உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • coronavirus-latest-news
    • »
    • Chinaত Omicronৰ ছুনামি ! সংক্ৰমণ ইমান দ্ৰুতগতিত হৈছে যে কল্পনাও কৰিব নোৱাৰি ...

    Chinaত Omicronৰ ছুনামি ! সংক্ৰমণ ইমান দ্ৰুতগতিত হৈছে যে কল্পনাও কৰিব নোৱাৰি ...

    File Photo

    File Photo

    চীনে (China) ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ (Corona Virus) অ'মিক্ৰন প্ৰকাৰৰ 'ছুনামি'ৰ সন্মুখীন হৈছে। এজন জ্যেষ্ঠ বিষয়াই শুক্ৰবাৰে এই কথা কৈছে। চীনত কোভিড-19 ৰ ২০ হাজাৰৰো অধিক ঘটনা ঘটিছে আৰু ইয়াৰ সৰ্ববৃহৎ চহৰ ছাংহাই তিনি সপ্তাহতকৈও অধিক সময় ধৰি লকডাউনত আছে।

    • Share this:
    চীনে (China) ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ (Corona Virus) অ'মিক্ৰন প্ৰকাৰৰ 'ছুনামি'ৰ সন্মুখীন হৈছে। এজন জ্যেষ্ঠ বিষয়াই শুক্ৰবাৰে এই কথা কৈছে। চীনত কোভিড-19 ৰ ২০ হাজাৰৰো অধিক ঘটনা ঘটিছে আৰু ইয়াৰ সৰ্ববৃহৎ চহৰ ছাংহাই তিনি সপ্তাহতকৈও অধিক সময় ধৰি লকডাউনত আছে, আনহাতে ৰাজধানী বেইজিংত ২.১ কোটিৰো অধিক লোকে "উচ্চ বিপদাশংকা থকা এলেকা"ৰ বৰ্ধিত তালিকাৰ মাজত তৃতীয় নিউক্লিক এচিড পৰীক্ষা কৰাইছে। নগৰপালিকা চৰকাৰে শুক্ৰবাৰে কৈছিল যে বেইজিঙৰ সকলো বাসিন্দাই শনিবাৰৰ পৰা ৰাজহুৱা স্থানত প্ৰৱেশ কৰাৰ ৪৮ ঘণ্টাৰ ভিতৰত প্ৰতিবেদন দেখুৱাই যে তেওঁ ক'ভিড-১৯ ৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত হোৱা নাই। পৰিস্থিতি ৰৈ যোৱাৰ লগে লগে, ক্ষমতাসীন কমিউনিষ্ট পাৰ্টি অফ চাইনা (চিপিচি)য়ে পৰিস্থিতিমূল্যায়নৰ খাতিৰত ইয়াৰ ৰাজনৈতিক ব্যুৰোৰ এখন বৈঠক আহ্বান কৰিছে।

    চীনৰ বৈদেশিক মন্ত্ৰালয়ৰ মুখপাত্ৰ ঝাও লিজিয়ানে শুকুৰবাৰে ইয়াত সংবাদ মাধ্যমৰ আগত কয়: "এই মুহূৰ্তত আমি অমিক্ৰনৰ চুনামিৰ সন্মুখীন হৈছো। এই প্ৰকাৰৰ সংক্ৰমণ অতি দ্ৰুতগতিত, ইমান দ্ৰুতগতিত বিয়পে যে আমি কল্পনাও কৰিব নোৱাৰো।"
    Published by:Kokil Sarma
    First published: