• Home
  • »
  • News
  • »
  • coronavirus-latest-news
  • »
  • Corona Effect: বিহাৰত ১৮ এপ্ৰিললৈ বিদ্যালয়, মহাবিদ্যালয় আৰু কোচিং বন্ধ। সন্ধিয়া ৭ বজাত বন্ধ হ'ব দোকান।

Corona Effect: বিহাৰত ১৮ এপ্ৰিললৈ বিদ্যালয়, মহাবিদ্যালয় আৰু কোচিং বন্ধ। সন্ধিয়া ৭ বজাত বন্ধ হ'ব দোকান।

ক'ৰোনাৰ বৰ্ধিত সংক্ৰমণৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি বিহাৰৰ বিদ্যালয়, মহাবিদ্যালয় আৰু প্ৰশিক্ষণ প্ৰতিষ্ঠানসমূহ ১৮ এপ্ৰিললৈকে বন্ধ ৰখা হৈছে।

ক'ৰোনাৰ বৰ্ধিত সংক্ৰমণৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি বিহাৰৰ বিদ্যালয়, মহাবিদ্যালয় আৰু প্ৰশিক্ষণ প্ৰতিষ্ঠানসমূহ ১৮ এপ্ৰিললৈকে বন্ধ ৰখা হৈছে।

ক'ৰোনাৰ বৰ্ধিত সংক্ৰমণৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি বিহাৰৰ বিদ্যালয়, মহাবিদ্যালয় আৰু প্ৰশিক্ষণ প্ৰতিষ্ঠানসমূহ ১৮ এপ্ৰিললৈকে বন্ধ ৰখা হৈছে।

  • Share this:
ক'ৰোনাৰ বৰ্ধিত সংক্ৰমণৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি বিহাৰৰ বিদ্যালয়, মহাবিদ্যালয় আৰু প্ৰশিক্ষণ প্ৰতিষ্ঠানসমূহ ১৮ এপ্ৰিললৈকে বন্ধ ৰখা হৈছে। লগতে, ৰাজ্যখনৰ সকলো দোকান সন্ধিয়া ৭ বজালৈহে খুলিব পাৰিব। এক গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠকৰ পিছত মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰে এই সিদ্ধান্ত লৈছে। ৮-১০ দিনৰ ভিতৰত এক সৰ্বদলীয় বৈঠক আহ্বান কৰাৰ কথাও ঘোষণা কৰে মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে। সকলো দলৰ নেতাৰ পৰা মতামত বিচৰা হ'ব।

সকলো দোকান আৰু প্ৰতিষ্ঠান সন্ধিয়া ৭ বজাত বন্ধ কৰিব লাগিব। মুখা পিন্ধাটো বাধ্যতামূলক। দোকানী আৰু গ্ৰাহকে চেনিটাইজাৰ আৰু সামাজিক দূৰত্ব অনুসৰণ কৰিব। হোটেল ধাবাৰ মাত্ৰ ২৫ শতাংশ লোকে বহি খাব। ৫০ শতাংশ মানুহে চিনেমা হলত সোমাব পাৰিব । ব্যক্তিগত কাৰ্যালয় ৩৩ শতাংশ কৰ্মচাৰীৰ সৈতে খুলিবলৈ অনুমতি দিয়া হৈছে। এই নিয়মবোৰ ঔদ্যোগিক প্ৰতিষ্ঠানৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰযোজ্য নহ'ব। যিকোনো ৰাজহুৱা কাৰ্য সম্পূৰ্ণৰূপে বন্ধ থাকিব। অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়াত ৫০ জন লোকক আৰু ২০০ জন লোকক বিবাহ অনুষ্ঠানত অনুমতি।

সকলো ধৰ্মীয় স্থান ৩০ এপ্ৰিললৈকে সীমাবদ্ধ থাকিব। উপ সচিব আৰু শীৰ্ষ বিষয়াসকল চৰকাৰী কাৰ্যালয়ৰ কাৰ্যালয়লৈ আহিব। বাকী কৰ্মচাৰীসকল ৩৩ শতাংশত বৈকল্পিক দিনত কাৰ্যালয়লৈ আহিব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি