COVID-19 in India: দেশত দুমাহ পিছত ১ লাখতকৈ কম লোক আক্ৰান্ত ক'ৰোনাত, সোমবাৰে প্ৰাণ হেৰুৱালে ২,১২৩ জনে।

News18 Assam | News18-Assam
Updated:June 8, 2021, 9:55 AM IST
COVID-19 in India: দেশত দুমাহ পিছত ১ লাখতকৈ কম লোক আক্ৰান্ত ক'ৰোনাত, সোমবাৰে প্ৰাণ হেৰুৱালে ২,১২৩ জনে।
মঙলবাৰে, সমগ্ৰ দেশৰ ৮৬,৪৯৮ জন লোক কৰোনা পজিটিভ হৈ পৰে। ইয়াৰ আগতে ৫ এপ্ৰিলত ৯৬,৫৬৩ জন লোক কৰোনাত আক্ৰান্ত হোৱা দেখা গৈছিল।

মঙলবাৰে, সমগ্ৰ দেশৰ ৮৬,৪৯৮ জন লোক কৰোনা পজিটিভ হৈ পৰে। ইয়াৰ আগতে ৫ এপ্ৰিলত ৯৬,৫৬৩ জন লোক কৰোনাত আক্ৰান্ত হোৱা দেখা গৈছিল।

  • Share this:
ভাৰতত ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ দ্বিতীয় ঢৌ (Coronavirus cases in India) হ্ৰাস হ'বলৈ আৰম্ভ কৰিছে। ৬৩ দিনৰ পিছত, দেশখনে ২৪ ঘণ্টাত এক লাখ কৰোনা ৰোগীৰ তলত পঞ্জীয়ন কৰিছে। মঙলবাৰে, সমগ্ৰ দেশৰ ৮৬,৪৯৮ জন লোক কৰোনা পজিটিভ হৈ পৰে। ইয়াৰ আগতে ৫ এপ্ৰিলত ৯৬,৫৬৩ জন লোক কৰোনাত আক্ৰান্ত হোৱা দেখা গৈছিল। বিগত দিনটোত ১,৮২,২৮২ জন লোক কৰোনাৰ পৰা আৰোগ্য হৈছে, আনহাতে ২১২৩ জন সংক্ৰমিত লোকে প্ৰাণ হেৰুৱাইছিল।

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ শেহতীয়া তথ্য অনুসৰি, এতিয়ালৈকে দেশখনত ২ কোটি ৮৯ লাখ ৯৬ হাজাৰ ৪৭৩ জন লোক কৰোনাৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত হৈছে। ইয়াৰ ভিতৰত, ২ কোটি ৭৩ লাখ ৪১ হাজাৰ ৪৬২ জন লোক আৰোগ্য হৈছে। এতিয়ালৈকে ৩ লাখ ৫১ হাজাৰ ৩০৯ জন লোকে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে। বৰ্তমান দেশত ১৩ লাখ ৩ হাজাৰ ৭০২ টা সক্ৰিয় ঘটনা আছে। সম্প্ৰতি দেশত দৈনিক পজিটিভিটীৰ হাৰ হৈছে ৬.৩৪ শতাংশ।
Published by: Kokil Sarma
First published: June 8, 2021, 9:55 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি