মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» Corona

»অচিৰেই চিকিৎসকৰ হাতলৈ আহিব Covid-19 মহামাৰীৰ বিৰুদ্ধে তৃতীয় অস্ত্ৰ। কি এই তৃতীয় অস্ত্ৰ?

অচিৰেই চিকিৎসকৰ হাতলৈ আহিব Covid-19 মহামাৰীৰ বিৰুদ্ধে তৃতীয় অস্ত্ৰ। কি এই তৃতীয় অস্ত্ৰ?

News18 Assam | News18-Assam
Updated:April 12, 2021, 6:14 PM IST
অচিৰেই চিকিৎসকৰ হাতলৈ আহিব Covid-19 মহামাৰীৰ বিৰুদ্ধে তৃতীয় অস্ত্ৰ। কি এই তৃতীয় অস্ত্ৰ?
দেশত ইতিমধ্যে কভিশ্বিল্ড আৰু কোভেকছিন ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে। এতিয়া যেতিয়া স্পুটনিক ভি অনুমোদিত হৈছে, মহামাৰীৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ চিকিৎসকসকলৰ ওচৰলৈ আহিল আন এটা অস্ত্ৰ।

দেশত ইতিমধ্যে কভিশ্বিল্ড আৰু কোভেকছিন ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে। এতিয়া যেতিয়া স্পুটনিক ভি অনুমোদিত হৈছে, মহামাৰীৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ চিকিৎসকসকলৰ ওচৰলৈ আহিল আন এটা অস্ত্ৰ।

  • Share this:
ৰাছিয়াৰ কৰোনা ভেকছিন 'স্পুটনিক ভি' ক জৰুৰীকালীন ব্যৱহাৰৰ বাবে বিশেষজ্ঞ সমিতিয়ে অনুমোদন জনাইছে। একে সময়তে, দেশখনে ক'ৰোনাৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ তৃতীয় ভেকছিন লাভ কৰিছে। দেশত ইতিমধ্যে কভিশ্বিল্ড আৰু কোভেকছিন ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে। এতিয়া যেতিয়া স্পুটনিক ভি অনুমোদিত হৈছে, মহামাৰীৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ চিকিৎসকসকলৰ ওচৰত আন এটা অস্ত্ৰ আছে। তাৎপৰ্যপূৰ্ণভাৱে, ৰাছিয়াই প্ৰথমে ক'ৰোনা ভেকছিন প্ৰস্তুত কৰা বুলি দাবী কৰিছিল।

ইয়াৰ আগতে, এক প্ৰতিবেদনে প্ৰকাশ কৰিছিল যে অক্টোবৰৰ ভিতৰত ভাৰতত পাঁচটা ভেকছিন অনুমোদিত হ'ব পাৰে। প্ৰতিবেদন অনুসৰি স্পুটনিক ভি ভেকছিনটো ডাঃ ৰেড্ডীজৰ সহযোগত তৈয়াৰ কৰা হৈ আছে।  স্পুটনিক ভিৰ বিশেষজ্ঞৰ অনুমোদনৰ পিছতে ভাৰতৰ টিকাকৰণ অভিযান দ্ৰুতগতিত আগবাঢ়িবলৈ সক্ষম হ'ব বুলি আশা প্ৰকাশ কৰা হৈছে।
Published by: Kokil Sarma
First published: April 12, 2021, 6:14 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি