• Home
  • »
  • News
  • »
  • coronavirus-latest-news
  • »
  • Corona Update: ক'ৰোনাৰ বাঢ়িছে প্ৰকোপ, ২৪ ঘণ্টাত ২০ হাজাৰৰো অধিক লোক আক্ৰান্ত, ৫৬ জন সংক্ৰমিত লোকৰ মৃত্যু ...

Corona Update: ক'ৰোনাৰ বাঢ়িছে প্ৰকোপ, ২৪ ঘণ্টাত ২০ হাজাৰৰো অধিক লোক আক্ৰান্ত, ৫৬ জন সংক্ৰমিত লোকৰ মৃত্যু ...

সমগ্ৰ দেশতে ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ ঘটনা দিনক দিনে বাঢ়ি আহিছে। যোৱা 24 ঘণ্টাত, ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ ২০,০৪৪ টা নতুন ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে। অৱশ্যে, এয়া সকাহৰ বিষয় যে ১৮,৩০১ জন লোক ক'ৰোনাৰ পৰা আৰোগ্য হৈছে।

সমগ্ৰ দেশতে ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ ঘটনা দিনক দিনে বাঢ়ি আহিছে। যোৱা 24 ঘণ্টাত, ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ ২০,০৪৪ টা নতুন ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে। অৱশ্যে, এয়া সকাহৰ বিষয় যে ১৮,৩০১ জন লোক ক'ৰোনাৰ পৰা আৰোগ্য হৈছে।

সমগ্ৰ দেশতে ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ ঘটনা দিনক দিনে বাঢ়ি আহিছে। যোৱা 24 ঘণ্টাত, ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ ২০,০৪৪ টা নতুন ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে। অৱশ্যে, এয়া সকাহৰ বিষয় যে ১৮,৩০১ জন লোক ক'ৰোনাৰ পৰা আৰোগ্য হৈছে।

  • Share this:
সমগ্ৰ দেশতে ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ ঘটনা দিনক দিনে বাঢ়ি আহিছে। যোৱা 24 ঘণ্টাত, ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ ২০,০৪৪ টা নতুন ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে। অৱশ্যে, এয়া সকাহৰ বিষয় যে ১৮,৩০১ জন লোক ক'ৰোনাৰ পৰা আৰোগ্য হৈছে।

একে সময়তে, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ৫৬ জন ক'ৰোনা সংক্ৰমিত লোকৰ মৃত্যু হৈছিল। বৰ্তমান দেশত ১ লাখ ৪০ হাজাৰ ৭৬০ টা সক্ৰিয় ঘটনা আছে। দেশত দৈনিক ইতিবাচকতাৰ হাৰ ৪.৮০ শতাংশ। এতিয়ালৈকে, ৪ কোটি ৩০ লাখ ৬৩ হাজাৰ ৬৫১ জন লোক ক'ৰোনাৰ পৰা আৰোগ্য হৈছে। একে সময়তে, এতিয়ালৈকে ৫,২৫,৬৬০ জন ক'ৰোনা সংক্ৰমিত লোকৰ মৃত্যু হৈছে। এতিয়ালৈকে, দেশৰ ১৯৯.৭১ কোটি লোকক ক'ৰোনাৰ প্ৰতিষেধক দিয়া হৈছে। দেশত ক'ৰোনা ৰোগীৰ পুনৰুদ্ধাৰৰ হাৰ ৯৮.৪৮ শতাংশ। সাপ্তাহিক ইতিবাচকতাৰ হাৰ ৪.৪০ শতাংশ। এতিয়ালৈকে, ৮৯.৬০ কোটি লোকৰ পৰীক্ষা কৰা হৈছে। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত, ৪ লাখ ১৭ হাজাৰ ৮৯৫ জন লোকৰ পৰীক্ষা কৰা হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: