உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • coronavirus-latest-news
    • »
    • Big Breaking News: চৰকাৰৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত, Online registration অবিহনেও ১৮ৰ পৰা ৪৪ বছৰ বয়সৰ লোকে ল'ব পাৰিব Covid vaccine।

    Big Breaking News: চৰকাৰৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত, Online registration অবিহনেও ১৮ৰ পৰা ৪৪ বছৰ বয়সৰ লোকে ল'ব পাৰিব Covid vaccine।

    স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে ক'ৰোনা ভেকছিনৰ (Covid-19 vaccine) ওপৰত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লৈছে। এতিয়া ১৮ ৰ পৰা ৪৪ বছৰ বয়সৰ লোকসকলে অনলাইন পঞ্জীয়ন অবিহনেও ভেকছিনটো ল'বলৈ সক্ষম হ'ব।

    স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে ক'ৰোনা ভেকছিনৰ (Covid-19 vaccine) ওপৰত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লৈছে। এতিয়া ১৮ ৰ পৰা ৪৪ বছৰ বয়সৰ লোকসকলে অনলাইন পঞ্জীয়ন অবিহনেও ভেকছিনটো ল'বলৈ সক্ষম হ'ব।

    স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে ক'ৰোনা ভেকছিনৰ (Covid-19 vaccine) ওপৰত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লৈছে। এতিয়া ১৮ ৰ পৰা ৪৪ বছৰ বয়সৰ লোকসকলে অনলাইন পঞ্জীয়ন অবিহনেও ভেকছিনটো ল'বলৈ সক্ষম হ'ব।

    • Share this:
    স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে ক'ৰোনা ভেকছিনৰ (Covid-19 vaccine) ওপৰত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লৈছে। এতিয়া ১৮ ৰ পৰা ৪৪ বছৰ বয়সৰ লোকসকলে অনলাইন পঞ্জীয়ন অবিহনেও ভেকছিনটো ল'বলৈ সক্ষম হ'ব। এনে লোকসকলে এতিয়া টিকাকৰণ কেন্দ্ৰতো পঞ্জীয়ন কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। অৱশ্যে, এই সুবিধাটো কেৱল বৰ্তমানৰ বাবে চৰকাৰী কেন্দ্ৰত উপলব্ধ হ'ব। ব্যক্তিগত চিকিৎসালয়ৰ কেন্দ্ৰবোৰে এতিয়াও অনলাইন পঞ্জীয়ন কৰিব লাগিব আৰু ভেকছিনৰ বাবে Slot বুক কৰিব লাগিব। চৰকাৰে মে' মাহৰ পৰা ১৮-৪৪ বছৰীয়া লোকক টিকাকৰণৰ কথা ঘোষণা কৰিছিল।

    চৰকাৰে আগতে টিকাকৰণ কেন্দ্ৰবোৰত ভিৰ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ অনলাইন পঞ্জীয়ন বাধ্যতামূলক কৰিছিল, কিন্তু অনলাইন পঞ্জীয়নত দুটা প্ৰকাৰৰ সমস্যা আছিল। প্ৰথমতে, স্মাৰ্টফোন নথকা গাওঁবাসীসকলে slot বুক কৰাত অসুবিধা পাইছিল। ইয়াৰ উপৰিও, কেইবাখনো ৰাজ্যৰ পৰা বাতৰি আহিছিল যে slot বুক কৰাৰ পিছতো মানুহে টিকাকৰণৰ বাবে কেন্দ্ৰত উপস্থিত হোৱা নাই। সেয়েহে এনে পৰিস্থিতিত ভেকছিনটো অপচয় কৰা হৈছিল, কিন্তু এতিয়া বাকী থকা ভেকছিনটো পঞ্জীয়ন অবিহনে অহা লোকসকলক প্ৰদান কৰা হ'ব।

    স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে সকলো ৰাজ্যক জিলা প্ৰশাসনৰ পৰা অনচাইট পঞ্জীয়নৰ সুবিধা কাৰ্যকৰী কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছে। মন্ত্ৰালয়ে ৰাজ্যসমূহক কেন্দ্ৰত অনচাইন পঞ্জীয়নৰ সময়ত যাতে কোনো ধৰনৰ ভিৰ নহয় সেয়া নিশ্চিত কৰিবলৈও কয়।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: