• Home
  • »
  • News
  • »
  • coronavirus-latest-news
  • »
  • COVID-19 in India: দেশত হ্ৰাস পাইছে আক্ৰান্তৰ সংখ্যা...২৪ ঘণ্টাত ১.৮৬ লাখ আক্ৰান্ত, ৩,৬৬০ জনৰ মৃত্যু

COVID-19 in India: দেশত হ্ৰাস পাইছে আক্ৰান্তৰ সংখ্যা...২৪ ঘণ্টাত ১.৮৬ লাখ আক্ৰান্ত, ৩,৬৬০ জনৰ মৃত্যু

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ (Ministry of Health) তথ্য অনুসৰি, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত ১ লাখ ৮৬ হাজাৰ ৩৬৪ জন নতুন ক'ৰোনা ৰোগীৰ খবৰ পোৱা গৈছে, আনহাতে ৩,৬৬০ জন ৰোগীয়ে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে।

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ (Ministry of Health) তথ্য অনুসৰি, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত ১ লাখ ৮৬ হাজাৰ ৩৬৪ জন নতুন ক'ৰোনা ৰোগীৰ খবৰ পোৱা গৈছে, আনহাতে ৩,৬৬০ জন ৰোগীয়ে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে।

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ (Ministry of Health) তথ্য অনুসৰি, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত ১ লাখ ৮৬ হাজাৰ ৩৬৪ জন নতুন ক'ৰোনা ৰোগীৰ খবৰ পোৱা গৈছে, আনহাতে ৩,৬৬০ জন ৰোগীয়ে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে।

  • Share this:
দেশত বুধবাৰৰ ক'ৰোনা গ্ৰাফৰ পিছত, ক'ৰোনা (Corona) সংক্ৰমণৰ গতি আকৌ এবাৰ তীব্ৰভাৱে দূৰ্বল হৈছে। যদিও এদিন পূৰ্বে ক'ৰোনাৰ পৰিসংখ্যা ২.১১ লাখ অতিক্ৰম কৰিছিল, ক'ৰোনা সংক্ৰমিত (Corona Infected) ৰোগীৰ সংখ্যা আজি 1.90 লাখৰ তললৈ হ্ৰাস পাইছে। স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ (Ministry of Health) তথ্য অনুসৰি, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দেশত ১ লাখ ৮৬ হাজাৰ ৩৬৪ জন নতুন ক'ৰোনা ৰোগীৰ খবৰ পোৱা গৈছে, আনহাতে ৩,৬৬০ জন ৰোগীয়ে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে। নতুন ক'ৰোনা ৰোগী পোহৰলৈ অহাৰ লগে লগে, দেশত সংক্ৰমিত ৰোগীৰ মুঠ সংখ্যা এতিয়া ২ কোটি ৭৫ লাখ ৫৫ হাজাৰ ৪৫৭ লৈ বৃদ্ধি হৈছে।

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ মতে, দেশত এতিয়া ক'ৰোনাৰ ২৩ লাখ ৪৩ হাজাৰ ১৫২ জন সক্ৰিয় ৰোগী আছে, আনহাতে ২ কোটি ৪৮ লাখ ৯৩ হাজাৰ ৪১০ জন লোক সুস্থ হৈ ঘৰলৈ গৈছে। এতিয়ালৈকে, দেশত ক'ৰোনাৰ ফলত ৩ লাখ ১৮ হাজাৰ ৮৯৫ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে। মহাৰাষ্ট্ৰতো, ক'ৰোনাই যথেষ্ট সকাহ প্ৰদান কৰা দেখা গৈছে।মহাৰাষ্ট্ৰত ২১,২৭৩ টা নতুন কৰোনা কেছ পোৱা গৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: