ত্ৰাণকৰ্তাৰ ৰূপত বলীউদৰ 'সিংঘম'! ১ কোটি টকাৰ সাহায্য আগবঢ়ালে অজয় দেৱগনে।

News18 Assam | News18-Assam
Updated:April 28, 2021, 3:58 PM IST
ত্ৰাণকৰ্তাৰ ৰূপত বলীউদৰ 'সিংঘম'! ১ কোটি টকাৰ সাহায্য আগবঢ়ালে অজয় দেৱগনে।
অজয় দেৱগণে তেওঁৰ বলীউডৰ সহকৰ্মীসকলৰ সহায়ত বৃহত্তৰ মুম্বাই পৌৰ নিগমক (বিএমচি) ১ কোটি টকা দান কৰিছে। ই ২০ খন কোভিড বিচনা তৈয়াৰ কৰাত সহায় কৰিব।

অজয় দেৱগণে তেওঁৰ বলীউডৰ সহকৰ্মীসকলৰ সহায়ত বৃহত্তৰ মুম্বাই পৌৰ নিগমক (বিএমচি) ১ কোটি টকা দান কৰিছে। ই ২০ খন কোভিড বিচনা তৈয়াৰ কৰাত সহায় কৰিব।

  • Share this:
দেশত ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ সংক্ৰমণৰ ফলত সংকট বৃদ্ধি পাইছে। ক'ৰোনাৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ বাবে মানুহে প্ৰতিদিনে সংগ্ৰাম কৰি আছে। চিকিৎসালয়বোৰত অক্সিজেনৰ অভাৱ দেখা গৈছে। এই বছৰ অক্সিজেনৰ বাবে দেশখনৰ কান্দোন ক'ৰোনাৰ প্ৰথম ঢৌত দেখা পোৱা নাছিল। ইফালে চৰকাৰে অক্সিজেনৰ অভাৱ পূৰণৰ বাবে কেইবাটাও পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰিছে। বহুতো চেলিব্ৰেটীয়ে মানুহক তেওঁলোকৰ নিজৰ ধৰণে সহায় কৰিবলৈ আগবাঢ়ি আহিছে। এই ক্ষেত্ৰত সিংঘমৰ তাৰকা অজয় দেৱগনে এতিয়া সহায়ৰ হাত আগবঢ়াইছে।

অজয় দেৱগণে তেওঁৰ বলীউডৰ সহকৰ্মীসকলৰ সহায়ত বৃহত্তৰ মুম্বাই পৌৰ নিগমক (বিএমচি) ১ কোটি টকা দান কৰিছে। ই ২০ খন কোভিড বিচনা তৈয়াৰ কৰাত সহায় কৰিব। এয়া মুম্বাইৰ শিৱাজী উদ্যানৰ এলেকাত নিৰ্মাণ কৰা হ'ব। এই ধনৰ পৰিমাণটো অজয় দেৱগনৰ প্ৰতিষ্ঠান এনৱাই ফাউণ্ডেচনৰ দ্বাৰা দান কৰা হৈছে বুলি কৈছে। বিগ বছৰ প্ৰাক্তন প্ৰতিযোগী বিন্দু দাৰা সিঙেও এই বিষয়ে টুইটাৰত এটা পোষ্ট লিখিছিল।



এই কোভিড বিচনা আইচিইউত পেৰা-মনিটৰ, ভেণ্টিলেটৰ, অক্সিজেনকে ধৰি সকলো প্ৰয়োজনীয় সেৱা থাকিব। এই আইচিইউখন বলীউডৰ বিএমচিৰ পিডি হিন্দুজা চিকিৎসালয়ৰ সহযোগত নিৰ্মাণ কৰা হ'ব। অজয় দেৱগণে কৰা এই ডাঙৰ সহায়ক সকলোৱে প্ৰশংসা কৰে।

আনহাতে বলীউডৰ বহুতো তাৰকাই তেওঁলোকৰ সহায়ৰ হাত আগবঢ়াইছে। যদি কোনোবাই লোকসকলক খুৱাই আছে, কোনোবাই মুখ্যমন্ত্ৰী সাহায্য পুঁজিত আৰ্থিক সাহায্য আগবঢ়াইছে, আনহাতে বলীউডৰ বহুতাৰকাই সামাজিক মাধ্যমৰ জৰিয়তে সম্পদ প্ৰদান কৰি আছে। আলিয়া ভাটে ক'ৰোনাৰ এই কঠিন সময়ত সহায় কৰি আছে। তেওঁ সঠিক সম্পদ বোৰ মানুহৰ ওচৰলৈ লৈ যাবলৈ চেষ্টা কৰিছে। তেওঁ বিএমচি আৰু অক্সিজেন, বিচনা সম্পৰ্কে তথ্য ছচিয়েল মিডিয়াত ভাগ বতৰা কৰি আছে।
Published by: Kokil Sarma
First published: April 28, 2021, 3:58 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি