உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • career
    • »
    • Bihar Board BSEB 10th Result: মেট্ৰিক টপাৰ ৰামায়ণীয়ে ভবাতকৈ পালে কম নম্বৰ, ভৱিষ্য়তে লক্ষ্য সাংবাদিক হোৱাৰ ...

    Bihar Board BSEB 10th Result: মেট্ৰিক টপাৰ ৰামায়ণীয়ে ভবাতকৈ পালে কম নম্বৰ, ভৱিষ্য়তে লক্ষ্য সাংবাদিক হোৱাৰ ...

    Bihar Board BSEB 10th Result: বিহাৰ বোৰ্ডে দশম শ্ৰেণীৰ ফলাফল প্ৰকাশ কৰিছে। এইবাৰ মুঠ ১২ লাখ ৮৬ হাজাৰ ৯৭১ জন শিক্ষাৰ্থী উত্তীৰ্ণ হৈছে।

    Bihar Board BSEB 10th Result: বিহাৰ বোৰ্ডে দশম শ্ৰেণীৰ ফলাফল প্ৰকাশ কৰিছে। এইবাৰ মুঠ ১২ লাখ ৮৬ হাজাৰ ৯৭১ জন শিক্ষাৰ্থী উত্তীৰ্ণ হৈছে।

    Bihar Board BSEB 10th Result: বিহাৰ বোৰ্ডে দশম শ্ৰেণীৰ ফলাফল প্ৰকাশ কৰিছে। এইবাৰ মুঠ ১২ লাখ ৮৬ হাজাৰ ৯৭১ জন শিক্ষাৰ্থী উত্তীৰ্ণ হৈছে।

    • Share this:
    Bihar Board BSEB 10th Result: বিহাৰ বোৰ্ডে দশম শ্ৰেণীৰ ফলাফল প্ৰকাশ কৰিছে। এইবাৰ মুঠ ১২ লাখ ৮৬ হাজাৰ ৯৭১ জন শিক্ষাৰ্থী উত্তীৰ্ণ হৈছে। শিক্ষাৰ্থীৰ সংখ্যা ৬,৭৮,১১০ গৰাকী আৰু ছাত্ৰীৰ সংখ্যা ৬,০৮,৮৬১ গৰাকী। শীৰ্ষ ১০ জনৰ ভিতৰত মুঠ ৪৭ জন শিক্ষাৰ্থী আছে। শীৰ্ষ ৫ত ৪ গৰাকী ছাত্ৰীয়ে তেওঁলোকৰ স্থান ৰাখিছে। ঔৰঙ্গাবাদৰ দৌদনগৰৰ ৰামায়ণী ৰায় প্ৰথম শীৰ্ষস্থানপ্ৰাপ্ত। দ্বিতীয় নম্বৰত নৱাদাৰ ছানিয়া কুমাৰী আৰু মধুবনীৰ বিবেক কুমাৰ ঠাকুৰ। ঔৰঙ্গাবাদৰ প্ৰজ্ঞা কুমাৰীয়ে তৃতীয় স্থান লাভ কৰিছে।

    ৰামায়ণী ৰয়ে (Topper Ramayani Rai) মুঠ ৫০০ নম্বৰৰ ভিতৰত ৪৮৭ নম্বৰ লাভ কৰিছিল। অৱশ্যে, ৰামায়ণীয়ে আশা কৰিছিল যে তেওঁ ৪৯০ নম্বৰ পাব। তেওঁৰ প্ৰথম প্ৰতিক্ৰিয়া স্বত্বেও, তেওঁ এই সংখ্যাবোৰৰ সৈতে শীৰ্ষস্থান লাভ কৰি অতি সুখী হৈছে। ভৱিষ্যতে, ৰামায়ণী ৰয়ে সাংবাদিক হ'ব বিচাৰে। ৰামায়ণীৰ মতে, সাংবাদিকসকল দেশ আৰু বিশ্বৰ সন্মুখত দৰিদ্ৰলোকৰ বিষয়ে কয়, সেয়েহে তেওঁ সাংবাদিকতাৰ ক্ষেত্ৰখন বহুত ভাল পায়।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: