ক’ৰোণা ভাইৰাছৰ আতংক, ৰাজ্যৰ বিমান বন্দৰত প্ৰত্যেক যাত্ৰীক কৰা হৈছে ক’ৰোণা ভাইৰাছৰ পৰীক্ষা

News18 Assam | News18-Assam
Updated:March 4, 2020, 6:44 PM IST
ক’ৰোণা ভাইৰাছৰ আতংক, ৰাজ্যৰ বিমান বন্দৰত প্ৰত্যেক যাত্ৰীক কৰা হৈছে ক’ৰোণা ভাইৰাছৰ পৰীক্ষা
সাজু কৰা হৈছে Isolation Ward

সাজু কৰা হৈছে Isolation Ward

  • Share this:
দেশজুৰি বৰ্তমানলৈকে ২৮ জন লোকৰ গাত ধৰা পৰিছে ক’ৰোণা ভাইৰাছৰ অৱস্থিতি ৷ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে জাৰি কৰিছে দেশজুৰি হেল্থ এলাৰ্ট ৷ ক’ৰোণা ভাইৰাছ পৰা ৰক্ষা পাবলৈ চৰকাৰে জাৰি কৰিছে কেইবাটাও পৰামৰ্শ ৷ অসমত বৰ্তমানলৈকে এজনৰো গাত অৱস্থিতি ধৰা পৰা নাই যদিও স্বাস্থ্য বিভাগে লৈছে বিশেষ ব্যৱস্থা ৷

ৰাজ্যৰ বাহিৰৰ পৰা অহা প্ৰত্যেক জন লোককে বিমান বন্দৰত কৰা হৈছে পৰীক্ষা ৷ যদিও এতিয়ালৈকে অসমত ক’ৰোণা ভাইৰাছত কোনো আক্ৰান্ত হোৱা নাই তথাপিও ৰাজ্য চৰকাৰে আগতীয়াকৈয়ে লৈছে যাৱতীয় ব্যৱস্থা।

এতিয়ালৈকে ওলোৱা নাই ক’ৰোণা ভাইৰাছৰ ভেকচিন ৷ যাৰ বাবে ৰাজ্য চৰকাৰে ‘Isolation ward’ ৰাখিছে পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণৰ বাবে ৷ বিধানসভাত স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা আৰু স্বাস্থ্য বিভাগৰ ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী পিয়ুজ হাজৰিকাই সংবাদ মাধ্যমৰ আগত কি কি ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছে তাৰ মন্তব্য কৰে ৷ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই–

" ক’ৰোণা ভাইৰাছৰ বিষয়টো কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰ আৰু প্ৰধান মন্ত্ৰীয়ে গুৰুত্ব সহকাৰে লৈছে ৷ দেশজুৰি এই ক্ষেত্ৰত যাবতীয় ব্যৱস্থা লোৱা হৈছে ৷"

আনহাতে স্বাস্থ্য বিভাগৰ ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী পিয়ুজ হাজৰিকাই অসমত কি কি ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছে তাৰ বিৱৰণ দিয়ে ৷
First published: March 4, 2020, 6:42 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading