உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • coronavirus-latest-news
    • »
    • ছত্তীশগড়ৰ সকলো জিলাতে লকডাউন ঘোষণা, অত্যাৱশ্যকীয় সেৱাৰ বাহিৰে সকলো বন্ধ।

    ছত্তীশগড়ৰ সকলো জিলাতে লকডাউন ঘোষণা, অত্যাৱশ্যকীয় সেৱাৰ বাহিৰে সকলো বন্ধ।

    ছত্তীশগড়ত ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ অনিয়ন্ত্ৰিত পৰিস্থিতিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি সকলো (২৮ খন) জিলাতে লকডাউন ঘোষণা কৰা হৈছে।

    ছত্তীশগড়ত ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ অনিয়ন্ত্ৰিত পৰিস্থিতিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি সকলো (২৮ খন) জিলাতে লকডাউন ঘোষণা কৰা হৈছে।

    ছত্তীশগড়ত ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ অনিয়ন্ত্ৰিত পৰিস্থিতিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি সকলো (২৮ খন) জিলাতে লকডাউন ঘোষণা কৰা হৈছে।

    • Share this:
    ছত্তীশগড়ত ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ অনিয়ন্ত্ৰিত পৰিস্থিতিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি সকলো (২৮ খন) জিলাতে লকডাউন ঘোষণা কৰা হৈছে। সকলো জিলা বিভিন্ন তাৰিখলৈকে নিষিদ্ধ কৰা হৈছে। চুকমা জিলা সন্দৰ্ভত শেহতীয়া নিৰ্দেশ জাৰি কৰা হৈছে। ২০ এপ্ৰিলৰ সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা ১ মে'ৰ পুৱা ৭ বজালৈ ইয়াত সম্পূৰ্ণ নিষেধাজ্ঞাৰ নিৰ্দেশনা জাৰি কৰা হৈছে। অৱশ্যে, এই সময়ছোৱাত চিকিৎসা আৰু অন্যান্য অত্যাৱশ্যকীয় সেৱা সমূহ অব্যাহত ৰখা হ'ব। ইয়াৰ পূৰ্বে, বিভিন্ন তাৰিখত বিভিন্ন জিলাত লকডাউন ঘোষণা কৰা হৈছে।

    ক'ৰোনাৰ দ্বিতীয় ঢৌৰ সময়ত, ৰাজ্যখনৰ দূৰ্গ জিলাত প্ৰথমে লকডাউন ঘোষণা কৰা হৈছিল। গোটেই নিষেধাজ্ঞাবোৰ ৬ এপ্ৰিলৰ পৰা চলি আছে। পৰৱৰ্তী সময়ত, ৰাজধানী ৰায়পুৰ, ৰাজনন্দগাঁও, বিলাসপুৰ, পেন্দ্ৰা, সৰ্গুজা, মহাসমুণ্ড, ধামতাৰীকে ধৰি অন্যান্য জিলাত লকডাউনৰ নিৰ্দেশ জাৰি কৰা হয়। ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ ঘটনাৰ সংখ্যাৰ লগতে ৰোগীৰ মৃত্যুৰ সংখ্যাও বাঢ়ি আহিছে। ক'ৰোনা শৃংখলা প্ৰতিৰোধ কৰিবলৈ লকডাউন ঘোষণা কৰা হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: