உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • coronavirus-latest-news
    • »
    • "টিভিৰ ৰিম’ট এৰি দেশক একত্ৰিত কৰক, আনৰ জীৱন বচাওক, তেতিয়াহে জীয়াই থাকিব পাৰিব" আহ্বান জনালে অভিনেতা চনু সুদে

    "টিভিৰ ৰিম’ট এৰি দেশক একত্ৰিত কৰক, আনৰ জীৱন বচাওক, তেতিয়াহে জীয়াই থাকিব পাৰিব" আহ্বান জনালে অভিনেতা চনু সুদে

    চনু সুদে টুইট কৰি দেশৰ জনসাধাৰণলৈ আহ্বান জনাইছে 'টিভি ৰিম'ট এৰি দিয়ক, দেশক একত্ৰিত কৰক। যদি আপুনি আনৰ জীৱন ৰক্ষা কৰে তেতিয়াহে আপুনি জীয়াই থাকিব পাৰিব'।

    চনু সুদে টুইট কৰি দেশৰ জনসাধাৰণলৈ আহ্বান জনাইছে 'টিভি ৰিম'ট এৰি দিয়ক, দেশক একত্ৰিত কৰক। যদি আপুনি আনৰ জীৱন ৰক্ষা কৰে তেতিয়াহে আপুনি জীয়াই থাকিব পাৰিব'।

    চনু সুদে টুইট কৰি দেশৰ জনসাধাৰণলৈ আহ্বান জনাইছে 'টিভি ৰিম'ট এৰি দিয়ক, দেশক একত্ৰিত কৰক। যদি আপুনি আনৰ জীৱন ৰক্ষা কৰে তেতিয়াহে আপুনি জীয়াই থাকিব পাৰিব'।

    • Share this:
    বিগত বছৰ ক’ৰনা ভাইৰাছৰ প্ৰাদুৰ্ভাৱৰ পিছৰে পৰা বলীউড অভিনেতা চনু সুদ দুখীয়া আৰু শ্ৰমিক শ্ৰেণীৰ বাবে নায়ক হৈ পৰিছে। ক’ভিড-১৯ (Covid-19)য়ে সমগ্ৰ দেশৰ পৰিস্থিতিৰ অৱনতি ঘটাইছে। বলীউড অভিনেতা চনু সুদ (Sonu Sood) বিগত বছৰৰ দৰে এইবাৰ সহায় কৰিবলৈ এটা অভিযানত ব্যস্ত হৈ আছে।

    চনুই নিজে ক’ৰোনাত ভুগি থকা মানুহৰ দুখ-কষ্ট ভালদৰে বুজি পাইছে। আজিকালি, মানুহবোৰ আকৌ এবাৰ ঘৰৰ ভিতৰত সোমাই পৰা দেখা গৈছে। মানুহৰ সন্মুখত দিন-ৰাতি টিভি চোৱাৰ বাহিৰে আন কোনো বিকল্প নাই। বাতৰিসমূহত ক’ৰনাৰ দ্বাৰা সৃষ্টি হোৱা সংকট শুনি মানুহবিলাক বিচলিত হ'বলৈ আৰম্ভ কৰিছে। চনু সুদে তেওঁলোকক পৰামৰ্শ দিছে।

    দেশত ক’ৰনা মহামাৰীৰ দ্বাৰা প্ৰভাৱিত লোকসকলে এতিয়া চিকিৎসাৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছে। এনে পৰিস্থিতিত, কিছুমান লোকে সহায়ৰ বাবে আগবাঢ়ি আহিছে, আনহাতে আন কিছুমানে টিভিত পৰিস্থিতিৰ বুজ ল'বলৈ ভয়ত ঘৰত বহি আছে। চনু সুদে টুইট কৰি দেশৰ জনসাধাৰণলৈ প্ৰাৰ্থনা জনাইছে। চনুৱে তেওঁৰ পোষ্টত লিখিছিল, 'টিভি ৰিম'ট এৰি দিয়ক, দেশক একত্ৰিত কৰক। যদি আপুনি আনৰ জীৱন ৰক্ষা কৰে তেতিয়াহে আপুনি জীয়াই থাকিব পাৰিব'।



    ইয়াৰ আগতে, চনুৱে নিজৰ গাওঁলৈ উভতি অহা লোকসকলৰ ওপৰত উদ্বেগ প্ৰকাশ কৰি পোষ্ট কৰিছিল। ক’ৰনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণ হোৱা দেখি, প্ৰব্ৰজনকাৰী শ্ৰমিকসকলে আকৌ এবাৰ সংকটৰ সন্মুখীন হৈছিল। লকডাউন ঘোষণাৰ সৈতে, প্ৰব্ৰজনকাৰীসকলক আকৌ এবাৰ তেওঁলোকৰ ভৱিষ্যতৰ বিষয়ে শংকিত দেখা গৈছে। হাজাৰ হাজাৰ মানুহৰ ভিৰৰ ছবি পুনৰ সমুখলৈ আহিছে।

    ইয়াৰ উপৰিও, চনু সুদে দেশৰ প্ৰতিজন দৰিদ্র ব্যক্তিক ক’ৰনা-বিৰোধী ভেকছিনৰ প্ৰতিষেধক দিয়াৰ বাবে এক প্ৰচেষ্টা আৰম্ভ কৰিছে। Network18Group আৰু ফেডাৰেল বেংক এই অভিযানৰ সৈতে জড়িত। চনুই ইয়াৰ বাবে টুইট কৰিছিল আৰু সকলো দেশবাসীৰ পৰা সহায় বিচাৰিছিল। তেওঁ এটা টুইটত লিখিছিল, "প্ৰয়োজনৰ এই ভয়ানক সময়ত, শীঘ্ৰেই সংক্ৰমিত হোৱা ভাৰতীয়সকলক এণ্টি-ক’ভিড-১৯ ভেকছিন লাভ কৰিবলৈ আমাক আপোনাৰ সহায়ৰ প্ৰয়োজন। আহক, এই স্বাস্থ্য অভিযানটো সমৰ্থন কৰক আৰু মোৰ সৈতে যোগ দিয়ক।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: