உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • coronavirus-latest-news
    • »
    • ২.৫ কোটিৰো অধিক ক'ৰোনা ৰোগীৰে বিশ্বৰ ভিতৰতে দ্বিতীয় স্থানত ভাৰত, শেহতীয়া ১৫ দিনত বাঢ়িল আধা কোটি।

    ২.৫ কোটিৰো অধিক ক'ৰোনা ৰোগীৰে বিশ্বৰ ভিতৰতে দ্বিতীয় স্থানত ভাৰত, শেহতীয়া ১৫ দিনত বাঢ়িল আধা কোটি।

    Source-Google

    Source-Google

    সোমবাৰে ভাৰত বিশ্বৰ দ্বিতীয় খন দেশ হিচাপে পৰিগণিত হয় য'ত মুঠ ২.৫ কোটিৰো অধিক কৰোনা কেছ আছে। প্ৰথম স্থান হৈছে আমেৰিকাৰ। আনহাতে ব্ৰাজিল তৃতীয় স্থানত আছে।

    • Share this:
    ভাৰতত এতিয়া দৈনিক পঞ্জীয়ন কৰা ক'ৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ নতুন ঘটনাৰ সংখ্যা হ্ৰাস পাইছে। অৱশ্যে মৃত্যুৰ সংখ্যা এতিয়াও বেছি। ইফালে, সোমবাৰে ভাৰত বিশ্বৰ দ্বিতীয় খন দেশ হিচাপে পৰিগণিত হয় য'ত মুঠ ২.৫ কোটিৰো অধিক কৰোনা কেছ আছে। প্ৰথম স্থান হৈছে আমেৰিকাৰ। আনহাতে ব্ৰাজিল তৃতীয় স্থানত আছে। ব্ৰাজিলত মুঠ ১.৫৬ কোটি ক'ৰোনা ৰোগী হৈছে।

    পূৰ্বৰ তথ্যৰ তুলনাত, ভাৰতত যোৱা ১৪ দিনত ৫ নিযুত ক'ৰোনা ৰোগী বৃদ্ধি হৈছে। একে সময়তে, যেতিয়া ভাৰতে ২কোটি কৰোনা কেছ মাৰ্ক অতিক্ৰম কৰিছিল, ১৫ দিনত ৫০ লাখ ৰোগী বৃদ্ধি হৈছে। ইয়াৰ আগতে, যেতিয়া ভাৰতৰ মুঠ কৰোনা ৰোগী ১কোটিৰ পৰা ১.৫ কোটিলৈ বৃদ্ধি হৈছিল, ইয়াত ১২১ দিন লাগিছিল।

    সোমবাৰে ভাৰতত একেৰাহে দ্বিতীয় দিন আছিল যেতিয়া ক'ৰোনাৰ নতুন ঘটনা ৩ লাখৰ ভিতৰত আছিল। মৃত্যুৰ সংখ্যাও ৪হাজাৰৰ তলত আছিল। ১৭ মে'ৰ নিশা ১১ বজালৈকে, দেশত ২.৬লাখ নতুন ক'ৰোনা গোচৰ পঞ্জীয়ন কৰা হৈছিল। লগতে ৩৭১৯ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছিল। সোমবাৰে সক্ৰিয় ক'ৰোনা ৰোগীৰ সংখ্যাও হ্ৰাস হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছিল। সোমবাৰে ই প্ৰায় ১.৫ লাখ হ্ৰাস পাইছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: