உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • coronavirus-latest-news
    • »
    • Covid-19: চীনত ক'ৰোনাৰ সংহাৰ, বন্ধ মল-হাউচিং কমপ্লেক্স ! মহামাৰীয়ে ধ্বংস কৰাৰ ভয় ...

    Covid-19: চীনত ক'ৰোনাৰ সংহাৰ, বন্ধ মল-হাউচিং কমপ্লেক্স ! মহামাৰীয়ে ধ্বংস কৰাৰ ভয় ...

    চীনত ক'ৰোনা মহামাৰীৰ প্ৰাদুৰ্ভাৱৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত (Covid-19 Outbreak), প্ৰশাসনে এতিয়া কঠোৰ পদক্ষেপ লোৱা আৰম্ভ কৰিছে (Strict Action)। ৰাজধানী বেইজিঙৰ প্ৰশাসনে কেইবাটাও মল (Many Malls) আৰু হাউচিং কমপ্লেক্স (Housing Conplex) বন্ধ কৰি দিছে।

    চীনত ক'ৰোনা মহামাৰীৰ প্ৰাদুৰ্ভাৱৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত (Covid-19 Outbreak), প্ৰশাসনে এতিয়া কঠোৰ পদক্ষেপ লোৱা আৰম্ভ কৰিছে (Strict Action)। ৰাজধানী বেইজিঙৰ প্ৰশাসনে কেইবাটাও মল (Many Malls) আৰু হাউচিং কমপ্লেক্স (Housing Conplex) বন্ধ কৰি দিছে।

    চীনত ক'ৰোনা মহামাৰীৰ প্ৰাদুৰ্ভাৱৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত (Covid-19 Outbreak), প্ৰশাসনে এতিয়া কঠোৰ পদক্ষেপ লোৱা আৰম্ভ কৰিছে (Strict Action)। ৰাজধানী বেইজিঙৰ প্ৰশাসনে কেইবাটাও মল (Many Malls) আৰু হাউচিং কমপ্লেক্স (Housing Conplex) বন্ধ কৰি দিছে।

    • Share this:
    চীনত ক'ৰোনা মহামাৰীৰ প্ৰাদুৰ্ভাৱৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত (Covid-19 Outbreak), প্ৰশাসনে এতিয়া কঠোৰ পদক্ষেপ লোৱা আৰম্ভ কৰিছে (Strict Action)। ৰাজধানী বেইজিঙৰ প্ৰশাসনে কেইবাটাও মল (Many Malls) আৰু হাউচিং কমপ্লেক্স (Housing Conplex) বন্ধ কৰি দিছে। মানুহক অপ্ৰয়োজনীয়ভাৱে ঘূৰি নুফুৰিবলৈ সতৰ্ক কৰি দিয়া হৈছে। দৰাচলতে, চীনে যোৱা বছৰ ক'ৰোনা মহামাৰীৰ প্ৰথম প্ৰাদুৰ্ভাৱৰ পিছৰে পৰা কঠোৰ নিয়মৰ আশ্ৰয় লৈ আহিছে। চীনত পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ কঠোৰ লকডাউন আৰোপ কৰা হৈছে। অৱশ্যে, ইয়াৰ পিছতো, মহামাৰী বহুবাৰ বিয়পি পৰিছে।

    বৃহস্পতিবাৰে ৰাজধানী বেইজিঙত ৬ টা নতুন কৰোনা কেছ পোৱাৰ পিছত প্ৰশাসন কঠোৰ হৈ পৰিছে। স্থানীয় সংবাদ মাধ্যমৰ মতে, ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ সংস্পৰ্শলৈ অহা লোকসকলৰ সম্পৰ্ক অনুসৰণ আৰম্ভ কৰা হৈছে। লগতে, সংক্ৰমিত ৰোগী পোৱা হাউচিং কমপ্লেক্সটো বন্ধ কৰা হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: