• Home
  • »
  • News
  • »
  • career
  • »
  • UGC: ইউজিচিয়ে এই বিশ্ববিদ্যালয়খনক অবৈধ ঘোষণা কৰিছে, শিক্ষাৰ্থীসকলক নামভৰ্তি নকৰিবলৈ আহ্বান ...

UGC: ইউজিচিয়ে এই বিশ্ববিদ্যালয়খনক অবৈধ ঘোষণা কৰিছে, শিক্ষাৰ্থীসকলক নামভৰ্তি নকৰিবলৈ আহ্বান ...

বিশ্ববিদ্যালয় অনুদান আয়োগে (UGC) এক জাননী জাৰি কৰি শিক্ষাৰ্থীসকলক ডিজিটেল ইউনিভাৰ্ছিটী অৱ স্কীল ৰিছ'ৰ্চেছ, ৱাৰ্ধাত নামভৰ্তি নকৰিবলৈ আহ্বান জনাইছে। ইউজিচিয়ে প্ৰতিষ্ঠানটোক অবৈধ বুলি অভিহিত কৰিছে আৰু কৈছে যে ই ইউজিচি আইন, ১৯৫৬ৰ উলংঘন।

বিশ্ববিদ্যালয় অনুদান আয়োগে (UGC) এক জাননী জাৰি কৰি শিক্ষাৰ্থীসকলক ডিজিটেল ইউনিভাৰ্ছিটী অৱ স্কীল ৰিছ'ৰ্চেছ, ৱাৰ্ধাত নামভৰ্তি নকৰিবলৈ আহ্বান জনাইছে। ইউজিচিয়ে প্ৰতিষ্ঠানটোক অবৈধ বুলি অভিহিত কৰিছে আৰু কৈছে যে ই ইউজিচি আইন, ১৯৫৬ৰ উলংঘন।

বিশ্ববিদ্যালয় অনুদান আয়োগে (UGC) এক জাননী জাৰি কৰি শিক্ষাৰ্থীসকলক ডিজিটেল ইউনিভাৰ্ছিটী অৱ স্কীল ৰিছ'ৰ্চেছ, ৱাৰ্ধাত নামভৰ্তি নকৰিবলৈ আহ্বান জনাইছে। ইউজিচিয়ে প্ৰতিষ্ঠানটোক অবৈধ বুলি অভিহিত কৰিছে আৰু কৈছে যে ই ইউজিচি আইন, ১৯৫৬ৰ উলংঘন।

  • Share this:
বিশ্ববিদ্যালয় অনুদান আয়োগে (UGC) এক জাননী জাৰি কৰি শিক্ষাৰ্থীসকলক ডিজিটেল ইউনিভাৰ্ছিটী অৱ স্কীল ৰিছ'ৰ্চেছ, ৱাৰ্ধাত নামভৰ্তি নকৰিবলৈ আহ্বান জনাইছে। ইউজিচিয়ে প্ৰতিষ্ঠানটোক অবৈধ বুলি অভিহিত কৰিছে আৰু কৈছে যে ই ইউজিচি আইন, ১৯৫৬ৰ উলংঘন।

এই সন্দৰ্ভত ইউজিচিয়ে এখন জাননী জাৰি কৰি লিখিছিল, "মহাৰাষ্ট্ৰৰ ৱাৰ্ধাৰ ডিজিটেল দক্ষতা সঁহাৰি বিশ্ববিদ্যালয়খনে বিভিন্ন পাঠ্যক্ৰম পৰিচালনা কৰি আছে, যিটো ইউজিচি আইন, ১৯৫৬ উলংঘা কৰা হৈছে।"



ইউজিচিয়ে নিয়মৰ উদ্ধৃতি দি কয়, "যিটো প্ৰতিষ্ঠান কোনো কেন্দ্ৰীয়, প্ৰাদেশিক বা ৰাজ্যিক আইনৰ দ্বাৰা প্ৰতিষ্ঠা কৰা নহয়, তাক বিশ্ববিদ্যালয় বুলি ক'ব নোৱাৰি। এনে পৰিস্থিতিত, ওপৰোক্ত প্ৰতিষ্ঠানটোৰ নামত এখন বিশ্ববিদ্যালয় স্থাপন কৰাৰ কোনো অধিকাৰ নাই।"

একে সময়তে, ইউজিচিয়ে শিক্ষাৰ্থীসকলক এনে প্ৰতিষ্ঠানত নামভৰ্তি নকৰিবলৈ আহ্বান জনাইছে অন্যথা তেওঁলোকৰ কেৰিয়াৰ ক্ষতিগ্ৰস্ত হ'ব পাৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি