• Home
  • »
  • News
  • »
  • coronavirus-latest-news
  • »
  • মুম্বাইৰ Covid Positivity Rate ৮.৪%, আক্ৰান্তৰ ঘটনা দিনে দিনে বৃদ্ধি ! পুনৰ সতৰ্ক হোৱাৰ দিনবোৰ আহিল নেকি ?

মুম্বাইৰ Covid Positivity Rate ৮.৪%, আক্ৰান্তৰ ঘটনা দিনে দিনে বৃদ্ধি ! পুনৰ সতৰ্ক হোৱাৰ দিনবোৰ আহিল নেকি ?

দেশৰ বিত্তীয় ৰাজধানী মুম্বাইত আজি পুনৰ কৰোনাৰ ঘটনা (Corona Cases in Mumbai) বৃদ্ধি পাইছে। ই যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ৭৩৯ টা নতুন ঘটনা নথিভুক্ত কৰিছে, যি কালি প্ৰতিবেদিত ঘটনাৰ সংখ্যাতকৈ অধিক।

দেশৰ বিত্তীয় ৰাজধানী মুম্বাইত আজি পুনৰ কৰোনাৰ ঘটনা (Corona Cases in Mumbai) বৃদ্ধি পাইছে। ই যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ৭৩৯ টা নতুন ঘটনা নথিভুক্ত কৰিছে, যি কালি প্ৰতিবেদিত ঘটনাৰ সংখ্যাতকৈ অধিক।

দেশৰ বিত্তীয় ৰাজধানী মুম্বাইত আজি পুনৰ কৰোনাৰ ঘটনা (Corona Cases in Mumbai) বৃদ্ধি পাইছে। ই যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ৭৩৯ টা নতুন ঘটনা নথিভুক্ত কৰিছে, যি কালি প্ৰতিবেদিত ঘটনাৰ সংখ্যাতকৈ অধিক।

  • Share this:
দেশৰ বিত্তীয় ৰাজধানী মুম্বাইত আজি পুনৰ কৰোনাৰ ঘটনা (Corona Cases in Mumbai) বৃদ্ধি পাইছে। ই যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ৭৩৯ টা নতুন ঘটনা নথিভুক্ত কৰিছে, যি কালি প্ৰতিবেদিত ঘটনাৰ সংখ্যাতকৈ অধিক। ইয়াৰ সৈতে, মুম্বাইত কোভিড ইতিবাচকতাৰ হাৰ ৮.৪% লৈ বৃদ্ধি হৈছে। মঙলবাৰে, ই আছিল ৬ শতাংশ। কৰোনাৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ মাজত, বিএমচিয়ে পৰীক্ষা বৃদ্ধি কৰিবলৈ নিৰ্দেশনা দিছে আৰু ইয়াৰ বাবে, যুদ্ধৰ ভিত্তিত কাম কৰাৰ প্ৰয়োজন আছে।

চহৰখনে এই বছৰৰ ১ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা বুধবাৰে সৰ্বাধিক ৭৩৯ টা কোভিড ঘটনাৰ প্ৰতিবেদন দিছিল। ইফালে, বিএমচিয়ে সতৰ্ক কৰি দিছিল যে আহি থকা বাৰিষাৰ বাবে, এতিয়া কোভিড-১৯ ৰ ক্ষেত্ৰত তীব্ৰতা বৃদ্ধি হ'ব পাৰে।

কোৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণ প্ৰতিহত কৰিবলৈ, বিএমচিয়ে চিকিৎসালয়সমূহক পৰীক্ষা বৃদ্ধি কৰিবলৈ আৰু চিকিৎসালয়বোৰ সতৰ্ক হৈ থাকিবলৈ নিৰ্দেশ দিছে। ইয়াক ১২-১৮ বছৰ বয়সৰ টিকাকৰণ অভিযান আৰু বুষ্টাৰ পালি দ্ৰুত কৰিবলৈও কোৱা হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: