உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • coronavirus-latest-news
    • »
    • Sputnik v ৰ পিছত ভাৰতলৈ অহাৰ সম্ভাৱনা Pfizer ভেকছিনৰ ৫ কোটি dose ! আগন্তুক বৰ্ষত Single Shot Vaccine Moderna আহিব পাৰে ভাৰতলৈ...

    Sputnik v ৰ পিছত ভাৰতলৈ অহাৰ সম্ভাৱনা Pfizer ভেকছিনৰ ৫ কোটি dose ! আগন্তুক বৰ্ষত Single Shot Vaccine Moderna আহিব পাৰে ভাৰতলৈ...

    আমেৰিকান ফাৰ্মা কোম্পানী মডাৰ্ণা (Moderna)য়ে  ২০২২ চনত ভাৰতত ইয়াৰ একক শ্বট ভেকছিন (Single Shot Vaccine) মুকলি কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। ইয়াৰ বাবে, ভাৰতত চিপ্লা আৰু ফাৰ্মা কোম্পানীৰ সৈতে আলোচনা চলি আছে।

    আমেৰিকান ফাৰ্মা কোম্পানী মডাৰ্ণা (Moderna)য়ে  ২০২২ চনত ভাৰতত ইয়াৰ একক শ্বট ভেকছিন (Single Shot Vaccine) মুকলি কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। ইয়াৰ বাবে, ভাৰতত চিপ্লা আৰু ফাৰ্মা কোম্পানীৰ সৈতে আলোচনা চলি আছে।

    আমেৰিকান ফাৰ্মা কোম্পানী মডাৰ্ণা (Moderna)য়ে  ২০২২ চনত ভাৰতত ইয়াৰ একক শ্বট ভেকছিন (Single Shot Vaccine) মুকলি কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। ইয়াৰ বাবে, ভাৰতত চিপ্লা আৰু ফাৰ্মা কোম্পানীৰ সৈতে আলোচনা চলি আছে।

    • Share this:
    আমেৰিকান ফাৰ্মা কোম্পানী মডাৰ্ণা (Moderna)য়ে  ২০২২ চনত ভাৰতত ইয়াৰ একক শ্বট ভেকছিন (Single Shot Vaccine) মুকলি কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। ইয়াৰ বাবে, ভাৰতত চিপ্লা আৰু ফাৰ্মা কোম্পানীৰ সৈতে আলোচনা চলি আছে। ৫ কোটি পালি যোগান ধৰাৰ বাবে আলোচনা চলি আছে। সংবাদ সংস্থা পিটিআইয়ে সূত্ৰৰ উদ্ধৃতি দি কৈছিল এই কথা। এই ভেকছিন ১২ৰ পৰা ১৭ বছৰ বয়সৰ লোকৰ বাবে বেছ  কাৰ্যকৰী দেখা গৈছে।

    আন এক আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ফাৰ্মা কোম্পানী, ফাইজাৰ (Pfizer), ভাৰতক ইয়াৰ ভেকছিনৰ ৫ কোটি পালি দিবলৈ সাজু। কোম্পানীটোৱে কৈছে যে ই এই বছৰ বহুতো পালি দিব পাৰে। অৱশ্যে, কোম্পানীটোৱে ক্ষতিপূৰণৰ নিয়মসহ কিছুমান নিয়ামক শিথিলতাও বিচাৰিছে।

    আধুনিক ভেকছিনৰ পৰা টিকাকৰণ আমেৰিকা যুক্তৰাজ্যকে ধৰি আন বহুতো দেশত অব্যাহত আছে। এই ভেকছিনৰ তৃতীয় পৰ্যায়ৰ পৰীক্ষণৰ ফলাফলে ৯৪.১ শতাংশ দক্ষতাৰ হাৰ দেখুৱাইছে। অৱশ্যে, প্ৰথমতে ভাৰতত একেটা ভেকছিনৰে ৰেহাই দিয়া হৈছিল যিটো ভাৰততো পৰীক্ষা কৰা হৈছিল। কিন্তু এতিয়া কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে বিদেশী ভেকছিন কোম্পানীবোৰৰ বাবেও পথ মুকলি কৰিছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: