আফগানিস্তানৰ কাবুলৰ গুৰুদ্বাৰাত সন্ত্ৰাসবাদীৰ ভয়ংকৰ আক্ৰমণ, ২৫জনৰ মৃত্যু, আহত কেবাজনো

News18 Assam | News18-Assam
Updated:March 26, 2020, 10:05 AM IST
আফগানিস্তানৰ কাবুলৰ গুৰুদ্বাৰাত সন্ত্ৰাসবাদীৰ ভয়ংকৰ আক্ৰমণ, ২৫জনৰ মৃত্যু, আহত কেবাজনো
IS-এ লৈছে দায়িত্ব।

IS-এ লৈছে দায়িত্ব।

  • Share this:
কোৰোণাতংকৰ মাজতে সন্ত্ৰাসবাদীৰ বৰ্বৰ আক্ৰমণৰ লক্ষ্য হ’ল আফগানিস্তানৰ শিখসকলৰ ধৰ্মীয় স্থল গুৰুদ্বাৰা। বু‍ধবাৰে অত্যাধুনিক মাৰণাস্ত্ৰৰে সজ্জিত আত্মঘাটি সন্ত্ৰাসবাদীৰ দলে গুৰুদ্বাৰাত প্ৰৱেশ কৰি ধাৰাসাৰ গুলীবৰ্ষণ কৰে। এই আক্ৰমণত কমেও ২৫জন লোকৰ মৃত্যু হোৱাৰ লগতে ৮জন লোক আহত হয়। ইছলামিক ষ্টেটে এই আক্ৰমণৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ কৰিছে। আফগানী সেনাই আক্ৰমণকাৰীক গুলীয়াই হত্যা কৰে।

উল্লেখযোগ্য যে শিখ সম্প্ৰদায় ইয়াত সংখ্যালঘূ। গৃহ মন্ত্ৰালয়ে এই আক্ৰমণৰ সবিশেষ উল্লেখ কৰি টুইট কৰি কয় যে, গুৰুদ্বাৰাৰ ভিতৰত থকা ৮০জন লোকক সেনা বাহিনীয়ে ৰক্ষা কৰিবলৈ সক্ষম হয়। আফগানী সংবাদমাধ্যমৰ মতে, প্ৰায় ৬ঘণ্টা চলা আক্ৰমণ ৪জন সন্ত্ৰাসবাদীয়ে কৰে।

আইএছআইএছে দায়িত্ব স্বীকাৰ কৰাৰ পিছত ভাৰতৰ বিদেশ মন্ত্ৰালয়ে এই আক্ৰমণত শোক প্ৰকাশ কৰি কঠোৰ ভাষাৰে গৰিহণা দিছে। ভাৰতে সংখ্যালঘূ শিখ আৰু হিন্দুসকলক সকলো সহায় কৰাৰ আশ্বাস দিছে।


আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি
corona virus btn
corona virus btn
Loading