உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • coronavirus-latest-news
    • »
    • প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ ক'ৰোনাৰ সৈতে যুঁজত শিশু বন্ধুসকললৈ বিশেষ নিৰ্দেশনা, ক'ভিড অনুশাসন অনুসৰণ কৰাত সহায় কৰিবলৈ অনুৰোধ দেশবাসীক...

    প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ ক'ৰোনাৰ সৈতে যুঁজত শিশু বন্ধুসকললৈ বিশেষ নিৰ্দেশনা, ক'ভিড অনুশাসন অনুসৰণ কৰাত সহায় কৰিবলৈ অনুৰোধ দেশবাসীক...

    প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে "মোৰ আহ্বান হৈছে যে দেশবাসী আগবাঢ়ি আহে আৰু ইজনে সিজনক সহায় কৰে। মই যুৱ সহকৰ্মীসকলক তেওঁলোকৰ সমাজত সৰু সমিতি গঠন কৰি কোভিড অনুশাসন অনুসৰণ কৰাত সহায় কৰিবলৈ অনুৰোধ জনাইছো।"

    প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে "মোৰ আহ্বান হৈছে যে দেশবাসী আগবাঢ়ি আহে আৰু ইজনে সিজনক সহায় কৰে। মই যুৱ সহকৰ্মীসকলক তেওঁলোকৰ সমাজত সৰু সমিতি গঠন কৰি কোভিড অনুশাসন অনুসৰণ কৰাত সহায় কৰিবলৈ অনুৰোধ জনাইছো।"

    প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে "মোৰ আহ্বান হৈছে যে দেশবাসী আগবাঢ়ি আহে আৰু ইজনে সিজনক সহায় কৰে। মই যুৱ সহকৰ্মীসকলক তেওঁলোকৰ সমাজত সৰু সমিতি গঠন কৰি কোভিড অনুশাসন অনুসৰণ কৰাত সহায় কৰিবলৈ অনুৰোধ জনাইছো।"

    • Share this:
    প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে মঙলবাৰে নিশা দেশবাসীক সম্বোধন কৰে আৰু ক'ৰোনাৰ বিৰুদ্ধে যুদ্ধত শিশু বন্ধুসকলক এক বিশেষ আহ্বান জনায়। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে "মোৰ আহ্বান হৈছে যে দেশবাসী আগবাঢ়ি আহে আৰু ইজনে সিজনক সহায় কৰে। মই যুৱ সহকৰ্মীসকলক তেওঁলোকৰ সমাজত সৰু সমিতি গঠন কৰি কোভিড অনুশাসন অনুসৰণ কৰাত সহায় কৰিবলৈ অনুৰোধ জনাইছো। ইয়াৰ বাবে একেবাৰে লকডাউনৰ প্ৰয়োজন নহ'ব। পৰিষ্কাৰ পৰিচ্ছন্নতা কাৰ্যসূচীৰ সময়ত মোৰ সন্তান বন্ধুসকলে যথেষ্ট সহায় কৰিছিল। আজি, মই আকৌ এবাৰ মোৰ শিশু বন্ধুসকলক ঘৰটোত এক পৰিৱেশ সৃষ্টি কৰিবলৈ ক'ব বিচাৰো যাতে কোনো কাৰণ নোহোৱাকৈ কোনেও ঘৰৰ পৰা ওলাই নাযায়। মই সংবাদ মাধ্যমৰ জৰিয়তে প্ৰাৰ্থনা জনাইছো যাতে মানুহক সজাগ কৰিবলৈ আৰু ভয়ৰ পৰিৱেশ হ্ৰাস কৰিবলৈ অধিক প্ৰচেষ্টা কৰা হয়।"

    ইয়াৰ পূৰ্বে প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে "বৰ্ধিত সংক্ৰমণৰ ফলত চিকিৎসালয়সমূহত অক্সিজেনৰ চাহিদা বৃদ্ধি পাইছে। চৰকাৰে এই বিষয়টোত কাম কৰি আছে। ৰাজ্য চৰকাৰ, ব্যক্তিগত খণ্ড সকলোৱে চৰকাৰৰ সৈতে একেলগে কাম কৰি আছে। উদ্যোগটোৰ বাবে অক্সিজেন চিকিৎসা অক্সিজেনলৈ ৰূপান্তৰিত হৈছে। ফাৰ্মাখণ্ডই ঔষধৰ উৎপাদন বৃদ্ধি কৰিছে আৰু ত্বৰান্বিত কৰা হৈছে। মই দেশৰ ফাৰ্মা উদ্যোগৰ ডাঙৰ মানুহৰ সৈতে কথা পাতিছো। ফাৰ্মাচিউটিকেল কোম্পানীবোৰৰ সহায় উৎপাদন বৃদ্ধি কৰিবলৈ বিচৰা হৈছে। আমি সৌভাগ্যৱান যে আমাৰ দেশত ইমান ডাঙৰ আৰু শক্তিশালী ফাৰ্মাখণ্ড আছে, যি ঔষধবোৰ দ্ৰুত কৰে। চিকিৎসালয়সমূহত বিচনাৰ সংখ্যা বৃদ্ধিৰ কাম চলি আছে। চাহিদাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি কিছুমান চহৰত কোভিড চিকিৎসালয় স্থাপন কৰা হৈছে।"
    Published by:Kokil Sarma
    First published: