• Home
  • »
  • News
  • »
  • career
  • »
  • SBI Recruitment 2021: SBIত পদ খালী ! চাকৰিৰ বাবে কেতিয়া আৱেদন কৰিব, বয়সৰ সীমা কি ? বিতং জানক ...

SBI Recruitment 2021: SBIত পদ খালী ! চাকৰিৰ বাবে কেতিয়া আৱেদন কৰিব, বয়সৰ সীমা কি ? বিতং জানক ...

ভাৰতীয় ষ্টেট বেঙ্কে (State Bank of India) ১২২৬ টা পদৰ বাবে চক্ৰ আধাৰিত বিষয়াসকলৰ (Circle Based Officers) বাবে আৱেদন আমন্ত্ৰণ কৰিছে। পঞ্জীয়ন প্ৰক্ৰিয়া চলি আছে আৰু আবেদন কৰাৰ অন্তিম তাৰিখ হৈছে ২৯ ডিচেম্বৰ, ২০২১। আগ্ৰহী প্ৰাৰ্থীসকলে অফিচিয়েল ৱেবছাইটৰ জৰিয়তে আবেদন কৰিব পাৰে – sbi.co.in।

ভাৰতীয় ষ্টেট বেঙ্কে (State Bank of India) ১২২৬ টা পদৰ বাবে চক্ৰ আধাৰিত বিষয়াসকলৰ (Circle Based Officers) বাবে আৱেদন আমন্ত্ৰণ কৰিছে। পঞ্জীয়ন প্ৰক্ৰিয়া চলি আছে আৰু আবেদন কৰাৰ অন্তিম তাৰিখ হৈছে ২৯ ডিচেম্বৰ, ২০২১। আগ্ৰহী প্ৰাৰ্থীসকলে অফিচিয়েল ৱেবছাইটৰ জৰিয়তে আবেদন কৰিব পাৰে – sbi.co.in।

ভাৰতীয় ষ্টেট বেঙ্কে (State Bank of India) ১২২৬ টা পদৰ বাবে চক্ৰ আধাৰিত বিষয়াসকলৰ (Circle Based Officers) বাবে আৱেদন আমন্ত্ৰণ কৰিছে। পঞ্জীয়ন প্ৰক্ৰিয়া চলি আছে আৰু আবেদন কৰাৰ অন্তিম তাৰিখ হৈছে ২৯ ডিচেম্বৰ, ২০২১। আগ্ৰহী প্ৰাৰ্থীসকলে অফিচিয়েল ৱেবছাইটৰ জৰিয়তে আবেদন কৰিব পাৰে – sbi.co.in।

  • Share this:
ভাৰতীয় ষ্টেট বেঙ্কে (State Bank of India) ১২২৬ টা পদৰ বাবে চক্ৰ আধাৰিত বিষয়াসকলৰ (Circle Based Officers) বাবে আৱেদন আমন্ত্ৰণ কৰিছে। পঞ্জীয়ন প্ৰক্ৰিয়া চলি আছে আৰু আবেদন কৰাৰ অন্তিম তাৰিখ হৈছে ২৯ ডিচেম্বৰ, ২০২১। আগ্ৰহী প্ৰাৰ্থীসকলে অফিচিয়েল ৱেবছাইটৰ জৰিয়তে আবেদন কৰিব পাৰে – sbi.co.in।

SBI Recruitment 2021: Vacancy details

এছ.বি.আই. চি.ও. নিযুক্তি ২০২১ ৩ টা পৰ্যায়ত কৰা হ'ব – অনলাইন লিখিত পৰীক্ষা, স্ক্ৰীণিং আৰু সাক্ষাৎকাৰ। প্ৰতিটো পৰ্যায়তে, প্ৰাৰ্থীসকলক সেই ৰাউণ্ডত সুৰক্ষিত যোগ্যতাৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি তালিকাভুক্ত কৰা হ'ব। চূড়ান্ত বাছনিৰ বাবে, প্ৰাৰ্থীসকলে পৃথকে অনলাইন লিখিত পৰীক্ষা আৰু স্ক্ৰীণিং ৰাউণ্ড দুয়োটাতে যোগ্যতা অৰ্জন কৰিব লাগিব।

SBI Recruitment 2021: Eligibility

স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা যিকোনো শাখাত স্নাতক বা কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ দ্বাৰা স্বীকৃত যিকোনো সমতুল্য অৰ্হতা।

নিৰ্দিষ্ট ৰাজ্য এখনৰ খালী পদৰ বাবে আবেদন কৰা প্ৰাৰ্থীসকল সেই ৰাজ্যৰ নিৰ্ধাৰিত বাছনি কৰা স্থানীয় ভাষাত দক্ষ (পঢ়া, লিখা আৰু বুজাবুজি) হ'ব লাগিব। প্ৰয়োগ কৰা ৰাজ্যৰ নিৰ্দিষ্ট বাছনি কৰা স্থানীয় ভাষাৰ জ্ঞানৰ পৰীক্ষা বাছনি প্ৰক্ৰিয়াৰ অংশ হিচাপে অনুষ্ঠিত কৰা হ'ব। যিসকল প্ৰাৰ্থীয়ে এপ্লাইড ৰাজ্যৰ নিৰ্ধাৰিত বাছনি কৰা স্থানীয় ভাষা অধ্যয়ন কৰি দশম বা দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ মাৰ্কশ্বীট/ প্ৰমাণপত্ৰ ইভিডেনচিং প্ৰস্তুত কৰে তেওঁলোকক ভাষা পৰীক্ষা কৰাৰ প্ৰয়োজন নহ'ব।

ভাৰতীয় ৰিজাৰ্ভ বেঙ্কৰ দ্বিতীয় অনুসূচীত তালিকাভুক্ত যিকোনো অনুসূচীত বাণিজ্যিক বেঙ্ক বা যিকোনো আঞ্চলিক গ্ৰাম্য বেঙ্কৰ বিষয়া হিচাপে ০১.১২.২০২১ তাৰিখলৈকে নিম্নতম ২ বছৰৰ অভিজ্ঞতা (অত্যাৱশ্যকীয় শৈক্ষিক অৰ্হতাৰ অভিজ্ঞতা)।

SBI Recruitment 2021: Notification

অধিসূচনা অনুসৰি "আৰম্ভণিৰ বেছিক পে হৈছে 36000 আৰু স্কেল হৈছে   36000-1490/7-46430-1740/2- 49910-1990/7-63840 01.12.2021 অৱশ্যে, পূৰ্বৱৰ্তী নিযুক্তিত প্ৰাপ্ত অভিজ্ঞতাৰ ম্যাদ নিৰ্বিশেষে সৰ্বাধিক অগ্ৰিম বৃদ্ধি 2 (দুটা)ত সীমাবদ্ধ কৰা হৈছে। বিষয়াজন সময়ে সময়ে বলবৎ থকা নিয়ম অনুসৰি ডি.এ., এইচ.আৰ.এ./ লীজ ভাড়া, চি.চি. এ, চিকিৎসা আৰু  অন্যান্য ভাট্টাৰ বাবেও যোগ্য হ'ব।"

SBI Recruitment 2021: Important dates

চি.বি.ও.-ৰ বাবে পঞ্জীয়ন কৰাৰ অন্তিম তাৰিখ- ২৯ ডিচেম্বৰ, ২০২১

অনলাইন মাচুল পৰিশোধ- ৯ ডিচেম্বৰৰ পৰা ২৬ ডিচেম্বৰ, ২০২১

আবেদন সম্পাদনা কৰাৰ অন্তিম তাৰিখ- ২৯ ডিচেম্বৰ, ২০২১

অনলাইন আবেদন প্ৰিণ্ট কৰাৰ অন্তিম তাৰিখ- ১৩ জানুৱাৰী, ২০২২

এছ.বি.আই. চি.বি.ও. এডমিট কাৰ্ড- ১২ জানুৱাৰী, ২০২২ (অস্থায়ী)

এছ.বি.আই. চি.বি.ও. পৰীক্ষাৰ তাৰিখ- পিছত ঘোষণা কৰা হ'ব

SBI Recruitment 2021: Age limit

প্ৰাৰ্থীয়ে আবেদন কৰিব লাগিব যিসকল "০১.১২.২০২১ তাৰিখত ২১ বছৰৰ তলৰ নহয় আৰু ৩০ বছৰৰ ওপৰত নহয় অৰ্থাৎ প্ৰাৰ্থীৰ জন্ম ০১.১২.২০০০-ৰ পিছত নহয় আৰু ০২.১২.১৯৯১-ৰ আগতে নহয় (দুয়োদিন অন্তৰ্ভুক্ত)।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
Published by:Kokil Sarma
First published: