• Home
  • »
  • News
  • »
  • coronavirus-latest-news
  • »
  • কিম জং উনে ক'ৰোনাৰ বাবে এলিয়েনক দায়ী কৰিছে, আপুনি তেওঁৰ যুক্তি শুনিলে আচৰিত হৈ পৰিব ...

কিম জং উনে ক'ৰোনাৰ বাবে এলিয়েনক দায়ী কৰিছে, আপুনি তেওঁৰ যুক্তি শুনিলে আচৰিত হৈ পৰিব ...

Photo-AP

Photo-AP

কিম জং উনে শুক্ৰবাৰে ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ বিষয়ে এনে দাবী কৰিছিল আৰু যুক্তি দিছিল যে আপুনি আপোনাৰ মূৰত হাত ৰাখিব। উত্তৰ কোৰিয়াৰ একনায়কজনে দাবী কৰিছে যে দেশখনৰ প্ৰথম কোভিড গোচৰটো এলিয়েনৰ দ্বাৰা বিয়পাই দিয়া হৈছে।

  • Share this:
উত্তৰ কোৰিয়াৰ একনায়ক কিম জং উন তেওঁৰ অদ্ভুত সিদ্ধান্ত আৰু মন্তব্যৰ বাবে বাতৰিলৈ আহিছে। কিম জং উনে শুক্ৰবাৰে ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ বিষয়ে এনে দাবী কৰিছিল আৰু যুক্তি দিছিল যে আপুনি আপোনাৰ মূৰত হাত ৰাখিব। উত্তৰ কোৰিয়াৰ একনায়কজনে দাবী কৰিছে যে দেশখনৰ প্ৰথম কোভিড গোচৰটো এলিয়েনৰ দ্বাৰা বিয়পাই দিয়া হৈছে। উত্তৰ কোৰিয়াই দাবী কৰিছে যে দক্ষিণ কোৰিয়াৰ সীমান্তৰ ওচৰৰ এলিয়েনসকলে ভাইৰাছটো বেলুনত লোড কৰি পেলাইছিল। যাৰ ফলত তেওঁলোকৰ দেশত ক'ৰোনা ভাইৰাছ বিয়পি পৰে।

বিবিচিৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, কিম জং-উনে কয় যে অনুসন্ধানৰ পিছত দেখা গৈছে যে এলিয়েনসকলে বেলুনত ভাইৰাছ ভৰাই দক্ষিণ কোৰিয়াৰ সীমান্তৰ ওচৰৰ পৰা তেওঁৰ দেশত ক'ৰোনা ভাইৰাছ বিয়পাইছে। ইয়াৰ অনুসন্ধানৰ ফলাফল ঘোষণা কৰাৰ পিছত, উত্তৰ কোৰিয়াই "সীমান্ত ৰেখা আৰু সীমাৰ কাষৰ অঞ্চলবোৰত বেলুনৰ পৰা অহা বায়ু আৰু অন্যান্য জলবায়ুৰ ঘটনা আৰু বিদেশী বস্তুৰ সতৰ্ক তাৰ সঞ্চালন"ৰ নিৰ্দেশ দিছে।

উত্তৰ কোৰিয়াৰ চৰকাৰী সংবাদ মাধ্যম কেচিএনএ-ৰ মতে, উত্তৰ কোৰিয়াই কৈছে, "এপ্ৰিলৰ আৰম্ভণিতে কুমগাঙৰ পূব কাউণ্টিৰ বেৰেক আৰু আৱাসিক কোৱাৰ্টাৰসমূহৰ চাৰিওফালে এজন ১৮ বছৰীয়া সৈনিক আৰু এজন পাঁচ বছৰীয়া কিণ্ডাৰগাৰ্টনাৰ অচিনাক্ত সামগ্ৰীৰ সংস্পৰ্শলৈ আহিছিল।" তাৰ পিছতহে সেইবোৰত ক'ৰোনাৰ লক্ষণ দেখা দিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। তাৰ পিছত আপুনি গোটেই দেশত দেখাৰ লগে লগে ক'ৰোনাটো বিস্ফোৰিত হৈছিল।"

চৰকাৰী সংবাদ মাধ্যমে কয়, "অনুসন্ধানৰ ফলাফলে দেখুৱাইছে যে এপ্ৰিলৰ মাজভাগত কাংৱন প্ৰদেশৰ কুমগাং কাউণ্টিৰ ইফো-ৰি অঞ্চলৰ পৰা ৰাজধানী চহৰলৈ অহা বহুলোক জ্বৰত আক্ৰান্ত হৈছিল আৰু তেওঁলোকৰ সম্পৰ্কত জ্বৰৰ ঘটনা তীব্ৰভাৱে বৃদ্ধি পাইছিল।"
Published by:Kokil Sarma
First published: