• Home
  • »
  • News
  • »
  • coronavirus-latest-news
  • »
  • ঘৰতে ৰেপিড টেষ্ট কৰিবলৈ আহি আছে কোভিচেল্ফ। ICMRৰ মতে Rapid Testত পজিটিভ আহিলে কি কৰিব লাগিব?

ঘৰতে ৰেপিড টেষ্ট কৰিবলৈ আহি আছে কোভিচেল্ফ। ICMRৰ মতে Rapid Testত পজিটিভ আহিলে কি কৰিব লাগিব?

ৰেপিড এণ্টিজেন পৰীক্ষাৰ বাবে এটা পৰীক্ষা কিট আইচিএমআৰ দ্বাৰা অনুমোদিত হৈছে। এই কিটে মানুহক ঘৰত নাকৰ জৰিয়তে ক'ৰোনা পৰীক্ষাৰ বাবে নমুনা ল'বলৈ সক্ষম কৰিব।

ৰেপিড এণ্টিজেন পৰীক্ষাৰ বাবে এটা পৰীক্ষা কিট আইচিএমআৰ দ্বাৰা অনুমোদিত হৈছে। এই কিটে মানুহক ঘৰত নাকৰ জৰিয়তে ক'ৰোনা পৰীক্ষাৰ বাবে নমুনা ল'বলৈ সক্ষম কৰিব।

ৰেপিড এণ্টিজেন পৰীক্ষাৰ বাবে এটা পৰীক্ষা কিট আইচিএমআৰ দ্বাৰা অনুমোদিত হৈছে। এই কিটে মানুহক ঘৰত নাকৰ জৰিয়তে ক'ৰোনা পৰীক্ষাৰ বাবে নমুনা ল'বলৈ সক্ষম কৰিব।

  • Share this:
দেশৰ আগশাৰীৰ চিকিৎসা গৱেষণা সংস্থা আইচিএমআৰে এতিয়া ক'ৰোনা পৰীক্ষাৰ বাবে এক নতুন পৰামৰ্শ জাৰী কৰিছে। নতুন পৰামৰ্শ অনুসৰি, মানুহে এতিয়া ঘৰত ক'ৰোনা পৰীক্ষা কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। ৰেপিড এণ্টিজেন পৰীক্ষাৰ বাবে এটা পৰীক্ষা কিট আইচিএমআৰ দ্বাৰা অনুমোদিত হৈছে। এই কিটে মানুহক ঘৰত নাকৰ জৰিয়তে ক'ৰোনা পৰীক্ষাৰ বাবে নমুনা ল'বলৈ সক্ষম কৰিব। মাই লেব ডিস্কভাৰী ছলিউচন লিমিটেড পুনে কোম্পানীক ঘৰুৱা পৃথকীকৰণ পৰীক্ষাৰ কিটৰ বাবে কৰ্তৃত্ব দিয়া হৈছে। এই কিটটোৰ নাম হৈছে কোভিচেল্ফ ।

পৰামৰ্শটোত কোৱা হৈছে যে ঘৰৰ পৰীক্ষা কেৱল লক্ষণযুক্ত ৰোগীৰ লগতে পজিটিভৰ সংস্পৰ্শলৈ অহাসকলৰ বাবে। কোম্পানীৰ পৰামৰ্শ অনুসৰি ঘৰৰ পৰীক্ষা হাতেৰে কৰা হ'ব। ঘৰৰ পৰীক্ষাৰ বাবে, আপুনি গুগল প্লে ষ্টোৰ আৰু এপল ষ্টোৰৰ পৰা ম'বাইল এপ্ডাউনলোড কৰিব লাগিব। ম'বাইল এপটোৱে ইতিবাচক আৰু নেতিবাচক প্ৰতিবেদন প্ৰদান কৰিব।

এনেদৰে প্ৰতিবেদন পোৱা যাব

যিসকলে ঘৰুৱা পৰীক্ষা কৰে তেওঁলোকে এখন পৰীক্ষামূলক ষ্ট্ৰিপ ছবি ল'ব লাগিব আৰু ফোনটোৰ পৰা এখন ফটো ল'ব লাগিব যিটো ফোনত ম'বাইল এপটো ডাউনলোড কৰা হ'ব। মোবাইল ফোনৰ ডাটা পোনপটীয়াকৈ আইচিএমআৰৰ পৰীক্ষণ পৰ্টেলত সংৰক্ষণ কৰা হ'ব। ৰোগীৰ গোপনীয়তা বজাই ৰখা হ'ব। যিসকলে এই পৰীক্ষাৰ জৰিয়তে ইতিবাচক প্ৰতিবেদন প্ৰাপ্ত কৰে তেওঁলোকক ইতিবাচক বুলি গণ্য কৰা হ'ব আৰু তেওঁলোকক কোনো পৰীক্ষাৰ প্ৰয়োজন নহ'ব।

এই ক্ষেত্ৰত এই নিয়ম

যিসকল ইতিবাচক তেওঁলোকে ঘৰুৱা বিচ্ছিন্নতাৰ ওপৰত আইচিএমআৰ আৰু স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ নিৰ্দেশনা অনুসৰণ কৰিব লাগিব। নেতিবাচক ফলাফল থকা লক্ষণ থকা ৰোগীসকলে আৰটিপিচিআৰ কৰিব লাগিব। সকলো দ্ৰুত এণ্টিজেন নেতিবাচক লক্ষণৰ লোকক সন্দেহজনক কোভিড কেছ হিচাপে গণ্য কৰা হ'ব আৰু আৰটিপিচিআৰৰ ফলাফল নোহোৱালৈকে ঘৰৰ বিচ্ছিন্নতাত থাকিব লাগিব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি