Covid-19 নিষেধাজ্ঞাবোৰ শেষ হোৱাৰ পিছত কোনে কেনেদৰে আচৰণ কৰিব?

News18 Assam | News18-Assam
Updated:April 17, 2021, 11:03 PM IST
Covid-19 নিষেধাজ্ঞাবোৰ শেষ হোৱাৰ পিছত কোনে কেনেদৰে আচৰণ কৰিব?
সকলোৱে মহামাৰীৰ পৰৱৰ্তী পৃথিৱীৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছোঁ, যাতে আমি অৱশেষত আমাৰ স্বাধীনতা ঘূৰাই পাব পাৰো, মহিন্দ্ৰা গোটৰ অধ্যক্ষ আনন্দ মহিন্দ্ৰাই শেহতীয়াকৈ শ্বেয়াৰ কৰিছিল যে নিষেধাজ্ঞাবোৰ শেষ হোৱাৰ পিছত তেওঁ কেনে আচৰণ কৰিব।

সকলোৱে মহামাৰীৰ পৰৱৰ্তী পৃথিৱীৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছোঁ, যাতে আমি অৱশেষত আমাৰ স্বাধীনতা ঘূৰাই পাব পাৰো, মহিন্দ্ৰা গোটৰ অধ্যক্ষ আনন্দ মহিন্দ্ৰাই শেহতীয়াকৈ শ্বেয়াৰ কৰিছিল যে নিষেধাজ্ঞাবোৰ শেষ হোৱাৰ পিছত তেওঁ কেনে আচৰণ কৰিব।

  • Share this:
আমি সকলোৱে মহামাৰীৰ পৰৱৰ্তী পৃথিৱীৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছোঁ, যাতে আমি অৱশেষত আমাৰ স্বাধীনতা ঘূৰাই পাব পাৰো, মহিন্দ্ৰা গোটৰ অধ্যক্ষ আনন্দ মহিন্দ্ৰা (Anand Mahindra)ই শেহতীয়াকৈ শ্বেয়াৰ কৰিছিল যে নিষেধাজ্ঞাবোৰ শেষ হোৱাৰ পিছত তেওঁ কেনে আচৰণ কৰিব।

আশ্ৰয়স্থলৰ পৰা মুকলি হোৱাৰ পিছত কুকুৰ এটাৰ এটা আকৰ্ষণীয় ভিডিঅ' শ্বেয়াৰ কৰি মহিন্দ্ৰাই কৈছিল যে যেতিয়া ক’ভিড-১৯ৰ ঘটনা প্ৰতিৰোধ কৰিবলৈ আৰোপ কৰা সকলো নিষেধাজ্ঞা উঠাই লোৱা হ’ব তেতিয়া তেওঁ ঠিক উত্তেজিত কুকুৰটোৰ দৰে আচৰণ কৰিব।
ভিডিঅ'টোত, কুকুৰটোক উত্তেজনাৰে জঁপিয়াই পৰাৰ আগতে ওচৰৰ পৰিৱেশটো সতৰ্কতাৰে পৰীক্ষা কৰা দেখা গৈছিল।

পোষ্টটোৱে পাঁচ লাখতকৈও অধিক ভিউজ লাভ কৰিছে। আৰু এয়া কেৱল তেওঁ নহয়, ভিডিঅ'টো নেটিজেনসকলৰো প্ৰতিক্ৰিয়া তেওঁৰ সৈতে প্ৰতিধ্বনিত হোৱা যেন লাগিছে যিসকলে পুনৰ 'স্বাভাৱিক' অৱস্থা ঘুৰি আহিবলৈ আগ্ৰহেৰে অপেক্ষা কৰি আছে।
বিজনেজ টাইকুনজনৰ টুইটটো এনে এটা সময়ত আহিছে যেতিয়া ভাৰতৰ কেইবাখনো ৰাজ্যই ক’ভিড-১৯ৰ সংক্ৰমণ ৰোধ কৰিবলৈ নতুন নিষেধাজ্ঞা ঘোষণা কৰিছিল।
ক’ৰোনা ভাইৰাছৰ ঘটনাৰ বৰ্ধিত সংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ ৰখাৰ প্ৰচেষ্টাত দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে ঘোষণা কৰিছে যে ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী এই সপ্তাহান্তত কাৰফিউৰ অধীনত থাকিব, মুখ্যতঃ ঘৰৰ ভিতৰত – শুকুৰবাৰে নিশা ১০ বজাৰ পৰা সোমবাৰে পুৱা ৫ বজালৈ।

অত্যাৱশ্যকীয় সেৱাৰ বাহিৰে, এই সময়ছোৱাত সকলো ধৰণৰ চলাচল নিষিদ্ধ কৰা হ'ব আৰু সুৰা বিক্ৰী কৰা দোকানকে ধৰি সকলো অপ্ৰয়োজনীয় দোকান বন্ধ ৰখা হ'ব। তেওঁ লগতে ঘোষণা কৰে যে সপ্তাহৰ দিনবোৰত দিল্লীত ৩০ এপ্ৰিললৈকে মল, বাৰ, ৰেষ্টুৰেণ্ট, জিম, স্পা, মনোৰঞ্জন উদ্যান আৰু প্ৰেক্ষাগৃহ বন্ধ থাকিব।

আটাইতকৈ বেছি ক্ষতি হোৱা ক’ভিড-১৯ ৰাজ্যসমূহৰ ভিতৰত অন্যতম মহাৰাষ্ট্ৰই ১ মে'লৈকে ১৪৪ ধাৰাৰ অধীনত নিষিদ্ধ আদেশ জাৰি কৰিছে, আৰু কোনো ব্যক্তিক কোনো বৈধ কাৰণ অবিহনে ৰাজহুৱা স্থানত ওলোৱাৰ অনুমতি দিয়া নহ'ব। ইয়াৰ পূৰ্বে, অসামৰিক বিমান পৰিবহন সঞ্চালকালয়ে (DGCA) ভাৰতলৈ অহা-যোৱা কৰা অনুসূচীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বাণিজ্যিক যাত্ৰী সেৱাৰ ওপৰত থকা নিষেধাজ্ঞা ৩০ এপ্ৰিল, ২০২১ লৈ বৃদ্ধি কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছিল। এতিয়া, বহুতো ৰাজ্যই বিমান ভ্ৰমণৰ যাত্ৰীসকলক ৰাজ্যখনত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ নিগেটিভ RT-PCR পৰীক্ষা দেখুৱাবলৈ কৈছে।
Published by: Kokil Sarma
First published: April 17, 2021, 11:01 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি