ক'ৰোনা কালত সজাগ-সচেতনতা। কইনাঘৰলৈ আহিল দৰাসহ মাত্ৰ ৫জন লোক। দৰাঘৰৰ এই কাৰ্যক চৌদিশে প্ৰশংসা।

News18 Assam | News18-Assam
Updated:April 17, 2021, 12:09 AM IST
ক'ৰোনা কালত সজাগ-সচেতনতা। কইনাঘৰলৈ আহিল দৰাসহ মাত্ৰ ৫জন লোক। দৰাঘৰৰ এই কাৰ্যক চৌদিশে প্ৰশংসা।
ক'ৰোনা কালত গাঁৱৰ এখন চৰ্চিত বিয়া, দৰাৰ সৈতে কইনা ঘৰলৈ আহিল মাত্ৰ ৪জন লোক।

ক'ৰোনা কালত গাঁৱৰ এখন চৰ্চিত বিয়া, দৰাৰ সৈতে কইনা ঘৰলৈ আহিল মাত্ৰ ৪জন লোক।

  • Share this:
ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ আশংকাৰ মাজত দেশজুৰি আকৌ এবাৰ আতংকৰ পৰিৱেশ বিৰাজ কৰিছে। কাৱাৰধাত এখন বিবাহ হৈছিল যিয়ে কৰোনাৰ ভাবুকিৰ মাজত মানুহলৈ এক ইতিবাচক বাৰ্তা প্ৰেৰণ কৰিছে। এই বিবাহ ক'ৰোনা কালত এক উদাহৰণ হৈ পৰিছে। য'ত মানুহে বিয়া হোৱাৰ সময়ত বেণ্ডপাৰ্টী, দৰাপাৰ্টীত বহুতো মানুহ লৈ আহিছিল, ক'ৰোনাই তেওঁলোকক কেইজনমান লোকৰ উপস্থিতিত বিয়া কৰিবলৈ বাধ্য কৰিছিল। যোৱা বছৰো এনে বহুতো বিবাহ প্ৰত্যক্ষ কৰা হৈছিল আৰু এই বছৰো বিবাহৰ বতৰ অহাৰ লগে লগে ক'ৰোনাই পুনৰ ধ্বংসৰ সৃষ্টি কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে। ক'ৰোনাৰ বৰ্ধিত সংখ্যাৰ বাবে, বিবাহ আকৌ এবাৰ সহজভাৱে সম্পন্ন কৰা হৈছে।

দৰাচলতে কাৱাৰধা জিলাৰ লোহাৰা খণ্ডৰ তাতিকচা গাঁৱত কান্তা চাহুৰ ঘৰত উপস্থিত হৈছে দৰা। এই বিয়াত দৰাৰ সৈতে গৈছে দৰাঘৰৰ মাত্ৰ ৪জন লোক। এই বিবাহত কোভিড-19 নিয়ম অনুসৰণ কৰা হৈছে। এই বিয়াখন মন্দিৰত অতি সৰলভাৱে অনুষ্ঠিত হৈছে। গাওঁখনৰ এই বিবাহ অনুষ্ঠানটো চহৰৰ বাবেও চৰ্চাৰ বিষয় হৈ পৰিছে।

এই বিয়াখন সম্পূৰ্ণ ৰীতি-নীতিৰে অনুষ্ঠিত হৈছে। বিয়াখনত একেবাৰে ভিৰ হোৱা নাই। ইয়াৰ ফলত ক'ৰোনা ভাইৰাছ বিয়পাৰ আশংকা নাথাকিব। গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাটো হ'ল যে এই পৰিয়ালটোৱে ক'ৰোনা কালত সজাগতা দেখুৱাইছে। সমাজে কি ক'ব সেই ভয় এৰি এই লোকসকলে সকলোৰে স্বাস্থ্যক বিবাহৰ অনুষ্ঠানৰ উৰ্ধ্বত বুলি বিবেচনা কৰিছে।
Published by: Kokil Sarma
First published: April 17, 2021, 12:09 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি