• Home
  • »
  • News
  • »
  • career
  • »
  • UPSC Mains Result 2022: ইউপিএছচিৰ চিভিল চাৰ্ভিছ মেইনছ পৰীক্ষা ২০২২ ৰ ফলাফল প্ৰকাশ কৰা হৈছে, এনেদৰে চাওক আপোনাৰ ফলাফল ...

UPSC Mains Result 2022: ইউপিএছচিৰ চিভিল চাৰ্ভিছ মেইনছ পৰীক্ষা ২০২২ ৰ ফলাফল প্ৰকাশ কৰা হৈছে, এনেদৰে চাওক আপোনাৰ ফলাফল ...

ইউপিএছচিৰ চিভিল চাৰ্ভিছ মেইনছ পৰীক্ষা ২০২২ ৰ ফলাফল প্ৰকাশ কৰা হৈছে। পৰীক্ষাৰ্থীসকলে ইয়াত উল্লেখ কৰা পদক্ষেপবোৰৰ সৈতে তেওঁলোকৰ ফলাফল পৰীক্ষা কৰিব পাৰে।

ইউপিএছচিৰ চিভিল চাৰ্ভিছ মেইনছ পৰীক্ষা ২০২২ ৰ ফলাফল প্ৰকাশ কৰা হৈছে। পৰীক্ষাৰ্থীসকলে ইয়াত উল্লেখ কৰা পদক্ষেপবোৰৰ সৈতে তেওঁলোকৰ ফলাফল পৰীক্ষা কৰিব পাৰে।

ইউপিএছচিৰ চিভিল চাৰ্ভিছ মেইনছ পৰীক্ষা ২০২২ ৰ ফলাফল প্ৰকাশ কৰা হৈছে। পৰীক্ষাৰ্থীসকলে ইয়াত উল্লেখ কৰা পদক্ষেপবোৰৰ সৈতে তেওঁলোকৰ ফলাফল পৰীক্ষা কৰিব পাৰে।

  • Share this:
ইউপিএছচিৰ চিভিল চাৰ্ভিছ মেইনছ পৰীক্ষা ২০২২ ৰ ফলাফল প্ৰকাশ কৰা হৈছে। পৰীক্ষাৰ্থীসকলে তলত উল্লেখ কৰা পদক্ষেপবোৰৰ সৈতে তেওঁলোকৰ ফলাফল পৰীক্ষা কৰিব পাৰে।

ইউপিএছচি অসামৰিক সেৱা পৰীক্ষা ২০২২ ৰ জৰিয়তে মুঠ ৮৬১ টা পদ পূৰণ কৰা হ'ব। যাৰ ভিতৰত ৩৪ টা পদ পিডব্লিউডিবি শ্ৰেণীৰ বাবে সংৰক্ষিত। আয়োগে প্ৰাৰ্থীসকলক সাক্ষাৎকাৰ পৰ্যায়ৰ বাবে তেওঁলোকৰ নথিপত্ৰৰ মূল নথিপত্ৰৰ সৈতে তেওঁলোকৰ স্ব-প্ৰমাণিত প্ৰতিলিপি প্ৰস্তুত কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দি এখন জাননী জাৰি কৰিছে।

মুখ্য পৰীক্ষাটো ইউপিএছচিয়ে ১৬, ১৭, ১৮, ২৪ আৰু ২৫ ছেপ্টেম্বৰ ২০২২ তাৰিখে সমগ্ৰ দেশৰ পৰীক্ষা কেন্দ্ৰত অনুষ্ঠিত কৰিছিল। মুখ্য পৰীক্ষাৰ ফলাফল মুকলি হোৱাৰ সৈতে, এতিয়া বিতং আবেদন পত্ৰ-২ পূৰণ কৰা হ'ব। ইয়াৰ পিছত, সাক্ষাৎকাৰ ৰাউণ্ড আৰম্ভ হ'ব।





UPSC Mains Result 2022: ফলাফল কেনেদৰে পৰীক্ষা কৰিব লাগে
প্ৰথমে, upsc.gov.in অফিচিয়েল ৱেবছাইট চাওক।
ইয়াৰ পিছত, হোম পৃষ্ঠাত দিয়া 'Written results'ৰ লিংকত ক্লিক কৰক।
ইয়াত ইউপিএছচি অসামৰিক সেৱা মুখ্য ফলাফল ২০২২ ৰ লিংকত ক্লিক কৰক।
পিডিএফএটা নতুন পৃষ্ঠাত খুলিব।
ইয়াত নিৰ্বাচিত প্ৰাৰ্থীসকলৰ ৰোল নম্বৰ থাকে।
পিডিএফ ফাইলটো সংৰক্ষণ আৰু প্ৰিণ্ট কৰক।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি