• Home
  • »
  • News
  • »
  • coronavirus-latest-news
  • »
  • Covid-19 in India: Coronaৰ পৰা আৰু কিছু সকাহ পাইছে দেশে, বিগত ২৪ ঘণ্টাত আক্ৰান্ত ২.৫৯ লাখ।

Covid-19 in India: Coronaৰ পৰা আৰু কিছু সকাহ পাইছে দেশে, বিগত ২৪ ঘণ্টাত আক্ৰান্ত ২.৫৯ লাখ।

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ তথ্য অনুসৰি, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত ২,৫৯,৫৫১ জন নতুন ক'ৰোনা ৰোগীৰ খবৰ পোৱা গৈছে আনহাতে ৪২০৯ জন ৰোগীয়ে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে।

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ তথ্য অনুসৰি, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত ২,৫৯,৫৫১ জন নতুন ক'ৰোনা ৰোগীৰ খবৰ পোৱা গৈছে আনহাতে ৪২০৯ জন ৰোগীয়ে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে।

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ তথ্য অনুসৰি, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত ২,৫৯,৫৫১ জন নতুন ক'ৰোনা ৰোগীৰ খবৰ পোৱা গৈছে আনহাতে ৪২০৯ জন ৰোগীয়ে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে।

  • Share this:
ক'ৰোনাৰ দ্বিতীয় ঢৌ এতিয়া কিছু দুৰ্বল হোৱা দেখা গৈছে। ক'ৰোনাৰ ঘটনাবোৰ হ্ৰাস হ'বলৈ আৰম্ভ কৰিব পাৰে কিন্তু ভাবুকি এতিয়াও হ্ৰাস হোৱা নাই। বৰ্ধিত ক'ৰোনা ঘটনাৰ মাজত মৃত্যুৰ সংখ্যাটোৱে এতিয়া ভয় খুৱাবলৈ আৰম্ভ কৰিছে। স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ তথ্য অনুসৰি, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত ২,৫৯,৫৫১ জন নতুন ক'ৰোনা ৰোগীৰ খবৰ পোৱা গৈছে আনহাতে ৪২০৯ জন ৰোগীয়ে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে। দেশত মুঠ সংক্ৰমিত ৰোগীৰ সংখ্যা ২কোটি ৬০লাখ ৩১ হাজাৰ ৯৯১জনলৈ বৃদ্ধি হৈছে।

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ মতে, দেশত এতিয়ালৈকে ক'ৰোনাৰ ৩০ লাখ ২৭ হাজাৰ ৯২৫ টা সক্ৰিয় ঘটনা আছে, আনহাতে ২ কোটি ২৭ লাখ ১২ হাজাৰ ৭৩৫ জন লোক সুস্থ হৈ ঘৰলৈ গৈছে। এতিয়ালৈকে, দেশত কৰোনাৰ ফলত ২ লাখ ৯১ হাজাৰ ৩৩১ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে। মহাৰাষ্ট্ৰতো ক'ৰোনাই যথেষ্ট সকাহ প্ৰদান কৰা দেখা গৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: