মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» Corona

»Covid Vaccine: Johnson & Johnsonৰ দাবী,"ডেল্টাকে ধৰি প্ৰতিটো প্ৰকাৰৰ ভাইৰাছৰ বিৰুদ্ধে একক পালিৰ ভেকছিন কাৰ্যকৰী"

Covid Vaccine: Johnson & Johnsonৰ দাবী,"ডেল্টাকে ধৰি প্ৰতিটো প্ৰকাৰৰ ভাইৰাছৰ বিৰুদ্ধে একক পালিৰ ভেকছিন কাৰ্যকৰী"

Kokil Sarma | News18-Assam
Updated:July 2, 2021, 10:02 AM IST
Covid Vaccine: Johnson & Johnsonৰ দাবী,
আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ফাৰ্মা Company জনছন এণ্ড জনছনে (Johnson & Johnson) দাবী কৰিছে যে কোম্পানীটোৱে নিৰ্মাণ কৰা একক পালিৰ কোভিড-19 এণ্টি-কোভিড ভেকছিন (anti covid vaccine) ভাইৰাছৰ ডেল্টা (delta) প্ৰকাৰৰ বিৰুদ্ধে কাৰ্যকৰী।

আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ফাৰ্মা Company জনছন এণ্ড জনছনে (Johnson & Johnson) দাবী কৰিছে যে কোম্পানীটোৱে নিৰ্মাণ কৰা একক পালিৰ কোভিড-19 এণ্টি-কোভিড ভেকছিন (anti covid vaccine) ভাইৰাছৰ ডেল্টা (delta) প্ৰকাৰৰ বিৰুদ্ধে কাৰ্যকৰী।

  • Share this:
আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ফাৰ্মা Company জনছন এণ্ড জনছনে (Johnson & Johnson) দাবী কৰিছে যে কোম্পানীটোৱে নিৰ্মাণ কৰা একক পালিৰ কোভিড-19 এণ্টি-কোভিড ভেকছিন (anti covid vaccine) ভাইৰাছৰ ডেল্টা (delta) প্ৰকাৰৰ বিৰুদ্ধে কাৰ্যকৰী। একক পালিৰ ভেকছিনটো গুৰুতৰ বা অতি গুৰুতৰ ৰোগৰ বিৰুদ্ধে ৮৫% কাৰ্যকৰী হোৱা দেখা গৈছে। কোম্পানীটোৱে দাবী কৰিছে যে ই মানুহক চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হোৱা আৰু মৃত্যুৰ পৰা ৰক্ষা কৰিছিল। ৮ জন টিকাকৰণকাৰীৰ তেজৰ নমুনাই প্ৰকাশ কৰিছে যে ভেকছিনটো ডেল্টাকে ধৰি সকলো প্ৰকাৰৰ বিপৰীতে কাৰ্যকৰী। জে এণ্ড জেৰ মুখ্য বৈজ্ঞানিক বিষয়া পল ষ্টাফেলছে কয়, "আজি ঘোষণা কৰা অধ্যয়ন অনুসৰি, জনছন এণ্ড জনছনৰ ভেকছিন সমগ্ৰ বিশ্বৰ লোকসকলৰ জীৱন ৰক্ষা কৰাত সহায়ক।"

এইটো দাবী কৰা হৈছিল যে ভেকছিনৰ প্ৰথম পালিৰ ২৯ দিনৰ ভিতৰত ডেল্টা প্ৰকাৰটো নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছিল। কোম্পানীটোৱে কৈছিল যে দক্ষিণ আফ্ৰিকা আৰু ব্ৰাজিলকে ধৰি বিশ্বব্যাপী ভেকছিনটোৰ প্ৰভাৱ একে আছিল। অধ্যয়নটোৰ সময়ত, এই ক্ষেত্ৰবোৰত বিটা আৰু জেটা প্ৰকাৰৰ ঘটনা অধিক সচৰাচৰ দেখা গৈছিল। জে এণ্ড জেৰ আন এজন বিষয়া জোহান ভান হাফে কয়, "আমি অত্যন্ত সুখী। আমি নিশ্চিত যে এই ভেকছিনত বুষ্টাৰ পালিৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই।"

কমেও এবছৰৰ বাবে কোনো বুষ্টাৰৰ প্ৰয়োজন নাই - কোম্পানী

বৰ্তমানৰ তথ্যৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি হুফে কৈছিল যে কোম্পানীটোৱে বিশ্বাস কৰে যে টিকাকৰণ কৰা লোকসকলক এবছৰৰ ভিতৰত বুষ্টাৰ পালিৰ প্ৰয়োজন নহ'ব। প্ৰয়োজন হ'লেও, আমি নাভাবো যে ফৰ্মুলেচন সলনি কৰিব লাগিব।
Published by: Kokil Sarma
First published: July 2, 2021, 10:02 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি