• Home
  • »
  • News
  • »
  • coronavirus-latest-news
  • »
  • 'Main Hoon Na' নহয় ‘Mask Hai Na?’ ৰাজ্যবাসীক মাস্ক পৰিধান কৰাবলৈ অসম আৰক্ষীৰ অভিনৱ পদক্ষেপে খলকনি তুলিছে ছ'চিয়েল মিডিয়াত।

'Main Hoon Na' নহয় ‘Mask Hai Na?’ ৰাজ্যবাসীক মাস্ক পৰিধান কৰাবলৈ অসম আৰক্ষীৰ অভিনৱ পদক্ষেপে খলকনি তুলিছে ছ'চিয়েল মিডিয়াত।

২০০৪ চনৰ বলীউডৰ ছবি 'মে হু না'ৰ এখন মডিফাইড পোষ্টাৰ শ্বেয়াৰ কৰি অসম আৰক্ষী চলাইছে মাস্ক পৰিধানৰ প্ৰচাৰ । য'ত বলীউডৰ বাদশ্বাহৰ মুখত পিন্ধাই দিয়া হৈছে মাস্ক ।

২০০৪ চনৰ বলীউডৰ ছবি 'মে হু না'ৰ এখন মডিফাইড পোষ্টাৰ শ্বেয়াৰ কৰি অসম আৰক্ষী চলাইছে মাস্ক পৰিধানৰ প্ৰচাৰ । য'ত বলীউডৰ বাদশ্বাহৰ মুখত পিন্ধাই দিয়া হৈছে মাস্ক ।

২০০৪ চনৰ বলীউডৰ ছবি 'মে হু না'ৰ এখন মডিফাইড পোষ্টাৰ শ্বেয়াৰ কৰি অসম আৰক্ষী চলাইছে মাস্ক পৰিধানৰ প্ৰচাৰ । য'ত বলীউডৰ বাদশ্বাহৰ মুখত পিন্ধাই দিয়া হৈছে মাস্ক ।

  • Share this:
ভয়ংকৰ ক'ভিডৰ সংহাৰী ৰূপৰ সৈতে যুঁজ দিবলগীয়া হৈছে দেশৰ জনতা । ভাৰতত মহামাৰীৰ সংক্ৰমণ আৰু মৃত্যুৰ হাৰে এতিয়া শংকিত কৰি তুলিছে বিশ্ববাসীকো । ক'ভিডৰ এই জটিল পৰিস্থিতিৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ মাৰবান্ধি থিয় দিছে জৰুৰীকালীন সেৱাত নিয়োজিত লোকসকলে । ক'ভিডৰ এই জটিল পৰিস্থিতিত আৰক্ষী সকলেও লৈছে অগ্ৰণী ভূমিকা । ৰাইজক সজাগ কৰিবলৈ আৰক্ষীয়ে পাৰ্যমানে চেষ্টা অব্যাহত ৰখাৰ লগতে প্ৰয়োজনত কঠোৰ পদক্ষেপো গ্ৰহণ কৰিবলগীয়া হৈছে । এনে পৰিস্থিতিত অসম আৰক্ষীয়ে এক অভিনৱ কৌশলেৰে এতিয়া দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছে সকলোৰে । ছ'চিয়েল মিডিয়াত দ্ৰুতগতিত ভাইৰেল হৈ পৰিছে অসম আৰক্ষীৰ এই বিশেষ পোষ্ট ।

দৰাচলতে ক'ভিড১৯ সংক্ৰান্তীয় নীতি-নিয়ম সম্পৰ্কে ইয়াৰ সজাগতা বৃদ্ধি অভিযানৰ বাবে টুইটাৰ যোগে অসম আৰক্ষীয়ে দিছিল এক বিশেষ পোষ্ট । য'ত ২০০৪ চনৰ শ্বাহৰুখ খান অভিনীত ছবিৰ "মে হু না"ৰ পোষ্টাৰ মডিফাই কৰি অসম আৰক্ষীয়ে শ্বেয়াৰ কৰি লিখিছিল "মাস্ক হে না" ?

ছবিখনৰ মূল পোষ্টাৰ মডিফাই কৰি অসম আৰক্ষীয়ে বলীউদৰ বাদশ্বাহ শ্বাহৰুখ খান, অভিনেত্ৰী অমৃতা ৰাও আৰু অভিনেতা জায়েদ খানৰ মুখত মাস্ক পিন্ধাই আপোলড কৰিছিল টুইটাৰত । লগতে ছবিখনৰ নামৰ ঠাইত লিখিছিল "মাস্ক হে না" শীৰ্ষক বিশেষ টেগলাইন । তাৰ পিছতেই হঠাত্ টুইটাৰত ভাইৰেল হৈ পৰে অসম আৰক্ষীৰ আকৰ্ষণীয় টুইট ।

যিহেতু দেশত ক'ভিড সংহাৰৰ পিছতো ৰাজ্যত এতিয়াও বহু লোক সজাগ সতৰ্ক হোৱা নাই । মাস্ক পৰিধান, সামাজিক দূৰত্বকে আদি কৰি ক'ভিডৰ নীতি নিৰ্দেশনা মানিবলৈ এতিয়াও ইচ্ছুক নহয় একাংশ ৰাইজ । যাৰ বাবে অসম আৰক্ষীয়ে ভিন্ন কঠোৰ পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰি অহাৰ লগতে সকলোকে সজাগ কৰিবলৈ হাতত লৈছে কিছু ব্যতিক্ৰমী পন্থাও।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি