মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» Corona

»দেশত হাহাকাৰ লগাইছে ক'ৰোনাই! ক'ৰোনাৰ গ্ৰাসত ২৪ ঘণ্টাত ৩.৩২লাখ লোক, ২৫৫৬জনৰ মৃত্যু

দেশত হাহাকাৰ লগাইছে ক'ৰোনাই! ক'ৰোনাৰ গ্ৰাসত ২৪ ঘণ্টাত ৩.৩২লাখ লোক, ২৫৫৬জনৰ মৃত্যু

News18 Assam | News18-Assam
Updated:April 23, 2021, 9:12 AM IST
দেশত হাহাকাৰ লগাইছে ক'ৰোনাই! ক'ৰোনাৰ গ্ৰাসত ২৪ ঘণ্টাত ৩.৩২লাখ লোক, ২৫৫৬জনৰ মৃত্যু
নতুন ৰোগীৰ ক্ষেত্ৰত ভাৰতে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰক অতিক্ৰম কৰিছে। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত, ক'ৰোনাই অভিলেখ সংখ্যক ৩,৩২,৩২০ টা আক্ৰান্তৰ ঘটনা নথিভুক্ত কৰিছে।

নতুন ৰোগীৰ ক্ষেত্ৰত ভাৰতে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰক অতিক্ৰম কৰিছে। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত, ক'ৰোনাই অভিলেখ সংখ্যক ৩,৩২,৩২০ টা আক্ৰান্তৰ ঘটনা নথিভুক্ত কৰিছে।

  • Share this:
দেশখন অতি কঠিন পৰ্যায়ৰ মাজেৰে গৈ আছে। ক'ৰোনা ভাইৰাছে প্ৰতিদিনে ইয়াৰ অভিলেখ ভংগ কৰি আছে। নতুন ৰোগীৰ ক্ষেত্ৰত ভাৰতে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰক অতিক্ৰম কৰিছে। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত, ক'ৰোনাই অভিলেখ সংখ্যক ৩,৩২,৩২০ টা আক্ৰান্তৰ ঘটনা নথিভুক্ত কৰিছে। এতিয়ালৈকে এই সংখ্যাটো এখন দেশত এদিনৰ ভিতৰত পোৱা সৰ্বাধিক সংখ্যক ৰোগী। ইয়াৰ পূৰ্বে, বৃহস্পতিবাৰে ভাৰতত ৩ লাখ ১৫ হাজাৰ ৫৫২ জন লোক সংক্ৰমিত হোৱা দেখা গৈছিল। মৃত্যুৰ ক্ষেত্ৰত, যোৱা দুদিন ধৰি ভয় খোৱাৰ পৰিসংখ্যাও ওলাই আহিছে। বৃহস্পতিবাৰে ২,৫৫৬ জন লোকে মৃত্যুবৰণ কৰে। ব্ৰাজিলৰ পিছত ভাৰত হৈছে বিশ্বৰ একমাত্ৰ দেশ য'ত এদিনত বহুতো মৃত্যু ঘটিছে।

বৃহস্পতিবাৰে দেশত বৃদ্ধি পোৱা সক্ৰিয় ঘটনাৰ এটা অভিলেখ সংখ্যাও প্ৰকাশ পাইছিল। এদিনত ১ লাখ ৪২ হাজাৰ ৮০ টা সক্ৰিয় ঘটনা বৃদ্ধি পাইছে। এতিয়া সমগ্ৰ দেশত ২৪.২২ লাখ ৰোগী আছে যিয়ে চিকিৎসাধীন হৈ আছে। অৱশ্যে বিগত ২৪ ঘণ্টাত ১.৯২ লাখ লোক সুস্থ হৈছে। কৰোনাই এতিয়ালৈকে দেশৰ ১.৫৯ কোটি লোকক সংক্ৰমিত কৰিছে। এতিয়ালৈকে ভাইৰাছটো অতিক্ৰম কৰাৰ পৰা ১.৩৪ কোটি লোক আৰোগ্য হৈছে। এই ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ ফলত এতিয়ালৈকে ১.৮৪ লাখ লোকে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে।

আঠখন ৰাজ্যত ৭৪.৫ শতাংশ লোকৰ মৃত্যু

মহাৰাষ্ট্ৰত দেশত ২৪ ঘণ্টাত সৰ্বাধিক ৫৬৮জনৰ মৃত্যু নথিভুক্ত কৰিছে। ইয়াৰ পিছত দিল্লীত ৩০৬ জন, ছত্তীশগড়ত ২০৭ জন, উত্তৰ প্ৰদেশত ১৯৫ জন, গুজৰাটত ১৩৭ জন, কৰ্ণাটকত ১২৩ জন, পঞ্জাৱত ৭৫ জন আৰু মধ্য প্ৰদেশত ৭৫ জন লোকৰ মৃত্যু হয়। এই আঠখন ৰাজ্যত মুঠ ১৬৮৬ জন লোকৰ মৃত্যু হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে, যি হৈছে মুঠ মৃত্যুৰ ৭৪.৭৬ শতাংশ।
Published by: Kokil Sarma
First published: April 23, 2021, 9:11 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি