உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • coronavirus-latest-news
    • »
    • নক্সালবাদীৰ শিবিৰ পালে ক’ৰোনা ভাইৰাছ... ভয়ত অৰণ্য এৰি গাঁওলৈ পলায়ন বহু নক্সালবাদী কেডাৰৰ

    নক্সালবাদীৰ শিবিৰ পালে ক’ৰোনা ভাইৰাছ... ভয়ত অৰণ্য এৰি গাঁওলৈ পলায়ন বহু নক্সালবাদী কেডাৰৰ

    নক্সালবাদীসকলো এতিয়া ক’ৰোনা ভাইৰাছত আক্ৰান্ত হৈ পৰিছে। ছত্তীশগড় (Chhattisgarh)ৰ অৰণ্যত তালাচী অভিযানৰ সময়ত নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰা নক্সাল কেডাৰৰ (Naxal Cadre) এখন পত্ৰৰ জৰিয়তে এই কথা প্ৰকাশ পাইছে।

    নক্সালবাদীসকলো এতিয়া ক’ৰোনা ভাইৰাছত আক্ৰান্ত হৈ পৰিছে। ছত্তীশগড় (Chhattisgarh)ৰ অৰণ্যত তালাচী অভিযানৰ সময়ত নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰা নক্সাল কেডাৰৰ (Naxal Cadre) এখন পত্ৰৰ জৰিয়তে এই কথা প্ৰকাশ পাইছে।

    নক্সালবাদীসকলো এতিয়া ক’ৰোনা ভাইৰাছত আক্ৰান্ত হৈ পৰিছে। ছত্তীশগড় (Chhattisgarh)ৰ অৰণ্যত তালাচী অভিযানৰ সময়ত নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰা নক্সাল কেডাৰৰ (Naxal Cadre) এখন পত্ৰৰ জৰিয়তে এই কথা প্ৰকাশ পাইছে।

    • Share this:
    দেশৰ সাধাৰণ লোকৰ উপৰিও, অৰণ্যক নিজৰ বাসস্থান হিচাপে গঢ়ি তোলা নক্সালবাদীসকলো এতিয়া ক’ৰোনা ভাইৰাছত আক্ৰান্ত হৈ পৰিছে। ছত্তীশগড় (Chhattisgarh)ৰ অৰণ্যত তালাচী অভিযানৰ সময়ত নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰা নক্সাল কেডাৰৰ (Naxal Cadre) এখন পত্ৰৰ জৰিয়তে এই কথা প্ৰকাশ পাইছে।

    নক্সালবাদীসকলক ক'ৰোনা মহামাৰী (Corona Pandemic)ৰ ফলত ভয় খোৱা দেখা গৈছে আৰু অৰণ্য এৰি গাঁওবোৰলৈ পলাই গৈছে। শেহতীয়াকৈ, কেইবাজনো নক্সালবাদী (Naxals) ক’ৰোনাৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে আৰু বহুতৰ মৃত্যু হৈছে। ইয়াৰ উপৰিও, কেইবাজনো শীৰ্ষ নক্সাল কমাণ্ডাৰ ক’ৰোনা (Corona virus)ৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত বুলি উল্লেখ কৰা হয়।

    নক্সাল কেডাৰে লিখা এই পত্ৰখনত, মহিলা নক্সাল কমাণ্ডাৰ যাক তেওঁ কমৰেড দিদি বুলি সম্বোধন কৰি লিখিছে - দুদিন আগতে J দাদাৰ সৈতে কথা পাতিছিল। দাদাই উল্লেখ কৰিছিল যে দক্ষিণ বস্তাৰ, দৰভা আৰু পশ্চিম বস্তাৰ বিভাগত আমাৰ বহু সহকৰ্মীয়ে ৰোগৰ (Infection) বিৰুদ্ধে যুঁজি আছে। হঠাৎ দক্ষিণ বস্তাৰৰ ৰূপী, দৰ্ভা ডিভিজনৰ চেতনা নাট্য মণ্ডলী (CNM)ৰ কমাণ্ডাৰ হোঙ্গা, বেটেলিয়নৰ গংগা, সুদ্ৰু, মুন্নী আৰু ৰীনাৰ মৃত্যু হোৱা বুলি কোৱা হয়। বিভাগীয় কমাণ্ডাৰ ৰাজেশ দাদা, সুৰেশ আৰু মনোজ অতি গুৰুতৰ স্থিতিত আছিল। দাদাই কৈ আছিল যে সকলো ৰুগীয়া লোকক আপোনাৰ লোকেশ্যনত চিকিৎসা কৰা হ'ব।

    ক’ৰোনা ভাইৰাছৰ ভয়ত নক্সালবাদীসকল গাওঁলৈ ঘূৰি যায়
    পত্ৰখনত কোৱা হৈছে যে যিমান দূৰলৈ শুনিছো এই ৰোগবিধ বহুত সোনকালে বিয়পে, আৰু বৃদ্ধ লোকসকল ক্ষতিগ্ৰস্ত হয়। আপুনি নিজকে সুৰক্ষিত ৰাখি কাম কৰক। নিজকে কমৰেড ৱিছ বুলি বৰ্ণনা কৰা নক্সালবাদীজনে ক’ৰোনাৰ ফলত বিভিন্ন অঞ্চলৰ পৰা নক্সালবাদীৰ পলায়নৰ কথা উল্লেখ কৰে। দাদাই কৈ আছিল যে ছেকছন কমাণ্ডাৰ বুধৰাম আৰু বিমলাই ৰোগটোৰ ভয়ত পলাই গৈছিল। দুজন লোকো CRC কোম্পানীৰ পৰা পলাই গৈছে। গঙ্গালুৰ অঞ্চল সমিতিৰ সকলো সদস্য অসুস্থ হোৱাৰ বাবে ৰীতেশ আৰু যোগাই প্লাটুনৰ পৰা পলাইছিল। দৰভা ডিভিজনৰ ভীনাগেছ, সুমিত্ৰা, অনিতাই দল ত্যাগ কৰিছে। ৰূপেশেও হঠাতে কোন্টা প্লাটুনৰ পৰা পলাই গৈছিল। গাওঁখনৰ মানুহৰ মাজত ঢৌৰ দৰে ৰোগটো বিয়পি পৰিছে। এই মুহূৰ্তত আমাৰ ওচৰত উপলব্ধ ঔষধৰ কোনো প্ৰভাৱ দেখা নাই।
    নক্সালবাদীৰ পত্ৰখনে স্পষ্টকৈ দেখুৱাইছে যে ক’ৰোনা ভাইৰাছে নক্সালবাদীসকলৰ মাজত এক আলোড়নৰ সৃষ্টি কৰিছে আৰু তেওঁলোকে চিকিৎসাৰ আশাত অৰণ্য এৰি গাওঁলৈ পলাই গৈছে। এইটো সন্দেহ কৰা হৈছে যে গাওঁলৈ পলাই যোৱা এই নক্সালবাদীসকলৰ কিছুমান যদি ভাইৰাছবিধত সংক্ৰমিত হয় তেনেহ’লে ওচৰৰ গাওঁবোৰ ক’ৰোনাৰ কবলত পৰিব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: