• Home
  • »
  • News
  • »
  • career
  • »
  • Jobs: Indian Railwayত দ্বাদশ উত্তীৰ্ণ আৰু স্নাতকসকলৰ বাবে পৰীক্ষা অবিহনে চাকৰিৰ সুযোগ ! আজিৰ পৰা কৰিব পাৰিব আৱেদন, সবিশেষ জানক ...

Jobs: Indian Railwayত দ্বাদশ উত্তীৰ্ণ আৰু স্নাতকসকলৰ বাবে পৰীক্ষা অবিহনে চাকৰিৰ সুযোগ ! আজিৰ পৰা কৰিব পাৰিব আৱেদন, সবিশেষ জানক ...

ইণ্ডিয়ান ৰে'লৱেত (Indian Railway)চাকৰি (Sarkari Naukri) বিচাৰি থকা যুৱক-যুৱতীসকলৰ বাবে এটা ভাল খবৰ আছে। ইয়াৰ বাবে (Indian Railway Recruitment 2022) ইণ্ডিয়ান ৰে'লৱেই উত্তৰ-পূব ৰে'লৱেৰ অধীনত ক্ৰীড়া কোটাত গ্ৰুপ চিৰ বিভিন্ন পদৰ বাবে আৱেদন আহ্বান কৰিছে।

ইণ্ডিয়ান ৰে'লৱেত (Indian Railway)চাকৰি (Sarkari Naukri) বিচাৰি থকা যুৱক-যুৱতীসকলৰ বাবে এটা ভাল খবৰ আছে। ইয়াৰ বাবে (Indian Railway Recruitment 2022) ইণ্ডিয়ান ৰে'লৱেই উত্তৰ-পূব ৰে'লৱেৰ অধীনত ক্ৰীড়া কোটাত গ্ৰুপ চিৰ বিভিন্ন পদৰ বাবে আৱেদন আহ্বান কৰিছে।

ইণ্ডিয়ান ৰে'লৱেত (Indian Railway)চাকৰি (Sarkari Naukri) বিচাৰি থকা যুৱক-যুৱতীসকলৰ বাবে এটা ভাল খবৰ আছে। ইয়াৰ বাবে (Indian Railway Recruitment 2022) ইণ্ডিয়ান ৰে'লৱেই উত্তৰ-পূব ৰে'লৱেৰ অধীনত ক্ৰীড়া কোটাত গ্ৰুপ চিৰ বিভিন্ন পদৰ বাবে আৱেদন আহ্বান কৰিছে।

  • Share this:
ইণ্ডিয়ান ৰে'লৱেত (Indian Railway)চাকৰি (Sarkari Naukri) বিচাৰি থকা যুৱক-যুৱতীসকলৰ বাবে এটা ভাল খবৰ আছে। ইয়াৰ বাবে (Indian Railway Recruitment 2022) ভাৰতীয় ৰে'লৱেই উত্তৰ-পূব ৰে'লৱেৰ অধীনত ক্ৰীড়া কোটাত গ্ৰুপ চিৰ বিভিন্ন পদৰ বাবে আৱেদন আহ্বান কৰিছে। এই পদসমূহৰ বাবে আবেদন কৰিব বিচৰা আগ্ৰহী আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে ভাৰতীয় ৰে'লৱে ner.indianrailways.gov.in অফিচিয়েল ৱেবছাইটলৈ গৈ আবেদন কৰিব পাৰে। এই পদসমূহৰ বাবে আবেদন প্ৰক্ৰিয়া আজিৰ পৰা অৰ্থাৎ ২৬ মাৰ্চৰ পৰা আৰম্ভ হৈছে।

ইয়াৰ উপৰিও, প্ৰাৰ্থীসকলে এই লিংক https://ner.indianrailways.gov.in/ পোনপটীয়াকৈ ক্লিক কৰি এই পদসমূহৰ  বাবে আবেদন কৰিব পাৰে। আপুনি এই লিংক https://ner.indianrailways.gov.in/uploads/files/1648033125339-RRC%20 জৰিয়তে আনুষ্ঠানিক অধিসূচনা (ভাৰতীয় ৰেল ৱে নিযুক্তি 2022) চাব পাৰে। এই নিযুক্তি প্ৰক্ৰিয়াৰ অধীনত মুঠ ২১ টা পদ পূৰণ কৰা হ'ব।

Indian Railway Recruitment 2022-ৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ

আবেদনৰ আৰম্ভণিৰ তাৰিখ - মাৰ্চ ২৬
আবেদন কৰাৰ অন্তিম তাৰিখ - এপ্ৰিল ২৫

Indian Railway Recruitment 2022ৰ বাবে খালী পদৰ বিৱৰণ

মুঠ পদৰ সংখ্যা - ২১

Indian Railway Recruitment 2022 ৰ বাবে যোগ্যতাৰ চৰ্ত

জিপি- ₹1900/2000 পদ: প্ৰাৰ্থীসকলে যিকোনো স্বীকৃত প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা 10+2 বা ইয়াৰ সমতুল্য পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হ'ব লাগিব।
জিপি- ₹2400 (কাৰিকৰী) থকা পদসমূহ: প্ৰাৰ্থীসকলে যিকোনো স্বীকৃত বোৰ্ডৰ পৰা গণিত বা পদাৰ্থ বিজ্ঞান বিষয়ৰ সৈতে দ্বাদশ স্থান উত্তীৰ্ণ হ'ব লাগিব।
জিপি- ₹2800 পদ: যিকোনো স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা স্নাতক ডিগ্ৰী বা ইয়াৰ সমতুল্য অৰ্হতা থাকিব লাগিব।

Indian Railway Recruitment 2022-ৰ বাবে বয়সৰ সীমা

প্ৰাৰ্থীসকলৰ বয়সৰ সীমা ১৮ ৰ পৰা ২৫ বছৰৰ ভিতৰত হ'ব লাগে।

Indian Railway Recruitment 2022ৰ বাবে আবেদন মাচুল

অনুসূচীত জাতি, অনুসূচীত জনজাতি, প্ৰাক্তন সৈনিক, বেঞ্চমাৰ্ক বিকলাঙ্গতা (পিডব্লিউবিডি), মহিলা, সংখ্যালঘু আৰু অৰ্থনৈতিকভাৱে পিছপৰা শ্ৰেণীৰ লোকসকলৰ বাহিৰে সকলো প্ৰাৰ্থীয়ে ৫০০ টকা পৰিশোধ কৰিব লাগিব।

Indian Railway Recruitment 2022 ৰ বাবে বাছনি প্ৰক্ৰিয়া

প্ৰাৰ্থীসকলৰ বাছনি ক্ৰীড়া আৰু শিক্ষাগত অৰ্হতাৰ পৰীক্ষণ আৰু মূল্যায়নত প্ৰদৰ্শনৰ আধাৰত কৰা হ'ব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি