உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • coronavirus-latest-news
    • »
    • Good News: গৰ্ভৱতী মহিলাই ল'ব পাৰিব Covid ভেকচিন, স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে জনালে অনুমোদন...

    Good News: গৰ্ভৱতী মহিলাই ল'ব পাৰিব Covid ভেকচিন, স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে জনালে অনুমোদন...

    PTI/1 June, 2021

    PTI/1 June, 2021

    গৰ্ভৱতী মহিলাসকলে এতিয়া CoWinত পঞ্জীয়ন কৰিব পাৰে বা টিকাকৰণৰ বাবে পোনপটীয়াকৈ Covid টিকাকৰণ কেন্দ্ৰলৈ যাব পাৰে।

    • Share this:
    গৰ্ভৱতী মহিলাসকলৰ বাবে ভাল খবৰটো হ'ল যে এতিয়া তেওঁলোকে ক'ৰোনা ভাইৰাছ প্ৰতিৰোধ কৰিবলৈ ক'ৰোনা-বিৰোধী ভেকছিনএটা প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে। দৰাচলতে, কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে শুকুৰবাৰে টিকাকৰণৰ ওপৰত ৰাষ্ট্ৰীয় কাৰিকৰী পৰামৰ্শদাতা গোট এনটিএজিআইৰ পৰামৰ্শত অনুমোদন জনাইছে। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে গৰ্ভৱতী মহিলাসকলে এতিয়া CoWinত পঞ্জীয়ন কৰিব পাৰে বা টিকাকৰণৰ বাবে পোনপটীয়াকৈ Covid টিকাকৰণ কেন্দ্ৰলৈ যাব পাৰে।

    স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ মতে, গৰ্ভৱতী মহিলাসকলে গৰ্ভধাৰণৰ যিকোনো পৰ্যায়ত ভেকছিনটো ল'ব পাৰে। এটা অধ্যয়নত প্ৰকাশ পাইছিল যে ক'ৰোনা সংক্ৰমণে গৰ্ভৱতী মহিলাৰ স্বাস্থ্যত বিৰূপ প্ৰভাৱ পেলাইছে আৰু ভ্ৰূণক প্ৰভাৱিত কৰাৰ লগতে বহুতো গুৰুতৰ ৰোগৰ আশংকা বৃদ্ধি কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।

    অধ্যয়নটোৱে এইটোও প্ৰকাশ কৰিছিল যে গৰ্ভৱতী মহিলাসকলৰ আন মহিলাৰ তুলনাত ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ সৈতে গুৰুতৰ সংক্ৰমণৰ আশংকা আছে। অধ্যয়নটোৱে কোভিড সংক্ৰমিত গৰ্ভৱতী মহিলাৰ প্ৰাক-পৰিপক্ক জন্মৰ বিপদাশংকাও সূচায়।

    উল্লেখ্য যে, জুনমাহৰ শেষ সপ্তাহত কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে গৰ্ভৱতী মহিলাসকলক কোভিড-১৯ ভেকছিনৰ গুৰুত্ব আৰু সম্পৰ্কিত সাৱধানতাৰ বিষয়ে পৰামৰ্শ দিবলৈ আগতীয়া সন্মুখৰ কৰ্মচাৰী আৰু টিকাকৰণ কৰ্মীসকলক নিৰ্দেশনা দিবলৈ এখন তথ্য পত্ৰ প্ৰস্তুত কৰিছিল যাতে মহিলাসকলে সম্পূৰ্ণ তথ্য পোৱাৰ পিছত টিকাকৰণ কৰিব পাৰে।

    নথিখনত কোৱা হৈছে যে ৯০ শতাংশতকৈঅধিক সংক্ৰমিত গৰ্ভৱতী মহিলা ঘৰত আৰোগ্য হয় আৰু চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হোৱাৰ প্ৰয়োজন নাই, কিন্তু কিছুমান মহিলাৰ স্বাস্থ্য তীব্ৰভাৱে বেয়া হ'ব পাৰে আৰু ভ্ৰূণ প্ৰভাৱিত হ'ব পাৰে। ইয়াত কোৱা হৈছে, 'সেয়েহে এগৰাকী গৰ্ভৱতী মহিলাই কোভিড-19 ভেকছিন ল'ব লাগে বুলি পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে।'
    Published by:Kokil Sarma
    First published: