• Home
  • »
  • News
  • »
  • career
  • »
  • UPSC CSE 2021: টপাৰ শ্ৰুতি শৰ্মাই এই বিষয়ত অধ্যয়ন কৰিছিল, এনেদৰে তেওঁ IAS হোৱাত সহায় লাভ কৰিছিল ...

UPSC CSE 2021: টপাৰ শ্ৰুতি শৰ্মাই এই বিষয়ত অধ্যয়ন কৰিছিল, এনেদৰে তেওঁ IAS হোৱাত সহায় লাভ কৰিছিল ...

UPSC CSE 2021, upsc.gov.in, UPSC Topper, Shruti Sharma IAS: ইউ.পি.এছ.চি. চি.এছ.ই. ২০২১ ফলাফলৰ শীৰ্ষস্থানপ্ৰাপ্ত তালিকাত, ছোৱালীয়ে শীৰ্ষস্থান দখল কৰিছে। ইউ.পি.এছ.চি. চি.এছ.ই. ২০২১ পৰীক্ষাত, শ্ৰুতি শৰ্মাই শীৰ্ষস্থান দখল কৰি উত্তৰ প্ৰদেশলৈ সুনাম কঢ়িয়াই আনিছে।

UPSC CSE 2021, upsc.gov.in, UPSC Topper, Shruti Sharma IAS: ইউ.পি.এছ.চি. চি.এছ.ই. ২০২১ ফলাফলৰ শীৰ্ষস্থানপ্ৰাপ্ত তালিকাত, ছোৱালীয়ে শীৰ্ষস্থান দখল কৰিছে। ইউ.পি.এছ.চি. চি.এছ.ই. ২০২১ পৰীক্ষাত, শ্ৰুতি শৰ্মাই শীৰ্ষস্থান দখল কৰি উত্তৰ প্ৰদেশলৈ সুনাম কঢ়িয়াই আনিছে।

UPSC CSE 2021, upsc.gov.in, UPSC Topper, Shruti Sharma IAS: ইউ.পি.এছ.চি. চি.এছ.ই. ২০২১ ফলাফলৰ শীৰ্ষস্থানপ্ৰাপ্ত তালিকাত, ছোৱালীয়ে শীৰ্ষস্থান দখল কৰিছে। ইউ.পি.এছ.চি. চি.এছ.ই. ২০২১ পৰীক্ষাত, শ্ৰুতি শৰ্মাই শীৰ্ষস্থান দখল কৰি উত্তৰ প্ৰদেশলৈ সুনাম কঢ়িয়াই আনিছে।

  • Share this:
UPSC CSE 2021, upsc.gov.in, UPSC Topper, Shruti Sharma IAS:  অসামৰিক সেৱা পৰীক্ষা প্ৰতি বছৰে কেন্দ্ৰীয় লোক সেৱা আয়োগৰ জৰিয়তে অনুষ্ঠিত কৰা হয়। ইউপিএছচি চিএছই ২০২২ পৰীক্ষাৰ ফলাফল আজি অৰ্থাৎ ৩০ মে, ২০২২ তাৰিখে, ঘোষণা কৰা হৈছে।

ইউ.পি.এছ.চি. চি.এছ.ই. ২০২১ ফলাফলৰ শীৰ্ষস্থানপ্ৰাপ্ত তালিকাত, ছোৱালীয়ে শীৰ্ষস্থান দখল কৰিছে। ইউ.পি.এছ.চি. চি.এছ.ই. ২০২১ পৰীক্ষাত, শ্ৰুতি শৰ্মাই শীৰ্ষস্থান দখল কৰি উত্তৰ প্ৰদেশলৈ সুনাম কঢ়িয়াই আনিছে। ইউপিএছচি পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা বেছিভাগ প্ৰাৰ্থীয়ে স্বীকাৰ কৰিছে যে কলা বিষয় গ্ৰহণে তেওঁলোকক পৰীক্ষাৰ বাবে ভালদৰে প্ৰস্তুত কৰাত সহায় কৰিছে। ইউপিএছচিৰ শীৰ্ষস্থানপ্ৰাপ্ত শ্ৰুতি শৰ্মাৰ প্ৰ'ফাইল চাওক।

দিল্লীৰ পৰা অধ্যয়ন কৰিছিল
শ্ৰুতি শৰ্মাই ইউপিএছচি চিএছই পৰীক্ষাত প্ৰথম স্থান লাভ কৰিছে আৰু শীৰ্ষ স্থান লাভ কৰিছে। শ্ৰুতি শৰ্মা উত্তৰ প্ৰদেশৰ বিজনৌৰৰ বাসিন্দা। তেওঁ দিল্লীত পঢ়া শেষ কৰিছিল। তেওঁ ইতিহাসৰ ছাত্ৰী আছিল। আপোনাৰ তথ্যৰ বাবে, শ্ৰুতি শৰ্মাই দুবছৰ ধৰি জামিয়াৰ আৰচিএৰ পৰা কোচিং লৈ আছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: