• Home
  • »
  • News
  • »
  • coronavirus-latest-news
  • »
  • Corona Virusৰ আন এটা নতুন প্ৰকাৰ, ইজৰাইলত পোৱা গৈছে ২জন নতুন আক্ৰান্ত ! জানি লওক ইয়াৰ লক্ষণ আৰু তীব্ৰতা ...

Corona Virusৰ আন এটা নতুন প্ৰকাৰ, ইজৰাইলত পোৱা গৈছে ২জন নতুন আক্ৰান্ত ! জানি লওক ইয়াৰ লক্ষণ আৰু তীব্ৰতা ...

সাংকেতিক ছবি-shutterstock

সাংকেতিক ছবি-shutterstock

ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ (Corona Virus) আন এটা নতুন প্ৰকাৰ (New Variant) উদ্ভৱ হোৱা বুলি জনা গৈছে। ইজৰাইলৰ স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে বুধবাৰে কৈছে যে  কোভিড-১৯ৰ নতুন প্ৰকাৰৰ দুটা ঘটনা নথিভুক্ত কৰিছে।

  • Share this:
ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ (Corona Virus) আন এটা নতুন প্ৰকাৰ (New Variant) উদ্ভৱ হোৱা বুলি জনা গৈছে। ইজৰাইলৰ স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে বুধবাৰে কৈছে যে  কোভিড-১৯ৰ নতুন প্ৰকাৰৰ দুটা ঘটনা নথিভুক্ত কৰিছে। কিন্তু বিষয়াসকলে কৈছে যে তেওঁলোক এই বিষয়ে চিন্তিত নহয়।

ইজৰাইলৰ বেন গুৰিয়ন বিমানবন্দৰত উপস্থিত হোৱা দুজন যাত্ৰীৰ পিচিআৰ পৰীক্ষাৰ সময়ত, কোভিড-19 ভাইৰাছৰ অমিক্ৰন প্ৰকাৰৰ দুটা উপ-প্ৰকাৰ বি.এ.১ আৰু বি.এ.২ একত্ৰিত কৰি তৈয়াৰ কৰা এক নতুন প্ৰকাৰ চিনাক্ত কৰা হৈছে। এই সন্দৰ্ভত, ইজৰাইলৰ স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে কৈছে যে এই প্ৰকাৰটো এতিয়াও পৃথিৱীৰ কোনো ঠাইত পোৱা হোৱা নাই।

এই দুটা ক্ষেত্ৰত পোৱা নতুন প্ৰকাৰটো, যি দুটা পৃথক প্ৰকাৰৰ দ্বাৰা গঠিত, জ্বৰ, মূৰৰ বিষ আৰু শৰীৰৰ বিষৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ মৃদু লক্ষণ আছে আৰু ইয়াৰ বাবে কোনো বিশেষ চিকিৎসাৰ প্ৰয়োজন নাই।

ইজৰাইলৰ মহামাৰী বিভাগৰ মুৰব্বী চলমান জাৰ্কাই কয়, "আমি আগতে এনে ধৰণৰ প্ৰকাৰৰ বিষয়ে অৱগত। আৰ্মি ৰেডিঅ'ৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰি তেওঁ কয়, "এই পৰিস্থিতিত আমি অত্যাধিক আতংকিত হ'ব নালাগে কিয়নো ইয়াৰ ফলত কোনো গুৰুতৰ সমস্যা নহ'ব।

আগতে, ইজৰাইলত ফ্লুৰোনা ৰোগৰ প্ৰথম ঘটনাটো ধৰা পৰিছিল, ই আছিল Covid-19 আৰু ইনফ্লুৱেঞ্জাৰ মিশ্ৰিত সংক্ৰমণ। এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, এই ৰোগৰ প্ৰথম ঘটনা এগৰাকী গৰ্ভৱতী মহিলাৰ ক্ষেত্ৰত পোৱা গৈছিল। খবৰ পোৱা গৈছে যে এই গৰ্ভৱতী মহিলাগৰাকীয়ে কৰোনা ভেকছিন গ্ৰহণ কৰা নাছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি