உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • career
    • »
    • কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ ডাঙৰ সিদ্ধান্ত: ব্যক্তিগত চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ আধা আসনত চৰকাৰী মহাবিদ্যালয়ৰ সমান মাচুল লোৱা হ'ব ...

    কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ ডাঙৰ সিদ্ধান্ত: ব্যক্তিগত চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ আধা আসনত চৰকাৰী মহাবিদ্যালয়ৰ সমান মাচুল লোৱা হ'ব ...

    মেডিকেল অধ্যয়ন কৰি থকা শিক্ষাৰ্থীসকলক এক ডাঙৰ সকাহ। এতিয়া ব্যক্তিগত চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ (Private Medical College) ৫০ শতাংশ আসন চৰকাৰী মহাবিদ্যালয়ৰ দৰে একে মাচুল লোৱা হ'ব। প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (Pm Narendra Modi) এই কথা ঘোষণা কৰে।

    মেডিকেল অধ্যয়ন কৰি থকা শিক্ষাৰ্থীসকলক এক ডাঙৰ সকাহ। এতিয়া ব্যক্তিগত চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ (Private Medical College) ৫০ শতাংশ আসন চৰকাৰী মহাবিদ্যালয়ৰ দৰে একে মাচুল লোৱা হ'ব। প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (Pm Narendra Modi) এই কথা ঘোষণা কৰে।

    মেডিকেল অধ্যয়ন কৰি থকা শিক্ষাৰ্থীসকলক এক ডাঙৰ সকাহ। এতিয়া ব্যক্তিগত চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ (Private Medical College) ৫০ শতাংশ আসন চৰকাৰী মহাবিদ্যালয়ৰ দৰে একে মাচুল লোৱা হ'ব। প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (Pm Narendra Modi) এই কথা ঘোষণা কৰে।

    • Share this:
    সোমবাৰে, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে মেডিকেল অধ্যয়ন কৰি থকা শিক্ষাৰ্থীসকলক এক ডাঙৰ সকাহ দিয়ে। এতিয়া ব্যক্তিগত চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ (Private Medical College) ৫০ শতাংশ আসন চৰকাৰী মহাবিদ্যালয়ৰ দৰে একে মাচুল লোৱা হ'ব। প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (Pm Narendra Modi) এই কথা ঘোষণা কৰে। চৰকাৰৰ এই সিদ্ধান্তৰ পিছত, দেশৰ লাখ লাখ চিকিৎসা বিদ্যাৰ্থী আৰু অভিভাৱকে এক ডাঙৰ সকাহ আৰু সুখ লাভ কৰিছে।

    প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে সোমবাৰে টুইট কৰি কয় যে কেইদিনমান পূৰ্বে চৰকাৰে এটা ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লৈছিল যিয়ে দৰিদ্ৰ আৰু মধ্যবিত্ত শিশুসকলক লাভান্বিত কৰিব। আমি সিদ্ধান্ত লৈছো যে ব্যক্তিগত চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ আধা আসন চৰকাৰী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ সমান মাচুল লোৱা হ'ব।

    যোৱা কেইবামাহধৰি, চিকিৎসা মাচুলক লৈ এক হুলস্থূল চলি আছে। অভিভাৱক আৰু শিক্ষাৰ্থীসকলে চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ মাচুল হ্ৰাস কৰিবলৈ নিৰন্তৰ দাবী কৰি আছিল। এই ক্ষেত্ৰত চৰকাৰে এটা ডাঙৰ পদক্ষেপ লোৱাৰ সম্ভাৱনা আছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: