உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • coronavirus-latest-news
    • »
    • Sputnik V Vaccine : আৰু এটা ভাল খবৰ, ভাৰতত আজিৰে পৰা আৰম্ভ হ’ল ৰাছিয়ান স্পুটনিক-V প্ৰতিষেধক প্ৰদান। কোৰোণাৰ বিৰুদ্ধে যুঁজত আৰু এক সফলতা।

    Sputnik V Vaccine : আৰু এটা ভাল খবৰ, ভাৰতত আজিৰে পৰা আৰম্ভ হ’ল ৰাছিয়ান স্পুটনিক-V প্ৰতিষেধক প্ৰদান। কোৰোণাৰ বিৰুদ্ধে যুঁজত আৰু এক সফলতা।

    স্পুটনিক-V ভেকচিনৰ বজাৰ মূল্য ১০০০টকা। Dr Reddy's প্ৰয়োগশালাৰ বিষয়া দীপক চাপৰাই গ্ৰহণ কৰিছে প্ৰথম পালি Sputnik V ভেকচিন।

    স্পুটনিক-V ভেকচিনৰ বজাৰ মূল্য ১০০০টকা। Dr Reddy's প্ৰয়োগশালাৰ বিষয়া দীপক চাপৰাই গ্ৰহণ কৰিছে প্ৰথম পালি Sputnik V ভেকচিন।

    স্পুটনিক-V ভেকচিনৰ বজাৰ মূল্য ১০০০টকা। Dr Reddy's প্ৰয়োগশালাৰ বিষয়া দীপক চাপৰাই গ্ৰহণ কৰিছে প্ৰথম পালি Sputnik V ভেকচিন।

    • Share this:
    আজিৰ পৰা  ভাৰতত আৰম্ভ হ’ল ৰাছিয়ান স্পুটনিক-V প্ৰতিষেধক প্ৰদান প্ৰক্ৰিয়া। ৰাছিয়ান স্পুটনিক-V (Sputnik V)ৰ প্ৰথম পালি প্ৰদান কৰা হ’ল আজি । হায়দৰাবাদত প্ৰদান কৰা হ’ল এই স্পুটনিক-V ভেকচিন ।

    স্পুটনিক-V ভেকচিনৰ বজাৰ মূল্য ১০০০টকা। ভাৰতত Dr Reddy'sএ এই ভেকচিনৰ বিপণন আৰু বিতৰণৰ (Marketing and Distribution) দায়িত্ব লৈছে ।

    Dr Reddy's প্ৰয়োগশালাৰ Custom Pharma Servicesৰ Global Head দীপক চাপৰাই গ্ৰহণ কৰিছে প্ৰথম পালি Sputnik V ভেকচিন। ইয়াৰ পিছতে তেওঁ দেশত প্ৰথম পালি বিদেশী ভেকচিন লোৱা প্রথম গৰাকী ব্যক্তি ৰূপে পৰিগণিত হৈছে ।

    যোৱা ১৩মে’ত কেন্দ্ৰীয় ঔষধ লেবৰটৰীয় (Central Drugs Laboratory)য়ে ভাৰতত ব্যৱহাৰৰ কাৰণে অনুমোদন জনাইছিল ৰাছিয়ান ভেকচিনৰ।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: