মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» Corona

»ভেকছিনৰ প্ৰথম পালি লোৱাৰ পিছত দ্বিতীয় পালিৰ সময় বাৰে বাৰে সলনি ! আপোনাৰো নিশ্চয় চিন্তা হৈছে, কিন্তু প্ৰকৃত কথাটো কি ?

ভেকছিনৰ প্ৰথম পালি লোৱাৰ পিছত দ্বিতীয় পালিৰ সময় বাৰে বাৰে সলনি ! আপোনাৰো নিশ্চয় চিন্তা হৈছে, কিন্তু প্ৰকৃত কথাটো কি ?

News18 Assam | News18-Assam
Updated:May 18, 2021, 10:35 PM IST
ভেকছিনৰ প্ৰথম পালি লোৱাৰ পিছত দ্বিতীয় পালিৰ সময় বাৰে বাৰে সলনি ! আপোনাৰো নিশ্চয় চিন্তা হৈছে, কিন্তু প্ৰকৃত কথাটো কি ?
বিশেষজ্ঞই কয় যে চিন্তাৰ কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ প্ৰয়োজন নাই আৰু প্ৰথম পালিৰ ছয় মাহৰ ভিতৰত দ্বিতীয় পালিটো কাৰ্যকৰীভাৱে লাভজনক।

বিশেষজ্ঞই কয় যে চিন্তাৰ কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ প্ৰয়োজন নাই আৰু প্ৰথম পালিৰ ছয় মাহৰ ভিতৰত দ্বিতীয় পালিটো কাৰ্যকৰীভাৱে লাভজনক।

  • Share this:
ভাৰতত কভিশ্বিল্ডৰ দুটা পালিৰ মাজত প্ৰথম চাৰিৰ পৰা ছয় সপ্তাহৰ মাজৰ পাৰ্থক্য, তাৰ পিছত এইটো ছয়ৰ পৰা আঠ বা বাৰ সপ্তাহ কৰা হৈছে, আনহাতে ইউকেত এই ব্যৱধান হ্ৰাস কৰা হৈছে, এনে ক্ষেত্ৰত সাধাৰণ মানুহ বিভ্ৰান্ত হ'বলৈ বাধ্য, কিন্তু কিছুমান বিশেষজ্ঞই কয় যে চিন্তাৰ কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ প্ৰয়োজন নাই আৰু প্ৰথম পালিৰ ছয় মাহৰ ভিতৰত দ্বিতীয় পালিটো কাৰ্যকৰীভাৱে লাভজনক।

টিকাকৰণৰ ওপৰত ৰাষ্ট্ৰীয় কাৰিকৰী পৰামৰ্শ গোটৰ (এনটিএজিআই) পৰামৰ্শ অনুসৰি, চৰকাৰে যোৱা সপ্তাহত কোভিড-19 এণ্টি-ভেকছিন কভিশ্বিল্ডৰ দুটা পালিৰ মাজৰ ব্যৱধান ৮ সপ্তাহৰ পূৰ্বৰ সীমাৰ পৰা ১২ ৰ পৰা ১৬ সপ্তাহলৈ বৃদ্ধি কৰিছে। এদিন পিছত, ভাৰতীয় মূলৰ বি.1.617 প্ৰকাৰৰ বিস্তাৰৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত ব্ৰিটেইনে ব্যৱধান ১২ সপ্তাহৰ পৰা ৮ সপ্তাহলৈ হ্ৰাস কৰে। ভাৰতত ভেকছিনৰ যোগান হ্ৰাস আৰু কেইবাখনো ৰাজ্যৰ গুৰুতৰ অভাৱৰ বিষয়ে উদ্বেগৰ সঁহাৰি দি ৰোগ প্ৰতিৰোধ বিজ্ঞানী সত্যজিৎ ৰথে কয় যে ভেকছিনটো অতি নমনীয়। ৪ সপ্তাহৰ ম্যাদ শেষ হোৱাৰ পিছত প্ৰথম পালিটো সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ পিছত, পৰৱৰ্তী পালিটো ৬ মাহৰ বাবে যিকোনো সময়তে দিব পাৰি। বিজ্ঞানীসকলৰ মতে, ভেকছিন পৰিপূৰকবোৰ সুৰক্ষিত আৰু সেইবোৰ দিয়াৰ সময়ত গুৰুত্বপূৰ্ণ নহয়, কিন্তু প্ৰথম পালি গ্ৰহণ কৰাৰ এমাহৰ ভিতৰত সেইবোৰ দিয়া হ'লে সেইবোৰৰ বিশেষ "প্ৰভাৱ" নপৰে।
Published by: Kokil Sarma
First published: May 18, 2021, 10:35 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি