মাত্ৰ ৩ঘণ্টাত প্ৰায় ৮০ লাখ লোকে CoWINত অনলাইনযোগে ভেকচিনৰ বাবে নিজৰ নাম পঞ্জীয়ন কৰিলে...

News18 Assam | News18-Assam
Updated:April 28, 2021, 10:40 PM IST
মাত্ৰ ৩ঘণ্টাত প্ৰায় ৮০ লাখ লোকে CoWINত অনলাইনযোগে ভেকচিনৰ বাবে নিজৰ নাম পঞ্জীয়ন কৰিলে...
বহু লোকে CoWINত পঞ্জীয়ন কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি সন্মুখীন হোৱা কাৰিকৰী সমস্যাবোৰৰ বিষয়ে অভিযোগ কৰিবলৈ সামাজিক মাধ্যমৰ সহায় লয়।

বহু লোকে CoWINত পঞ্জীয়ন কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি সন্মুখীন হোৱা কাৰিকৰী সমস্যাবোৰৰ বিষয়ে অভিযোগ কৰিবলৈ সামাজিক মাধ্যমৰ সহায় লয়।

  • Share this:
বুধবাৰে আবেলি ৪ বজাত কোভিড-19ৰ বিৰুদ্ধে টিকাকৰণৰ বাবে ১৮ বছৰৰ অধিক বয়সৰ সকলো নাগৰিকৰ পঞ্জীয়ন CoWIN পৰ্টেলত আৰম্ভ হোৱাৰ লগে লগে, বহুলোকে ১ মে'ৰ পৰা আৰম্ভ হ'বলগীয়া টিকাকৰণ অভিযানৰ তৃতীয় পৰ্যায়ৰ বাবে নিজকে পঞ্জীয়ন কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি সন্মুখীন হোৱা কাৰিকৰী সমস্যাবোৰৰ বিষয়ে অভিযোগ কৰিবলৈ সামাজিক মাধ্যমৰ সহায় লয়। তেওঁলোকৰ কিছুমানে অভিযোগ কৰিছিল যে পৰ্টেলটোৱে সঁহাৰি দিয়া নাছিল আনহাতে আন কিছুমানে অভিযোগ কৰিছিল যে ই ক্ৰেছ হৈছে।

অৱশ্যে, কেন্দ্ৰই দাবীবোৰ খণ্ডন কৰে আৰু কয় যে বুধবাৰে ৮০ লাখৰো অধিক লোকে পঞ্জীয়ন কৰিছে। "মানুহে প্লেটফৰ্মত পঞ্জীয়ন কৰি আছে, বেছিভাগ বয়সৰ ১৮-৪৪ বছৰ। ইয়াত ৮০ লাখতকৈও অধিক লোকে পৰ্টেলটোত নিজকে পঞ্জীয়ন কৰা দেখা গৈছে, আবেলি ৪:০০ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭:০০ বজালৈ ৩ ঘণ্টাৰ সময়তে তেওঁলোকে পঞ্জীয়ন কৰিছে," এনেদৰে কয় CoWINৰ কৰ্তৃপক্ষই ।
Published by: Kokil Sarma
First published: April 28, 2021, 10:39 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি