• Home
  • »
  • News
  • »
  • coronavirus-latest-news
  • »
  • Corona: প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ উচ্চ পৰ্যায়ৰ বৈঠকত ভেকছিন আমদানি, অক্সিজেনৰ ওপৰত শুল্ক অহা ৩ মাহৰ বাবে উঠাই লোৱাৰ সিদ্ধান্ত

Corona: প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ উচ্চ পৰ্যায়ৰ বৈঠকত ভেকছিন আমদানি, অক্সিজেনৰ ওপৰত শুল্ক অহা ৩ মাহৰ বাবে উঠাই লোৱাৰ সিদ্ধান্ত

Customs Duty To Be Waived Off On Vaccines Oxygen: প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে চিকিৎসালয়সমূহত চিকিৎসা গ্ৰেডৰ অক্সিজেনৰ যোগান বৃদ্ধি কৰাৰ আৱশ্যকতা আছে।

Customs Duty To Be Waived Off On Vaccines Oxygen: প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে চিকিৎসালয়সমূহত চিকিৎসা গ্ৰেডৰ অক্সিজেনৰ যোগান বৃদ্ধি কৰাৰ আৱশ্যকতা আছে।

Customs Duty To Be Waived Off On Vaccines Oxygen: প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে চিকিৎসালয়সমূহত চিকিৎসা গ্ৰেডৰ অক্সিজেনৰ যোগান বৃদ্ধি কৰাৰ আৱশ্যকতা আছে।

  • Share this:
প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে শনিবাৰে দেশত অক্সিজেনৰ উপলব্ধতা সন্দৰ্ভত এক উচ্চ পৰ্যায়ৰ বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰে আৰু ৰাজহ বিভাগক তাৎক্ষণিক ভাৱে প্ৰভাৱিত কৰি অহা তিনি মাহৰ বাবে ভেকছিন, অক্সিজেন আৰু অক্সিজেন সম্পৰ্কীয় সঁজুলি আমদানিৰ ওপৰত মৌলিক শুল্ক আৰু স্বাস্থ্য উপকৰ সম্পূৰ্ণৰূপে আঁতৰাবলৈ নিৰ্দেশ দিয়ে।

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে কয় যে ঘৰত আৰু চিকিৎসালয়ত ৰোগীৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণৰ বাবে চিকিৎসালয়সমূহত চিকিৎসা গ্ৰেডঅক্সিজেনৰ যোগান বৃদ্ধি কৰাৰ লগতে অক্সিজেন সম্পৰ্কীয় সঁজুলিৰ যোগান বৃদ্ধি কৰাৰ আৱশ্যকতা আছে। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে সকলো মন্ত্ৰালয় আৰু বিভাগক অক্সিজেন আৰু চিকিৎসা সামগ্ৰীৰ উপলব্ধতা নিশ্চিত কৰিবলৈ একেলগে কাম কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়ে। তেওঁ ৰাজহ বিভাগক অক্সিজেন আৰু অক্সিজেন সম্পৰ্কীয় সামগ্ৰীসমূহক অনুমতি দিবলৈ তাৎক্ষণিক সিদ্ধান্ত ল'বলৈ নিৰ্দেশ দিছে। বৈঠকত কোভিড-১৯ ভেকছিন আমদানিৰ ওপৰত মৌলিক শুল্ক বাতিল কৰাৰ সিদ্ধান্ত লোৱা হয়। সিদ্ধান্তটো পৰৱৰ্তী তিনি মাহৰ বাবে কাৰ্যকৰী হ'ব।
Published by:Kokil Sarma
First published: