உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • coronavirus-latest-news
    • »
    • বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থা(WHO)ৰ ভাৰতলৈ সতৰ্কবাণী ! ডেল্টা ভেৰিয়েণ্টৰ বাবে খৰখেদাকৈ প্ৰতিবন্ধকতা আঁতৰ নকৰিব...

    বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থা(WHO)ৰ ভাৰতলৈ সতৰ্কবাণী ! ডেল্টা ভেৰিয়েণ্টৰ বাবে খৰখেদাকৈ প্ৰতিবন্ধকতা আঁতৰ নকৰিব...

    বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থা( WHO) ৰ মুৰব্বী টেড্ৰোছ অধানম ঘেব্ৰেয়াচাছে (Tedros Adhanom Ghebreyesus) ক'ৰোনা নিষেধাজ্ঞা আগতীয়াকৈ উঠাই লোৱাৰ সন্দৰ্ভত ভাৰতক সতৰ্কবাণী দিছে।

    বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থা( WHO) ৰ মুৰব্বী টেড্ৰোছ অধানম ঘেব্ৰেয়াচাছে (Tedros Adhanom Ghebreyesus) ক'ৰোনা নিষেধাজ্ঞা আগতীয়াকৈ উঠাই লোৱাৰ সন্দৰ্ভত ভাৰতক সতৰ্কবাণী দিছে।

    বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থা( WHO) ৰ মুৰব্বী টেড্ৰোছ অধানম ঘেব্ৰেয়াচাছে (Tedros Adhanom Ghebreyesus) ক'ৰোনা নিষেধাজ্ঞা আগতীয়াকৈ উঠাই লোৱাৰ সন্দৰ্ভত ভাৰতক সতৰ্কবাণী দিছে।

    • Share this:
    বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থা( WHO) ৰ মুৰব্বী টেড্ৰোছ অধানম ঘেব্ৰেয়াচাছে (Tedros Adhanom Ghebreyesus) ক'ৰোনা নিষেধাজ্ঞা আগতীয়াকৈ উঠাই লোৱাৰ সন্দৰ্ভত ভাৰতক সতৰ্কবাণী দিছে। তেওঁ কৈছে যে ডেল্টা প্ৰকাৰকে ধৰি অন্যান্য 'উদ্বেগজনক' প্ৰকাৰৰ বৰ্ধিত সংক্ৰমণৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত ক'ৰোনাৰ সীমাবদ্ধতা আগতীয়াকৈ আঁতৰোৱাটো বিপদজনক হ'ব পাৰে। তেওঁ কৈছিল যে ক'ৰোনাৰ সীমাবদ্ধতা শিথিল কৰাটো এতিয়ালৈকে টিকাকৰণ নকৰা লোকসকলৰ বাবে বিপদজনক প্ৰমাণিত হ'ব পাৰে। ক'ৰোনাৰ দ্বিতীয় ঢৌৰ সৈতে প্ৰায় দুমাহ তীব্ৰ যুঁজ দিয়াৰ পিছত, ভাৰতত এতিয়া নিষেধাজ্ঞা শিথিল কৰা হৈছে। কিছুমান ৰাজ্যত নিষেধাজ্ঞা উঠাই লোৱা হৈছে আনহাতে কিছুমান ঠাইত এতিয়াও নিষেধাজ্ঞা অব্যাহত আছে।

    ডেল্টা স্ট্ৰেইনে এতিয়া উদ্বেগৰ সৃষ্টি কৰিছে
    আগতে বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থাই কৈছিল যে ক'ৰোনা ডেল্টা স্ট্ৰেইনে এতিয়া উদ্বেগৰ সৃষ্টি কৰিছে। কোভিডৰ এই স্ট্ৰেইনটো প্ৰথমে ভাৰতত পোৱা গৈছিল। আনহাতে, এই প্ৰকাৰটোৰ আন দুটা শক্তি সন্দৰ্ভত বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থাই কয় যে এই মুহূৰ্তত চিন্তা কৰাৰ কোনো কাৰণ নাই। ভাইৰাছটোৰ বি.1.617 প্ৰকাৰটোক ট্ৰিপল মিউটেন্ট প্ৰকাৰ হিচাপে বৰ্ণনা কৰা হৈছে, কিয়নো ইয়াক তিনিটা লিনুয়েজত বিভক্ত কৰা হৈছে। ৰাষ্ট্ৰসংঘৰ স্বাস্থ্য সংস্থাই যোৱা মাহত সমগ্ৰ স্ট্ৰেইনক ভি.ও.চি.(VOC) বুলি ঘোষণা কৰিছিল।

    এই প্ৰকাৰটো দ্ৰুতগতিত বিয়পিব পাৰে- বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থা
    ভাৰতত পোৱা প্ৰথম প্ৰকাৰৰ ক'ৰোনা ভাইৰাছ বি.1.617.1 আৰু বি.1.617.2 এতিয়াৰ পৰা ক্ৰমান্বয়ে 'কাপ্পা' আৰু 'ডেল্টা' বুলি জনা যাব। দৰাচলতে, বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থাই বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ নামকৰণৰ এক নতুন প্ৰণালী ঘোষণা কৰিছে যাৰ অধীনত গ্ৰীক ভাষাৰ আখৰৰ জৰিয়তে ভাইৰাছৰ বিভিন্ন প্ৰকাৰ চিনাক্ত কৰা হ'ব। ভাইৰাছৰ ওপৰত ৰাজহুৱা আলোচনা সৰল কৰিবলৈ আৰু নামৰ ওপৰত থকা কলঙ্ক ধুই পেলাবলৈ এই সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: