• Home
  • »
  • News
  • »
  • coronavirus-latest-news
  • »
  • Coronavirus Oral capsule: কেপচুলৰ দ্বাৰা হ'ব Coronaৰ চিকিৎসা ! তৃতীয় পৰ্যায়ৰ পৰীক্ষণ সম্পূৰ্ণ হৈছে, কাইলৈ জৰুৰীকালীন ব্যৱহাৰৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সম্ভাৱনা...

Coronavirus Oral capsule: কেপচুলৰ দ্বাৰা হ'ব Coronaৰ চিকিৎসা ! তৃতীয় পৰ্যায়ৰ পৰীক্ষণ সম্পূৰ্ণ হৈছে, কাইলৈ জৰুৰীকালীন ব্যৱহাৰৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সম্ভাৱনা...

ঔষধ নিৰ্মাতা অপ্টিমাছ ফাৰ্মাই (Optimus Pharma) বৃহস্পতিবাৰে কৈছে যে ই ক'ৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ (Coronavirus In India) চিকিৎসাৰ বাবে ম'লনুপিৰাভিৰ অৰেল কেপচুলৰ তৃতীয় পৰ্যায়ৰ নিদানিক পৰীক্ষণ সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ কৰিছে।

ঔষধ নিৰ্মাতা অপ্টিমাছ ফাৰ্মাই (Optimus Pharma) বৃহস্পতিবাৰে কৈছে যে ই ক'ৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ (Coronavirus In India) চিকিৎসাৰ বাবে ম'লনুপিৰাভিৰ অৰেল কেপচুলৰ তৃতীয় পৰ্যায়ৰ নিদানিক পৰীক্ষণ সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ কৰিছে।

ঔষধ নিৰ্মাতা অপ্টিমাছ ফাৰ্মাই (Optimus Pharma) বৃহস্পতিবাৰে কৈছে যে ই ক'ৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ (Coronavirus In India) চিকিৎসাৰ বাবে ম'লনুপিৰাভিৰ অৰেল কেপচুলৰ তৃতীয় পৰ্যায়ৰ নিদানিক পৰীক্ষণ সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ কৰিছে।

  • Share this:
ঔষধ নিৰ্মাতা অপ্টিমাছ ফাৰ্মাই (Optimus Pharma) বৃহস্পতিবাৰে কৈছে যে ই ক'ৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ (Coronavirus In India) চিকিৎসাৰ বাবে ম'লনুপিৰাভিৰ অৰেল কেপচুলৰ তৃতীয় পৰ্যায়ৰ নিদানিক পৰীক্ষণ সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ কৰিছে। ১৮ মে, ২০২১ তাৰিখে, হায়দৰাবাদ CDSCO প্ৰতিষ্ঠানটোৱে স্বাস্থ্য সেৱা সঞ্চালকালয়ৰ বিষয় বিশেষজ্ঞ সমিতিৰ (SEC) পৰামৰ্শ অনুসৰি পৰীক্ষাটো অনুষ্ঠিত কৰিবলৈ ভাৰতীয় ঔষধ নিয়ন্ত্ৰক জেনেৰেল (DCGI), ডিজিএইচএছ আৰু স্বাস্থ্য আৰু পৰিয়াল কল্যাণ মন্ত্ৰালয়ৰ পৰা অনুমোদন লাভ কৰে। পঞ্চম দিনৰ অধ্যয়ন অনুসৰি, চিকিৎসাৰ সৈতে জড়িত ৭৮.৪ শতাংশ ৰোগী আৰটি-পিচিআৰ ঋণাত্মক বুলি পোৱা গৈছে, প্লেচিবো গোটৰ ৪৮.২ শতাংশৰ বিপৰীতে।

মৃদুৰ পৰা মধ্যমীয়া কোভিড সংক্ৰমণৰ চিকিৎসাৰ বাবে মোলনুপিৰভিৰক জৰুৰীকালীন অনুমোদনৰ বাবে মাৰ্ক আৰু ৰিজবেক অনুৰোধ বিবেচনা কৰিবলৈ পৰামৰ্শদাতা সমিতিয়ে ৩০ নৱেম্বৰত বৈঠকত মিলিত হ'ব। একেদৰে, চিকিৎসাধীন লোকসকলৰ মাজত অধ্যয়নৰ দশম দিনত ৯১.৫ শতাংশৰ আৰটি-পিচিআৰ ঋণাত্মক নথিভুক্ত কৰা হৈছিল। অপ্টিমাছ ফাৰ্মাৰ অধ্যক্ষ আৰু পৰিচালনা সঞ্চালক ডি শ্ৰীনিবাস ৰেড্ডীয়ে কয়, 'আমাৰ লক্ষ্য হৈছে কোভিড-১৯ৰ বাবে এক অত্যাধুনিক আৰু সুলভ চিকিৎসা বিকল্প বিকশিত কৰা আৰু নিম্নতম সময়ত ৰোগটো নিষ্ক্ৰিয় কৰা।'

অপ্টিমাছ হৈছে কেন্দ্ৰীয় অনুজ্ঞাকৰ্তা কৰ্তৃপক্ষৰ সন্মুখত প্ৰথম ফাৰ্মা কোম্পানী যিয়ে পৰ্যায় ৩-ৰ নিদানিক পৰীক্ষণ উপস্থাপন কৰে। ঔষধটোৰ ওপৰত অধ্যয়নটো দেশৰ ২৯ টা বিভিন্ন স্থানত কৰা হৈছে। বৰ্তমান ভাৰতত কভিশ্বিল্ড, কোভেক্সিন আৰু স্পুটনিক ভেকছিন ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে। ডিচিজিআই আৰু এছইচিয়ে এতিয়ালৈকে জনছন এণ্ড জনছন, মডাৰ্ণা, স্পুটনিক ভি আৰু জিডাছ কেডিলাৰ পৰা ভেকছিনৰ অনুমতি দিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি