্প্ৰদায়ৰ হৈ কাম কৰা সংগঠনটোৱে ইয়াৰ টুইটাৰ একাউণ্টত আক্ৰমণৰ বিষয়ে কিছুমান ছবি আৰু তথ্য শ্বেয়াৰ কৰিছে। এই ছবিবোৰত, দেখা যায় যে মন্দিৰৰ দেৱাল ভাঙি পেলোৱা হৈছে। তাৰ পৰা সামগ্ৰীও লুটি নিয়া হৈছে।



দৰ্শনলৈ অহা ভক্তসকলে আৰক্ষীক আক্ৰমণৰ বিষয়ে অৱগত কৰিছিল। অতীতত বাংলাদেশত মন্দিৰসমূহক লক্ষ্য কৰি লোৱা হৈছিল। যোৱা বছৰ অক্টোবৰত চৌমুনিৰ ইস্কনৰ শ্ৰী ৰাধাকৃষ্ণ গৌৰা নিত্যানন্দ জু মন্দিৰটোও আক্ৰমণ আৰু ভাংচুৰ কৰা হৈছিল। আক্ৰমণটোত ছয়জনৰো অধিক লোক নিহত হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছিল। একে সময়তে, আন বহুতো চহৰৰ মন্দিৰসমূহত আক্ৰমণ হৈ আহিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: