মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» Corona

»COVID-19 in India: দেশত নিয়ন্ত্ৰণৰ বাহিৰত ক'ৰোনা ! ২৪ ঘণ্টাত ৪.১ লাখ লোক আক্ৰান্ত, ৪ হাজাৰৰো অধিক লোকৰ মৃত্যু

COVID-19 in India: দেশত নিয়ন্ত্ৰণৰ বাহিৰত ক'ৰোনা ! ২৪ ঘণ্টাত ৪.১ লাখ লোক আক্ৰান্ত, ৪ হাজাৰৰো অধিক লোকৰ মৃত্যু

News18 Assam | News18-Assam
Updated:May 8, 2021, 8:39 AM IST
COVID-19 in India: দেশত নিয়ন্ত্ৰণৰ বাহিৰত ক'ৰোনা ! ২৪ ঘণ্টাত ৪.১ লাখ লোক আক্ৰান্ত, ৪ হাজাৰৰো অধিক লোকৰ মৃত্যু
শুকুৰবাৰে দেশখনত ৪ লাখ ১ হাজাৰ ২২৮ জন নতুন ক'ৰোনা ৰোগীৰ খবৰ পোৱা গৈছে, আনহাতে মৃত্যুৰ সংখ্যা প্ৰথমবাৰৰ বাবে ৪,০০০ অতিক্ৰম কৰিছে।

শুকুৰবাৰে দেশখনত ৪ লাখ ১ হাজাৰ ২২৮ জন নতুন ক'ৰোনা ৰোগীৰ খবৰ পোৱা গৈছে, আনহাতে মৃত্যুৰ সংখ্যা প্ৰথমবাৰৰ বাবে ৪,০০০ অতিক্ৰম কৰিছে।

  • Share this:
ক'ৰোনাৰ দ্বিতীয় ঢৌৱে দেশখনত বিধ্বংসী পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি কৰিছে। দেশত নতুন ক'ৰোনা ৰোগীৰ সংখ্যা এতিয়া প্ৰতিদিনে ৪ লাখ অতিক্ৰম কৰিছে। যোৱা ২৪ ঘণ্টাৰ কথা ক'লে, দেশখনত ৪ লাখ ১ হাজাৰ ২২৮ জন নতুন ক'ৰোনা ৰোগীৰ খবৰ পোৱা গৈছে, আনহাতে মৃত্যুৰ সংখ্যা প্ৰথমবাৰৰ বাবে ৪,০০০ অতিক্ৰম কৰিছে। ক'ৰোনাই যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত ৪১৯১ জন লোকৰ মৃত্যু ঘটাইছে, যি এতিয়ালৈকে সৰ্বাধিক অভিলেখ।

ক'ৰোনাৰ দ্বিতীয় ঢৌৱে দেশখনত তাণ্ডৱৰ সৃষ্টি কৰিছে। দেশত প্ৰতিদিনে মৃত্যুৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পাইছে। যদিও ২৫ দিন আগতে ক'ৰোনা ৰোগীৰ সংখ্যা আছিল ১ হাজাৰ, মৃত্যুৰ সংখ্যা এতিয়া ৪ হাজাৰ অতিক্ৰম কৰিছে। ইয়াৰ আগতে, ১৩ এপ্ৰিলত মৃত্যুৰ সংখ্যা ১ হাজাৰ অতিক্ৰম কৰিছিল, আনহাতে ২ হাজাৰ জনৰ সংখ্যা ২০ এপ্ৰিল আৰু ২৭ এপ্ৰিলত ৩ হাজাৰৰ সংখ্যা অতিক্ৰম কৰিছিল। যোৱা ১০ দিনৰ ভিতৰত, কৰোনাৰ মৃত্যুৰ সংখ্যা ৪ হাজাৰ অতিক্ৰম কৰিছে।
Published by: Kokil Sarma
First published: May 8, 2021, 8:20 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি