உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • coronavirus-latest-news
    • »
    • Funeral Turns Super Spreader : অন্ত্যষ্টিক্ৰিয়াত অংশ লোৱাৰ পিছতে এখন গাঁৱত কোৰোণাৰ গণ সংক্ৰমণ। পলাই যোৱা কোৰোণা ৰোগীক ধৰি ধৰি নিলে হাস্পতাললৈ।

    Funeral Turns Super Spreader : অন্ত্যষ্টিক্ৰিয়াত অংশ লোৱাৰ পিছতে এখন গাঁৱত কোৰোণাৰ গণ সংক্ৰমণ। পলাই যোৱা কোৰোণা ৰোগীক ধৰি ধৰি নিলে হাস্পতাললৈ।

    গাঁৱখনত ৯৭ গৰাকী লোকৰ টেষ্ট কৰায় আৰু তাৰ ভিতৰত ১৮ গৰাকী লোকৰ দেহত ধৰা পৰে কোৰোণা ৷

    গাঁৱখনত ৯৭ গৰাকী লোকৰ টেষ্ট কৰায় আৰু তাৰ ভিতৰত ১৮ গৰাকী লোকৰ দেহত ধৰা পৰে কোৰোণা ৷

    গাঁৱখনত ৯৭ গৰাকী লোকৰ টেষ্ট কৰায় আৰু তাৰ ভিতৰত ১৮ গৰাকী লোকৰ দেহত ধৰা পৰে কোৰোণা ৷

    • Share this:
    দুধনৈৰ এখন গাঁৱতে ১৮ গৰাকী পুৰুষ মহিলাৰ দেহত ধৰা পৰিল কোৰোণা ৷ এক অন্ত্যষ্টিক্ৰিয়া অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ পিচতে গাঁৱখনত বৃদ্ধি পালে সংক্ৰমণ! তাৰ মাজতে আন এক অনাকাংক্ষিত ঘটনা সংঘটিত হ’ল গাঁওখনত । ৰোগী সকলক নিবলৈ এম্বুলেন্স অহাৰ সময়তে সেই ঠাইৰ পৰা দৌৰি পলায়ন কৰে ১৮ গৰাকী পজিটিভ ৰোগীয়ে ৷ অৱশেষত আৰক্ষীৰ তৎপৰতাত আটাইকেইগৰাকীকে ভৰ্তি কৰোৱা হ’ল চিকিৎসালয়ত ৷

    স্বাস্থ্য বিভাগে গাঁৱখনত ৯৭ গৰাকী লোকৰ টেষ্ট কৰায় আৰু তাৰ ভিতৰত ১৮ গৰাকী লোকৰ দেহত ধৰা পৰে কোৰোণা ৷ বাখ্ৰাপুল গাঁৱৰ ৰাজহুৱা স্থানত গাঁওবাসীৰ কৰোৱা হয় ক’ভিড টেষ্ট। তাৰ পিচতে পজিটিভ ৰোগী সকলক কিছু নিলগত ৰখা হয যদিও এম্বুলেন্স অহাৰ লগে-লগে আটাইকেইগৰাকী পজিটিভ ৰোগীয়ে উক্ত স্থানৰ পৰা পলাই যায়। লগে-লগে হুৱা-দুৱা লাগে অঞ্চলটোত ৷ শেষত আৰক্ষী আৰু গাঁৱবুঢ়াৰ সহযোগত পলায়ন কৰা ৰোগী সকলক উভতাই অনা হয় আৰু এম্বুলেন্সেৰে ধূপধৰাত থকা কোভিড চেণ্টাৰলৈ নিয়া হয় ৷

    ইফালে এখন গাঁৱত এদিনতে ১৮ জন লোক আক্ৰান্ত হোৱাৰ বাতৰিয়ে সাধাৰণতে চিন্তিত কৰিছে দুধনৈবাসীক। জানিব পৰা মতে, এই বাখ্ৰাপুল গাঁৱত কিছুদিন পূৰ্বে কোৰোণাত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হৈছিল এজন লোকৰ ৷ মৃত্যু হোৱা লোকজনৰ অন্ত্যষ্টিক্ৰিয়া অনুষ্ঠানত গাঁৱখনৰ বহুলোকে ভিৰ কৰিছিল আৰু তাৰ পিচতে  ১৮ গৰাকী ক’ৰোনা পজিটিভ হয়। দুধনৈৰ অকল বাখ্ৰপুলতে নহয় দুধনৈ চিকিৎসালয়তো ১২ গৰাকী পজিটিভ ৰোগী চিনাক্ত হয় ৷ এটা দিনত এখন ঠাইত ৩০ গৰাকী পজিটিভ হোৱা পিচত এতিয়া একপ্ৰকাৰ আতংকিত হৈ পৰিছে দুধনৈবাসী ৷
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: