মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» Corona

»Coronavirus News Update: অন্তিম ২৪ ঘণ্টাত ৰেকৰ্ডসংখ্যক ১৩৪০জনৰ মৃত্যু, BLACK FRIDAYত ঘৰতে বন্দী হ'ল ৫৭% ভাৰতীয়!

Coronavirus News Update: অন্তিম ২৪ ঘণ্টাত ৰেকৰ্ডসংখ্যক ১৩৪০জনৰ মৃত্যু, BLACK FRIDAYত ঘৰতে বন্দী হ'ল ৫৭% ভাৰতীয়!

News18 Assam | News18-Assam
Updated:April 17, 2021, 9:24 AM IST
Coronavirus News Update: অন্তিম ২৪ ঘণ্টাত ৰেকৰ্ডসংখ্যক ১৩৪০জনৰ মৃত্যু, BLACK FRIDAYত ঘৰতে বন্দী হ'ল ৫৭% ভাৰতীয়!
Corona সংক্ৰমিত ৰোগীৰ সংখ্যাই শুক্ৰবাৰে আকৌ এবাৰ অভিলেখ ভংগ কৰে। দেশখনত ২,৩৩,৮৬৯ টা নতুনকৈ আক্ৰান্তৰ ঘটনা পোহৰলৈ আহে, আনহাতে ১৩৪০ জন লোকৰ মৃত্যু হয়। ইয়াৰ আগতে, ভাৰতে ১৫ ছেপ্টেম্বৰত এটা দিনত সৰ্বাধিক মৃত্যু নথিভুক্ত কৰিছিল, যেতিয়া ১২৮৪ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছিল।

Corona সংক্ৰমিত ৰোগীৰ সংখ্যাই শুক্ৰবাৰে আকৌ এবাৰ অভিলেখ ভংগ কৰে। দেশখনত ২,৩৩,৮৬৯ টা নতুনকৈ আক্ৰান্তৰ ঘটনা পোহৰলৈ আহে, আনহাতে ১৩৪০ জন লোকৰ মৃত্যু হয়। ইয়াৰ আগতে, ভাৰতে ১৫ ছেপ্টেম্বৰত এটা দিনত সৰ্বাধিক মৃত্যু নথিভুক্ত কৰিছিল, যেতিয়া ১২৮৪ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছিল।

  • Share this:
দেশখনত ক'ৰোনাৰ প্ৰকোপ নিৰন্তৰ বৃদ্ধি হৈ আছে। প্ৰতিদিনে ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ নতুন ঘটনাই অভিলেখ ভংগ কৰিছে। ইফালে, শুকুৰবাৰে এদিনতে ১৩৪০ জন লোকৰ মৃত্যুৱে দেশখনৰ ক'ৰোনাৰ ভয়ানক পৰিস্থিতিক পুনৰ এবাৰ পোহৰলৈ লৈ আহিছে। ৰেকৰ্ড মৃত্যুৰ পৰা অনুমান কৰিব পাৰি যে শ্মশানত মৃতদেহৰ অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়াৰ বাবে ঘণ্টাৰ পিছত ঘণ্টা অপেক্ষা কৰিব লগা হৈছে। চিকিৎসালয়ৰ বাহিৰতো ৰোগীৰ দীঘলীয়া শাৰী দেখা গৈছে। যদিও মৃত্যুৰ পৰিসংখ্যাই দেশখনক অস্থিৰ কৰি তুলিছে, ক'ৰোনাৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত ৰোগীৰ বৰ্ধিত সংখ্যাই আকৌ এবাৰ দেশৰ জনসংখ্যাৰ আধাতকৈও অধিক লোকক ঘৰত বন্দী কৰি ৰাখিছে।

ক'ৰোনা সংক্ৰমিত ৰোগীৰ সংখ্যাই শুক্ৰবাৰে আকৌ এবাৰ অভিলেখ ভংগ কৰিছিল। দেশখনে অন্তিম ২৪ ঘণ্টাত ২,৩৩,৮৬৯ টা নতুন ঘটনাৰ প্ৰতিবেদন দিছে। ক'ৰোনাৰ বৰ্ধিত ঘটনাই দেশৰ বেছিভাগ অংশক কোনো নহয় কোনো প্ৰকাৰে পিছুৱাই যাবলৈ বাধ্য কৰিছে। দেশৰ ১৫ খন ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলত নিশাৰ সময়ৰ কাৰ্ফিউ বা Weekend Lockdown বলপূৰ্বক কৰিছে। পৰিস্থিতি এনেকুৱা হৈছে যে বিভিন্ন নিষেধাজ্ঞাৰ বাবে দেশৰ জনসংখ্যাৰ আধাতকৈও অধিক (৫৭%) নিজৰ ঘৰতে থাকিব লগা হৈছে।
Published by: Kokil Sarma
First published: April 17, 2021, 9:17 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি