• Home
  • »
  • News
  • »
  • career
  • »
  • KVS Admission 2022: কেন্দ্ৰীয় বিদ্যালয়ত প্ৰথম শ্ৰেণীৰ নামভৰ্তিৰ বাবে পঞ্জীয়ন আৰম্ভ, কিদৰে কৰিব আবেদন?

KVS Admission 2022: কেন্দ্ৰীয় বিদ্যালয়ত প্ৰথম শ্ৰেণীৰ নামভৰ্তিৰ বাবে পঞ্জীয়ন আৰম্ভ, কিদৰে কৰিব আবেদন?

নামভৰ্তিৰ তালিকা ২৫ মাৰ্চত প্ৰকাশ কৰা হ'ব

নামভৰ্তিৰ তালিকা ২৫ মাৰ্চত প্ৰকাশ কৰা হ'ব

নামভৰ্তিৰ তালিকা ২৫ মাৰ্চত প্ৰকাশ কৰা হ'ব

  • Share this:
সমগ্ৰ দেশতে বছৰৰ প্ৰথম মাহত নামভৰ্তিৰ প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ হয়। এনে সময়তে কেন্দ্ৰীয় বিদ্যালয়ত (KV) প্ৰথম শ্ৰেণীত নামভৰ্তিৰ বাবে পঞ্জীয়ন আজিৰ (২৮ ফেব্ৰুৱাৰী) পৰা আৰম্ভ কৰা হৈছে। অভিভাৱকসকলে নামভৰ্তিৰ বাবে kvsonlineadmission.kvs.gov.in অফিচিয়েল ৱেবছাইটত পঞ্জীয়ন প্ৰপত্ৰ দাখিল কৰিব পাৰে।

বয়সৰ ক্ষেত্ৰত থকা নিৰ্দেশনা

কেন্দ্ৰীয় বিদ্যালয়ৰ (KV)  প্ৰথম শ্ৰেণীত নামভৰ্তিৰ বাবে অনলাইন পঞ্জীয়ন প্ৰক্ৰিয়া ২১ মাৰ্চৰ সন্ধিয়া ৭ বজালৈকে অব্যাহত থাকিব। কেন্দ্ৰীয় বিদ্যালয় সংগঠনে (KVS) কয়, "প্ৰথম শ্ৰেণীৰ নামভৰ্তিৰ বাবে ৩১ মাৰ্চত এটা শিশুৰ বয়স ৬ বছৰ হ'ব লাগিব। ১ এপ্ৰিলত জন্ম হোৱা শিশুকো এই দিশত বিবেচনা কৰিব লাগে।"

প্ৰথম নামভৰ্তিৰ তালিকা ২৫ মাৰ্চত প্ৰকাশ কৰা হ'ব আৰু যদি আসন খালী থাকে, দ্বিতীয় আৰু তৃতীয় তালিকা ১ আৰু ৮ এপ্ৰিলত ঘোষণা কৰা হ'ব (Registration begins for class 1 in KV)।

অভিভাৱক আৰু অভিভাৱকসকলে kvsonlineadmission.kvs.gov.in কেভিএছৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটৰ জৰিয়তে তেওঁলোকৰ সন্তানৰ নামভৰ্তিৰ বাবে আবেদন পত্ৰ দাখিল কৰিব পাৰে।

KVত ২০২২-ত নামভৰ্তিৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় নথিপত্ৰ

১. বয়সৰ প্ৰমাণৰ বাবে জন্মৰ প্ৰমাণপত্ৰ

২. শ্ৰেণী প্ৰমাণপত্ৰ (অনুসূচিত জাতি, জনজাতি ইত্যাদি), যদি প্ৰযোজ্য হয়।

৩. পিডব্লিউডি প্ৰমাণপত্ৰ, যদি প্ৰযোজ্য হয়।

৪. ইউনিফৰ্ম পৰিহিত প্ৰতিৰক্ষা কৰ্মচাৰীৰ বাবে অৱসৰৰ প্ৰমাণপত্ৰ

৫. বাসস্থানৰ প্ৰমাণ

২৫ মাৰ্চ, ২০২২ তাৰিখে, প্ৰথম শ্ৰেণীৰ বাবে প্ৰথম নামভৰ্তি তালিকা প্ৰকাশ কৰা হ'ব। যদি প্ৰথম তালিকাৰ পিছত আসন খালী থাকে, দ্বিতীয় আৰু তৃতীয় তালিকা ক্ৰমান্বয়ে ১ আৰু ৮ এপ্ৰিলত ঘোষণা কৰা হ'ব।

আবেদনৰ প্ৰক্ৰিয়া
-প্ৰথমে kvsonlineadmission.kvs.gov.in অফিচিয়েল ৱেবছাইটত যাওক।

-হোমপেজত ৰেজিট্ৰেচন লিংকত ক্লিক কৰক।

-লগ ইনৰ বাবে পাছৱৰ্ড দি লগ ইন কৰক।

-নামভৰ্তিৰ আবেদন প্ৰপত্ৰ পূৰণ কৰি নথিপত্ৰ আপলোড কৰক।

-পিছলৈ প্ৰয়োজন হোৱাৰ বাবে ইয়াৰ হাৰ্ড কপি ডাউনলোড কৰি ৰাখক।

KVS-এ কৈছে যে অসম্পূৰ্ণ আবেদন প্ৰপত্ৰ সাধাৰণতে নাকচ কৰা হ'ব। যদি খালী পদবোৰ অব্যাহত থাকে, অধ্যক্ষই তেওঁৰ বিবেচনা অনুসৰি পিছত প্ৰপত্ৰখন সম্পূৰ্ণ কৰাৰ অনুমতি দিব পাৰে। ইয়াত লগতে কোৱা হৈছে যে যিকোনো ভুল প্ৰমাণপত্ৰৰ আধাৰত প্ৰাপ্ত নামভৰ্তি অধ্যক্ষই তৎক্ষণাৎ বাতিল কৰিব আৰু প্ৰধান শিক্ষকৰ এনে পদক্ষেপৰ বিৰুদ্ধে কোনো আপীল গ্ৰহণ কৰা নহ'ব।
Published by:Gautam Barman
First published: